Slabý výkon: So Klášterec n.O. - So Němčice 0:1

Tohle utkání mělo potvrdit, že jsme schopni a ochotni hrát o prvá místa tabulky a postup zpět do III. třídy. Průběh i výsledek zápasu přinesly odpověď: ani schopni ani ochotni.
Hráčů se sešlo málo. Mitvalský a Šroler jeli v Českém Krumlově vodácky maraton na pramicích, Michalička je nemocen, Roman Kalous chybí skoro vždy, Kučírek zůstal o víken-du v Ostravě, Sabota je ve Švýcarsku, Hůlka stále čeká na operaci. Do zápasu jsme tedy šli v podstatě s rozpadlou obranou. Kromě toho měli hráči za sebou dodatečné „loučení se svobodou“ Tomáše Honzáka, které ženich naplánoval bohužel na sobotu před zápasem.

Co jsme tedy viděli?

V prvním poločase z naší strany skoro nic pozitivního. Hned od začátku hosté získali mírnou převahu, naši si neuměli přihrát, udělat kličku, ztráceli míče, ne-sedělo jim rozestavení hráčů, takže někdy byli 2 nebo i 3 hráči u míče, ale nebylo komu při-hrát, střídali se na pozici zadního stopera, slabinou byl pohyb s míčem a zejména bez něj, bo-jovnost a sprint byli pro většinu hráčů neznámými pojmy. Náš obvyklý problém – proměnit šance – tentokrát odpadl, protože jsme si v 1. půli žádné v podstatě nevytvořili. Naštěstí hosté byli sice fotbalovější, šikovnější s míčem i bez něj, ale vyložených šancí si vytvořili pomálu,  a když už, tak je zahodili. Jako první zahodili penaltu, kterou rozhodčí velmi přísně odpískal v 11. minutě, ale náš brankář ji vyrazil.

Druhý poločas byl o něco záživnější, objevili se i fotbalové akce, po nástupu Pitval-ského se zlepšila i hra jinak rozhárané obrany. Jenže to už jsme prohrávali, když Němčice vsítili branku střelou z dálky, skoro od postranní čáry poblíž rohu pokutového území, po ne-nápadné akci. Navíc jsme brzy přišli o Honzu Bartoše, který byl odveden z hřiště s bolestivě nakopnutým kotníkem, se stejným zraněním se sebezapřením dohrával i náš brankář. Naši se pokoušeli aspoň vyrovnat, pár příležitostí si vytvořili, ale dobrá němčická obrana i brankář ztrátu vedení již nepřipustili. Odvážejí si domů 3 body, které je vyšvihly na 1. místo v tabulce.
Na naše poměry slabší návštěva viděla vcelku slabý fotbal a nejslabšího muže na hřišti – rozhodčího. Hostům věřil každé spadnutí na trávník, zvláště když ho doprovodili hlasitým výkřikem (hráč č. 3 M. Mikl v této disciplíně vynikal), bohužel naši tuto „fintu“ neokoukali. Jako faul posuzoval i zakopnutí o drn, jednu penaltu přísně pískl, druhou (proti nám) pak neviděl, stejně jako několik ofsajdů. Je úctyhodné, že v 76 letech je ochoten se této profesi věnovat, ale bez schopnosti přeběhnout hřiště se to dělat nedá. Znechutí to fotbal oběma mužstvům i divákům.

Teď nás čeká zápas v Třešňovci proti silnému soupeři, poté 2x za sebou doma, vždy již od 14 hodin. Snad náš dnešní výkon diváky neodradil a na poslední dva zápasy v tomto roce si najdou cestu.

Sokol Klášterec n. O. – Sokol Němčice 0 : 1 (0:0)
Neděle 13. 10. 2013 v 15.30

Sestava: Mauler – Nekoranec, Rous, Bednařík – P. Fišer – Franěk (83. Hůlka), T. Bartoš, M. Fišer, Janeček – Jan Bartoš (44. Koukol), Šimek (68. Mitvalský).
Připraveni:  Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Novotný
Rozhodčí: Hovorka - Sabota
ČK: 0: 0       ŽK: 0:0             Diváků:  80

Jak šly minuty:
11. Přísně posouzený faul, po odpískání rozhodčí ukázal na místo trestného kopu, pak
teprve zjistil, že už je v pokutovém území.
      Mauler střelu vyrazil na roh.
15. Střela Honzy Bartoše z přímého kopu z 30 metru těsně nad.
16. Šance hostů, střela zblízka nad, díky teči následuje rohový kop.
28. Roh Němčic
31. Teprve druhý pokus našich, P. Fišer těsně vedle.
39. Střela Němčic vedle
40. První střela na bránu, Michal Fišer, brankář hostů chytá.
43. Velká šance hostů, Mauler střelu zblízka vyrazil na roh
44. Zranění Honzy Bartoše, ze hřiště došel pouze s podporou spoluhráče
      Střídání: nastupuje Koukol.

49. Střela hostů, Tomáš Bartoš dobíhá míč a odkopává mimo branku těsně před brankovou čárou.
61. Střela Michala Fišera vedle
62. Střídání hostů
63. Soupeř je od začátku zápasu lepší a nový hráč na hřišti Novotný to potvrzuje gólem – 0 : 1
68. Naše největší šance: M. Fišer trefuje břevno.
68. Naše střídání: Konečně dorazil z jižních Čech Mitvalský, místo mu uvolňuje Šimek.
74. Přímý kop hostů, Mauler chytá
79. Centr Patrika Fišera z přímého kopu, Mitvalský nedosáhl hlavou na míč.
82. Střídání hostů
83. Naše střídání: Hůlka za Fraňka