Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Konečně obrat? Klášterec - Libchavy B 5:2

Sice sváteční, ale velmi nabitý měli tento prodloužený víkend klášterečtí fotbalisté. V sobotu pořádali tradiční fotbalovou zábavu, kterou se zpravidla loučí s fotbalovým rokem. Jenže letos ještě konec sezony zdaleka není, a tak museli v neděli vystřízlivět a uklidit sokolovnu a v pondělí nastoupit k zápasu proti béčku Libchav. Tohoto soupeře v prvním souboji porazili 4:1 na jejich hřišti. Od té doby ale moc bodů nevybojovali, spíše naopak, častěji je ztráceli. Bylo dost zranění, nedařilo se proměňování šancí, odpovědnost svazovala nohy, chvílemi se zdálo, že chybí fyzička a bojovnost.
Tentokrát, v ideálním fotbalovém počasí, se sešlo mužstvo až na Kučírka kompletní a v nezvyklém čase už ve 14 hodin, za řízení tří delegovaných a velmi dobrých rozhodčích, se mohlo začít.

První poločas, zvláště druhá polovina, ovšem moc spokojenosti mezi domácí hráče i diváky nepřinesl. Hrálo se často před naší brankou. Pokusy našich byly také, ale nepřesné a následně byly „trestány“ rychlými protiútoky a sólovými nájezdy na naší branku. Tady však stál Michal Moravec a skvělým výkonem vychytal mnoho vyložených šancí. V 29. minutě jsme se ujali vedení díky dorážce Honzy Bartoše, jenže o 6 minut později jsme již 1:2 prohrávali, když na první gól hostů de facto přihrál náš záložník, druhý padl rovněž po chybě v naší obraně. Vypadalo to s námi zle, ale naštěstí Honza Bartoš ještě do poločasu svým druhým gólem srovnal.

Do druhého poločasu jakoby nastoupilo jiné mužstvo. Místo Koukola přišel na hřiště agresivnější Šimek, na nejlepšího hráče hostů Stejskala (č. 8) naordinoval trenér osobní obranu, po dvou gólech v I. půli naši už věděli, že umí dát gól, povzbuzováním se přidali i diváci, Janeček mnohokrát odčinil svou chybu z první půle, k velkému výkonu se rozehrál M. Fišer i další hráči. Už se nehrálo převážně na naší bránu, ale hra se vyrovnala, naši si začali vytvářet šance, naopak Libchavám se díky perfektnímu osobnímu bránění Stejskala v pro-vedení Machyho Rouse v podstatě rozpadla hra. Gólové vyjádření přišlo v polovině poločasu, když si Míša Fišer naběhl na skvělou přihrávku od bráchy Patrika a s přehledem proměnil. S blížícím se koncem jsme nebránili hubený náskok, ale hra se nám dařila a tak jsme útočili dál. Najednou šla kombinace, pohyb a v závěru přišly i další branky. Nejprve se po dlouhé době trefil bojovník Jarda Franěk a v poslední minutě svou druhou branku dal Michal Fišer.

V druhém poločase jsme po dlouhé době předvedli, že fotbal hrát umíme. Teď jde o to, abychom to v posledních dvou letošních zápasech zopakovali. První příležitost máme již za pět dnů, v sobotu ve 14. hodin doma proti Albrechticím, poslední zápas odehrajeme také v sobotu 9.11. v Jehnědí.

FAKTA Z UTKÁNÍ:

Sokol Klášterec n. O. – Sokol Libchavy B 5 : 2
(2:2)
Pondělí 28. 10. 2013 v 14.00
Sestava: Moravec – Nekoranec, Rous, Mitvalský, Michalička – Janeček (91. L. Kalous), P. Fišer, T. Bartoš, M. Fišer – Jan Bartoš (54. Franěk), Koukol (46. Šimek).
13. Roh hostů
15. Naše šance, Michal Fišer střílí vedle branky.
23. Střela Bartoše podél branky.
25. Obrovská šance Libchav, po protiútoku střela nad branku.
29. Naši se dostali před branku a Jan Bartoš se dostává k dorážce – 1 : 0 !
30. Další velká šance hostů, útočník došel až k Moravcovi, ten ale jeho dva pokusy likviduje.
33. Janečkovi se nepovedla přihrávka, čehož výborný libchavský Stejskal, v mládežnických družstvech hráč Olomouce a Jablonce využil a z dalšího protiútoku nedal Moravcovi šanci – 1 : 1.
35. Hlasatel ještě ani neodložil mikrofón a už tu byl druhý gól hostů. Po další chybě v obraně další nájezd do vápna a zakončuje kapitán Libchav Špína – 1 : 2.
40. V šanci opět hosté.
41. Další skvělý zásah Moravce, zmařil protiútok dva na jednoho.
43. Jan Bartoš je ve formě a střelecké pohodě. Střílí svou druhou branku a srovnává – 2 : 2.

46. Do druhého poločasu nastupuje Šimek místo Koukola
48. Máme roh, ale z něj rychlý protiútok a další libchavák sám na Moravce, ale střílí vedle
53. Střela M. Fišera mezi tyče, brankář chytá.
54. Naše střídání: Jan Bartoš má potíže s třísly, místo něj Franěk.
55. Střídání Libchav.
64. Po přihrávce M. Fišera Franěk zblízka přestřeluje
66. Aktivní Franěk v další šanci, opět neúspěšný, střela nad.
67. Šance hostů
68. Parádní přihrávka Patrika Fišera z hloubi pole na křídlo, M. Fišer po sprintu s míčem překonává brankáře hostů – 3 : 2 !
80. Přímý kop od rohu pokutového území, P. Fišer mezerou ve zdi trefuje do náruče brankáře
82. V jasné šanci Tomáš Bartoš, trefuje tyč !
83. Roh Libchav, střela zblokována na aut.
86. Přímý kop opět od rohu pokutového území, ale na druhé straně. Naše obrana likviduje.
87. Přihrávka T. Bartoše na Fraňka, ten k radosti své i spoluhráčů a diváků – 4 : 2 !