Nejbližší akce HOKEJ

Žádné události

Video záznamy Hokej

Skvělý začátek: Klášterec - Rokytnice 2:2

V pátek 9.12.2011 se na novém žamberském zimním stadionu odehrál první zápas hokejového oddílu Sokola Klášterec. Nepamatuju, zda někdy v historií hrál Klášterec nějaký, byť nemistrovský, hokej, možná kdysi dávno nějaká přátelská utkání. Proto je tento zápase hoden zápisu do obecní kroniky. A výsledek?
Kluci se obávali debaklu, žádné utkání předtím nesehráli, neměli možnost porovnat svoje hokejové umění s jinými mančafty. Proto se raději ani moc nechlubili, že budou hrát. Výsledek je zřejmě příjemným překvapením nejen pro ně. Snad na příští zápas, opět v pátek, už se nebudou bát pozvat fanoušky. K dispozici by už měl být i Pajka s Vikym.

Tak jsme se konečně dočkali. Po cca 10 trénincích v Rychnově a v Žamberku jsme se dočkali prvního ostrého testu v podobě prvního ročníku turnaje o ŽAMBERSKOU ORLICI 2011. Turnaje se účastní celkem 6 týmů a to: Slámožrouti Kunvald, Sokolíci Rokytnice, HC Líšnice SKOAL TEAM, Stará garda Žamberk, Letohradští  jeleni a konečně HC Sokol Klášterec nad Orlicí. Soutěž bude probíhat dvoukolově, hraje se 3x20 minut hrubého času s minutovými přestávkami mezi třetinami. Na soupiskách jednotlivých mužstev může figurovat pouze jeden registrovaný hráč do 35 let. Pravidla jsou stejná (tedy hokejová) jen s tím rozdílem, že se nehraje kontaktní hokej (ostré souboje o puk však k vidění jsou, takže diváci ochuzeni rozhodně nejsou). Pojďme k soupisce našeho mužstva. Soupiska Klášterce měla v počátku zhruba 25 jmen, ale né všichni byly schopni dát dohromady kompletní výstroj (což není levná záležitost) a nebo z různých důvodů nakonec nezačali. V této chvíli je na soupisce 14 "Klášteráků" (brankáři Roman Kalous a Michal Moravec, hráči Tomáš Honzák, Josef Rous, Pavel Michalička, Pavel Šroler, Honza Křivohlávek, František Toman, Tomáš Brůna, Milan Faltus, Martin Hofman, Viktor Vybíral, Jakub Hlavsa, Pavel Bříza...)a navíc se podařilo draftovat dalších 8 hračů z blízkého okolí (Žamberk, Králíky,...). Především Kraličtí hráči přinesly do našeho týmu zkušenost a kvalitu, díky čemuž je na řadě hráčů vidět obrovský kvalitativní skok.
Teď už ale pojďme k samotnému zápasu. Před zápasem jsme vtipkovali, že budeme spokojeni s nižším než deseti brankovým přídělem. I přes problémy s místem v šatnách jsme nastoupili do zápasu vcelku přesně v avizovaných 19:00. Do brány jsem se postavil já (M. Moravec). Druhý brankář R. Kalous byl odvelen do pole, jelikož pro nemoc chyběl kapitán týmu Josef Rous a z dovolenkových důvodů Pavel Michalička a Viktor Vybíral. Počasí hokeji moc nepřálo, když se střídalo mrholení s deštěm. Třetí třetina pak již připomínala spíše vodní pólo, ale i tak se bylo na co koukat, šance byly na obou stranách a i přes nesehranost se hrál vcelku pohledný hokej (alespoň se mi to tak z pohledu brankáře zdálo). Po celou dobu se hrálo velmi vyrovnaně, ale Rokytnice se ujala vedení 1:0. To nás nerozhodilo a pomalu jsme se začali dostávat do tempa, což vyústilo ve vyrovnání a následně odskočení na 1:2. Začátek třetí třetiny patřil Rokytnici, která se dostávala do šancí. Klášterecká obrana však pracovala opravdu precizně a když už nějaká ta střela prošla, tak mě našla vždy připraveného. Nakonec se však podařilo Rokytnici srovnat po závaru a několika násobné dorážce. Konec třetiny však již patřil Klášterci, když prázdnou bránu těsně minul náš útočník (v těch kalužích to neměl jednoduché) a závěrečná přesilovka hodně zaváněla vstřelením vítězné branky. Rokytnický brankář však svůj tým podržel a přispěl tak nakonec ke spravedlivé dělbě bodů.

Rozpis zápasů:

1,  Slámožrouti Kunvald –Líšnice                   Pátek   9.12.2011 v 17.00.  7:5(1:1,3:4,3:0)
2,  Klášterec n/O  –Sokolíci Rokytnice            Pátek   9.12.2011 v 19.00.  2:2(1:1,1:0,0:1)
3,  Stará garda ŽBK – Letohradští jeleni        Neděle  11.12.2011 v 19.00. 0:0(0:0,0:0,0:0)
4,  Líšnice  - Klášterec n/O                                Pátek  16.12.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
5,  Sokolíci Rokytnice – Stará garda ŽBK      Pátek  16.12.2011 v 19.00.  0:0  (0:0,0:0,0:0)
6, Slámožrouti Kunvald - Letohradští jeleni  Sobota 17.12.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
7, Letohradští jeleni - Sokolíci Rokytnice        Pátek  23.12.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
8, Líšnice –  Stará garda ŽBK                           Pátek  23.12.2011 v 19.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
9, Slámožrouti Kunvald  -  Klášterec n/O       Neděle 25.12.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
10,  Stará garda ŽBK -  Klášterec n/O             Pátek  30.12.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
11, Slámožrouti Kunvald- Sokolíci Rokytnice Pátek  30.12.2011 v 19.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
12, Líšnice -  Letohradští jeleni                      Neděle  01.01.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
13,  Slámožrouti Kunvald-Stará garda ŽBK Pátek   5.1.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
14, Klášterec n/O - Letohradští jeleni             Pátek   5.1.2011 v 19.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)
15, Líšnice - Sokolíci Rokytnice                        Neděle  7.1.2011 v 17.00. 0:0  (0:0,0:0,0:0)