Žádné události

Zadařilo se: Sokol Klášterec - TJ Luková 6:1

Ostrý start do nového ročníku soutěže na domácí půdě se Klášterci náramně vydařil. Ideální fotbalové počasí, až na zraněného D. Šrolera kompletní kádr s Kučírkem v obraně, hodně diváků, předvedená hra, výkon nováčků v mužstvu a samozřejmě konečný výsledek potěšili jak hráče tak fanoušky. Není se co divit, že oslava se protáhla dlouho do večera.
          Ale trochu podrobněji. Výsledky z přípravných zápasů i prvního mistráku před týdnem v Dlouhoňovicích naladily mančaft do dobré a bojovné nálady. Několik fotbalistů dokonce přijelo předčasně z trutnovského festivalu, aby byli k dispozici trenérovi. Bez problémů poprvé proběhlo i pořizování soupisek a zápisu ze zápasu elektronicky po internetu a zápas mohl začít přesně v 16.00.
            A začal parádně. Hned v 1. minutě Míša Fišer z přímého kopu napálil branku a bylo – 1:0. Stejně jako jeho brácha před týdnem v Dlouhoňovicích! Ovšem už v 7. min. bylo – 2:0. To opět M. Fišer využil přesného centru. A v 26. min. jsme vedli už 3:0 a mohli jsme Michalu Fišerovi gratulovat k hattricku. Naši hráli velmi dobře, snažili se jít dopředu, často se dařily kombinace, i přesnost střelby nebyla v neděli tak katastrofální jako jindy, některé pokusy, např. Honzáka v 32. min., byly velmi nadějné. Jediným kazem bylo nešťastné došlápnutí Fraňka na nerovný drn, kvůli němuž musel již v 21. min. střídat. Hosté tentokrát mnoho nepředvedli, možná proto, že šlo o jejich první zápas, před týdnem měli volný los. Když už se dostali k naší brance, obrana anebo brankář Dostál si s jejich pokusy poradili. Jedinou výjimkou byla 42. min., kdy se jim podařilo snížit na – 3:1.
            Druhý poločas se podobal prvnímu. Naši hráli hodně dopředu, hosté mnoho příležitostí neměli. Prvých 20 minut zápas ještě nebyl rozhodnut, obě mužstva bojovala, ale vyplynulo z toho jen množství srážek hráčů a časté přerušování hry. Blízko k rozhodnutí byl opět M. Fišer v 60. min., kdy po nahrávce z rohu mířil přesně k tyči, ale brankář střelu vystihl. V 68. na sebe upozornil Martin Bílek, když se dostal na správné místo a hlavou překonal brankáře Lukové – 4:1. Bylo rozhodnuto, ale naši se nezastavili. Trenér prostřídal hráče a měl šťastnou volbu. V 75. min. poslal na trávník 15letého Filipa Brůnu, syna jednoho z našich prvních hráčů Pavla Brůny, a ten po 2 minutách střílel přesně k tyči, brankář vyrazil na roh. Ten byl rozehrán netradičním signálem a Honza Bartoš zvýšil už na – 5:1. Zvláště mladíci Bílek a Brůna hru rozběhali a další šance přibývali. Např. v 80. min. jsme hráli před bránou soupeře kulečník, ale nikdo míč do branky nedostal. V 81. min. Sabota krásnou střelou jen o vlásek minul šibenici. Na opačné straně jen Dostál předvedl, že míč se dá chytit až na potřetí, když před tím zkoušel volejbalové cviky. Poslední branku vsítil Honza Králík v 86. min. stačil mu k tomu jen tříminutový pobyt na hřišti. A nakonec si pobyt mezi třemi tyčemi vyzkoušel i Karel Jireš.
V zápase se ukázalo, že máme solidní výběr navzájem dobře zastupitelných hráčů a že máme šikovný dorost, který výkon mužstva oživil pohybem i technikou. Doufejme, že toto konstatování bude platit nejen na začátku soutěže, ale i v říjnu. Nyní nás již v sobotu čeká zápas v Helvíkovicích. Nad nimi jsme sice s převahou zvítězili v přípravném zápase, ale vyvarujme se podcenění soupeře. Jednak bude pro ně příjemnější počasí, budou hrát doma, mužstvo bude asi složeno o poznání jinak, a hlavně: zkušenosti jejich starších hráčů n a nás již v mnoha zápasech platili.

T. J. Sokol Klášterec n. Orl.  - TJ Luková 6:1 (3:1)
Hráno v neděli 23.8. v 16.00
Sestava: Dostál (87. Jireš) – Hůlka, Kučírek, Nekoranec – Rous - Bartoš (K, 78. Bříza), P. Fišer, M. Fišer (83. Králík), Bílek – Honzák (75. Brůna), Franěk (21.Sabota).
Připraveni:  Bednařík, Kalous,
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva:  K. Šroler
Branky:  M Fišer 3, Bartoš, Bílek, Králík
Rozhodčí: Beneš – Hejl, Richtr
ČK: 0 : 0      ŽK: 2 : 3 (Bartoš, Honzák)              Diváků:  145