Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Zase jen šance: Třešňovec - Klášterec 2 : 0

Významný zápas nás čekal o posvícenské neděli v Třešňovci. Jednak jsme chtěli snížit bodový náskok soupeře v tabulce, jednak napravit mdlý výkon z minulého týdne. Ovšem ještě v pátek to vypadalo, že skoro nebude mít kdo hrát. Nakonec ale chyběl jen Rous, Nekoranec a Mauler. A splnění cílů? Napůl. Výkon dobrý, výsledek bohužel špatný.
             Utkání mělo opačný průběh než první utkání s Třešňovcem u nás. Tehdy jsme ve slepené sestavě začali špatně, po poločase jsme prohrávali, ale postupně se výkon zlepšoval až jsme to nakonec otočili na vítězství 3:1. Tentokrát jsme velmi dobře ......
začali. První poločas jsme byli lepší, hlavně v prvých 30 minutách se hrálo převážně na polovině domácích, Třešňovec spoléhal jen na brejky. Ovšem vyložených šancí jsme si moc nevypracovali. Až poslední čtvrthodina byla rušná. Nejdříve rozhodčí pískl poměrně přísně penaltu, kterou ale Moravec, stejně jako v minulém zápase Mauler, vyrazil. Poté rozhodčí na pokyn domácího pomezního, který se nijak netajil tím, že fandí a pomáhá domácím, neuznal regulérní gól našich. A nakonec Michal Fišer neproměnil tutovku. Naši makali, ale branky se nedočkali.
Druhý poločas už tak jednoznačný nebyl. Našim postupem času jakoby docházeli síly, pohybu bylo méně, někdy jsme nestíhali co bylo třeba, a hra se vyrovnala. Což paradoxně přineslo více šancí na obou stranách. Jenže náš problém je, že ani ty nejvyloženější neproměníme, nejvýš trefíme tyč. Soupeř bohužel byl v této disciplíně úspěšnější a dvě šance proměnil.
Před pozornými zraky bývalého trenéra Michala Stůje jsme předvedli mnohem lepší výkon než před týdnem, přesto jsme však odjížděli bez bodu. Relativně pěkné výkony předvedli Kučírek, Mitvalský, Michal Fišer, Janeček, řadu ošemetných situací úspěšně vyřešil brankář Moravec i další hráči. Ovšem dokud nenajdeme střelce a většina hráčů nevylepší fyzičku, bude zisk bodů vždycky velmi těžký, za cenu velké dřiny.

Nyní nás čekají dva zápasy doma, proti relativně slabším soupeřům. Ale pozor: pro nás není žádný soupeř lehčí. Oba zápasy se hrají v netradiční termín. První proti Libchavám B ve svátečním pondělí, druhý už v sobotu 2.11., vždy již od 14 hodin!

FAKTA Z UTKÁNÍ:

Sokol Dolní Ťřešňovec - Sokol Klášterec n. Orl. 2 : 0  (0:0)
Neděle 20. 10. 2013 v 15.30

Sestava:
Moravec – Bednařík, Kučírek, T. Bartoš, Michalička – Mitvalský – M. Fišer, P. Fišer, Janeček (85. Hůlka)  – Franěk (55. Šimek), J. Bartoš (69. Koukol).

12. Střela domácích, Moravec chytá.
16. Přímý kop Klášterce z 18 metrů, Patrik Fišer do zdi a dorážka vedle.
18. Máme rohový kop, po něm tečovaná střela M. Fišera, brankář nadvakrát chytá
28. Šance domácích, pokus o přehození Moravce ale nevyšel.
31. Po rohu šance domácích, Moravec chytá.
37. Po faulu kousek za hranicí pokutového území nařizuje rozhodčí penaltu, Moravec polovysokou střelu vyrazil na roh.
41. Naši útočníci v brejku dva na jednoho, Honza Bartoš střílí zleva, brankář vyráží na pravou stranu k M. Fišerovi, ten střílí do branky, jenže hlavní po signalizaci domácího pomezního gól nepochopitelně neuznává.
42. Další střela našich zblízka, ale vedle.
43. Míša Fišer sám na brankáře, ale gólman nohama vyráží.

63. Po několikátém úniku domácích se ujímají vedení – 1 : 0
68. Michal Fišer již poněkolikáté se pokouší zakončit, ale nemá štěstí. Těsně nad.
69. Naše střídání: Koukol za J. Bartoše
71. Přímý kop P. Fišera od rohu pokutového území – nad branku
75. Přímý kop od rohu vápna na druhé straně – střela do břevna, dorážka hlavičkou nad
76. Zaváhání Bednaříka a útočník domácích sám před Moravcem – 2 : 0
78. V šanci Koukol, ale míč mu ukopl obránce na roh. Po něm střela nad.
80., 81. Třetí a čtvrté střídání domácích.
84. Míša Fišer opět v šanci, oblouček mu ale brankář chytá
85. Naše střídání: Hůlka za Janečka
86. Pěkná přesná střela Kučírka z přímého kopu do šibenice, brankář však stihl vyrazit na roh.
89. Další tutovka aktivního M. Fišera končí na tyči
90. Útočníci domácích se třikrát pokouší trefit branku, Moravec ale všechny vychytal.