Žádné události

Smutný konec: Helvíkovice - Klášterec n. Orl. 3:2

Příznivci kláštereckého sportu a soutěží si mohli v sobotu vybírat z bohaté nabídky. Mohli jít na motocros nebo na hasičský sport na našem hřišti nebo vyrazit do Helvíkovic na fotbal. Tam totiž zajíždělo naše mužstvo. A vyráželo s optimistickou náladou, předchozí zápasy jsme vyhrávali, včetně přípravného s Helvíkovicemi. Jenže možná toho optimismu bylo až moc a v závěru zápasu došlo k podvědomému podcení soupeře. Nevstoupíš totiž 2x do stejné řeky. Helvíkovice nyní hráli doma, jejich sestava doznala změn, my na jejich profesorský fotbal v podaní hráčů většinou nad 40 let moc neumíme hrát, jejich brankář Hrůša a záložník Schreiber z působení u nás naše hráče dobře znají. K zápasu tedy bylo třeba přistoupit se stejnou pokorou jako jindy.
            Na soupisce nám tentokrát chyběli Bednařík, Kalous, Rous a Šroler. Vzhledem k vy-rovnanosti našich hráčů však nelze říct, že bychom byli oslabeni. A začátek zápasu tomu odpovídal. Fraňkovu přesnou střelu musel řešit Hruša už v 1. minutě, ve 3. min. hlavičkoval Sabota těsně vedle po centru Fraňka. Domácí vyzkoušeli našeho gólmana až v 5. minutě. V 7. min. Míša Fišer brankáře překonal, ale v cestě stála tyč. V 11. min. už jsme převahu konečně zužitkovali, když po centru M. Fišera skončil míč za čarou a z následného rohového kopu Sabota vstřelil první gól – 0:1.
            Vzápětí M. Fišer znovu vyzkoušel Hrůšu v bráně domácích, v 18. min. tentýž hráč střílel vedle. Domácí se v této fázi hry dopracovali jen k přímému kopu v 16. min. Jenže po 20 minutách naši polevili a bylo zle. Domácí v 27. min. nastřelili tyč, následoval faul a roz-hodčí Kolář odpískal penaltu – 1:1. Do konce poločasu se už mnoho nestalo, jen Franěk musel v 38. min. střídat kvůli zraněnému kotníku a v 39. min. střídali i Helvíkovice.
Druhou půli jsme opět zahájili převahou. V 46. min. Bartoš získal rohový kop a v 54. min. dal  dokonce gól. Jenže rozhodčí Bohoušek Kolář začal své nepochopitelné úřadování. Branku z neznámých důvodů neuznal, naopak přidal našim hráčům Bartošovi a Kučírkovi napomenutí a žlutou kartu. V 61. min. hlavičkoval vedle M. Fišer po centru Bílka, v 67. min. už byl Michal přesnější a střelou pod břevno nám opět získal vedení – 1 :2. Na poslední čtvrthodinu utkání se přijel podívat starosta celého kláštereckého Sokola, a to neměl dělat. Přivezl totiž našim hráčům jen potíže. Nejdříve s rozhodčím, který utkání nezvládl (jak může např. dát domácímu žlutou za ostrý faul, ale nařídit přímý kop proti nám!?), a pak s domácí-mi. Naši si sice ještě udržovali převahu, vypracovali si šance, Bříza např. v 81. min. trefil břevno, ale pak stačilo posledních 8 minut a odcházeli jsme se svěšenými hlavami. Srovnání přišlo v 82. min. po akci zprava a střele relativně zdálky – 2:2. Bohužel jsme nebrali ani bod, protože Schreiber v 85. min. nečekanou střelou rovněž z dálky nás poslal domů s prázdnou. Ano domácí fanoušci tento závěr nečekali, vítěné branky si všimli až když Dostál vynášel míč z branky. V závěru utkání už jsme se na mnoho nezmohli a eventuální pokusy stejně brzdil rozhodčí.
Smutný konec utkání nás vrátil zpět na zem. Přiznejme si, že Helvíkovice jsou k poražení, ale my to nezvládneme. V úvodu vytěžíme jen 1 gól z 5 gólovek, pak máme na kontě tyč, břevno a neuznaný (ikdyž regulérní) gól, ale v závěru se necháme „uchodit“, jak se vyjádřil jeden z hráčů. „Kvalitu“ rozhodčího Koláře známe, ta nás nemůže překvapit, přesto jsme se nechali otrávit a navíc vyfasovali zbytečné žluté karty za protesty. V dalším kole nás čeká jeden z favoritů soutěže Č. Heřmanice, tak uvidíme, jestli se nám podaří zahnat dojmy z Helvíkovice a získat body alespoň doma.

TJ Sokol Helvíkovice - T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí 3:2 (1:1)
Hráno
v sobotu 28.8.8 v 16.00
Sestava:
Dostál – Bartoš (K), Nekoranec, Kučírek, Hůlka – Franěk (38. Bříza), P.Fišer, M.Fišer, Bílek - Honzák, Sabota.
Připraveni:  Králík, Faltus, Brůna, Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva:  K. Šroler
Branky:  Procházka (45), Maleček (44), Schreiber (47) - M. Fišer, Sabota
Rozhodčí: Kolář – Josef Rous
ČK: 0 : 0      ŽK: 2 : 4 (Kučírek, M.Fišer, Nekoranec, Bříza)              Diváků:  40