Žádné události

Trochu se štěstím: Sokol Klášterec - Albrechtice 2:1

Slunce jak v Itálií a zima jak na Sibiři, tak by se dalo charakterizovat počasí, ve kterém zahájili utkání naši borci s Albrechticemi. Slunce postupem doby ubývalo, zima naopak stoupala, na konci zápasu byly pouhé 4 st. C. Nebylo divu, že ubylo diváků, ale výrazně stoupla poptávka po (ochuceném) čaji.
            Fotbalistům však počasí nevadilo.......
Nevzali si rukavice ani kulichy a snad právě proto, aby se zahřáli, předvedli zvláště v 1. poločase velmi dobrý fotbal. Ale spíš proto, že se začala vyprazdňovat marodka. Na hřiště mohl konečně nastoupit Hůlka a Franěk, na lavičku se mohl poprvé jako náš registrovaný hráč posadit Marek Samiec, který k nám přišel z Návsí u Třince. Nadále však chybí Šroler, Bednařík, Honzák a Sabota.
            Naši začali mnohem lépe než v předchozích zápasech. Bříza už ve 4. min. otestoval brankáře Albrechtic, o minutu později chytil stejný gólman přímý kop z 20 metrů. V 11. min. střílel Bartoš už z vápna. Hosté vyzkoušeli Dostála skákavou střelou až po čtvrthodině hry, o pár minut později měli ještě příležitost z trestného kopu. Pak se šance střídaly na obou stranách, které však končily zásahem brankářů, eventuálně obránců, nebo střelami vedle. Až ve 42. min. jsme měli jasnou gólovou příležitost v podobě penalty. Jenže Bartoš neproměnil.
            Druhou půli jsme opět začali dobře. Po 3 minutách od přestávky znovu střílel Bartoš, brankář chytil, po minutě nadvakrát kryl gólman pokus M. Fišera. V 51. min. hlavičkovali nad bránu hosté a pak, 53. minutě, jsme konečně viděli první gól. Nekoranec nejlépe vyskočil na centr a hlavou zajistil vedení - 1 : 0. Ujali jsme se vedení, ale živou vodou jakoby byli pokropeni hosté. Od té chvíle si Albrechtice získali výraznou převahu, k čemuž jim také pomohla absence Bartoše. Ten musel v 50. min. pro zranění ramene střídat, a protože je nyní ve velmi dobré formě, na hřišti nám velmi chyběl. V 60. min. měli hosté dva rohy za sebou a naše obrana řešila velmi ošemetné situace. V 64. min. byl míč po centru tečován a my měli štěstí, když skončil na tyči. V 66. min. chytá Dostál další hlavičku po rohovém kopu. Další střela šla nad naší bránu, následující, tečovanou, střelu, chytil Dostál. Postupem doby ale naši začali hru vyrovnávat, dostávali se také k šancím, aktivní byl zejména M. Fišer a dvakrát měl brankáře na lopatě Králík, ale lekl se úspěchu a nevystřeli včas. Když už to vypadalo, že výhru udržíme, nenápadnou střelou bez přípravy za hranicí vápna přeloboval D. Kollert Dostála a míč se snesl do brány - 1 : 1. Zbývaly jen asi 3-4 minuty, už to vypadalo na penalty, ale naši chtěli dohrát se ctí. A povedlo se jim to. Metoda „vše na Míšu“ slavila úspěch, když ten v poslední minutě obešel obránce a z úhlu dostal míč do brány - 2 : 1. Ovace diváků i hráčů byly nevídané. Po minutě velmi dobrý rozhodčí Formánek zápas ukončil.
            Podali jsme tentokrát lepší výkon, měli i trochu štěstí a po dramatickém závěru se nám podařilo vyhrát. Teď máme před sebou derby s Kunvaldem a pak dvojzápas doma, v neděli a hned potom ve středu. Bylo by hezké bodovými zisky v říjnu zopakovat srpen.

Sestava: Dostál – Rous, Kučírek, Hůlka, Nekoranec – Bříza, Franěk (84. Brůna), P. Fišer, Bartoš (K, 50. Králík) – M. Fišer, Bílek.
Připraveni:  Faltus, Samiec, Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva:  K. Šroler
Branky:  Nekoranec, M. Fišer - D. Kollert
Rozhodčí: Formánek - Habrda, Palán
ČK:  0 : 0      ŽK: 1 : 1 (Hůlka)              Diváků:  90