Žádné události

Krize pokračuje: Tatran Lichkov - Sokol Klášterec 3:2

Po dvou domácích porážkách, když zvláště ta druhá s Čermnou byla dosti zbytečná, jsme chtěli zkusit získat nějaký bod v Lichkově. Jenže: chyběla nám snad půlka mančaftu! Sabota nemocen a navíc bude chybět kvůli práci v podstatě až do konce podzimu. Honzák distancován. Hůlka a Šroler zraněni. Franěk rovněž na antibiotikách. Bednařík měl souběžný zápas v hokeji. Ani trenér Černoch nebyl přítomen. Vždycky když se na začátku ročníku začne mluvit o tom, že máme hodně hráčů, během pár týdnů jich najednou máme málo. A tak tentokrát nezbylo než od začátku zápasu nasadit 15letého Filipa Brůnu, během zápasu se bát aby se někdo nezranil, navíc se vyrovnat s nepřesným soudcováním Bohouška Koláře. A přitom se snažit uhrát s domácími slušný výsledek, přičemž v Lichkově je půda pořádně horká. To se bohužel nepodařilo, k výsledkové krizi se přidalal ještě „personální“......
            Už ve 3. min. zahrozili domácí, když využili nepovedený odkop Nekorance. Za chvíli se nedostal Dostál k centru z rohu, ale naštěstí nikdo nevyužil. Naši se k nějaké akci dostali až v 8. minutě, ale Kučírka zabrzdil pomezní mávaným ofsajdem. Kučírek si za protest vysloužil žlutou. Za 5 minut zlikvidoval Dostál nebezpečný průnik a až v 16. minutě jsme se dostali k první šanci, po kombinační akci ale Míša Fišer vypálil těsně vedle. O dvě minuty později překvapil Honza Bartoš, když po průniku se dostal ke střele a poslal nás do vedení! - 0 : 1. Jenže vedení dlouho netrvalo. Už ve 20. min. po centru zprava Dostál vyrazil jen k hráči Lichkova a ten srovnal - 1 : 1. Lichkov měl od začátku více ze hry, mnohem častěji hrál na naší polovině a pochopitelně se dostával častěji k střelbě a šancím. Naši se snažili, hlavně Honza Bartoš se projevil jako správný kapitán a neúnavně šel do každého souboje, což ale odnesl žlutou kartou v 35. minutě, 3 minuty před tím ale dostal žlutou domácí hráč za faul na Honzu. Ve 40. min. se to domácí Bartošovi spočítali inzultací, rozhodčí ji ale neviděl. Poločas byl zakončen dobrým zákrokem Dostála po rovněž pěkně provedeném přímém kopu.
            Druhou půli zahájil Míša Fišer střelou po pouhých 15 vteřinách hry, byla však vyražena na roh. Za 5 minut ale nebyl odpískán faul na Bartoše, situace naopak skončila rohovým kopem Lichkova, po jehož zahrání Gerža vypálil nekompromisní střelu z hranice šestnáctky a ta prolétla klubkem hráčů až do brány - 2 : 1. Pokračovalo se kouskovanou hrou, nepřesnými výroky rozhodčího, řadou faulů, srážek a oplácení. V 62. min. Lichkov z přímého kopu trefil spojnici břevna a tyče, na druhé straně skoro stejné místo trefil Bříza hlavou po rohu. V 69. min. poslal zastupující trenér Karel Šroler na místo unaveného Brůny na hřiště jediného náhradníka Faltuse, a ten hned za minutu dostal žlutou aniž by někdo věděl za co. V 72. min. domácí rozhodli: z další standardní situace poslali míč potřetí do brány - 3 : 1. Bylo jasné, že nemáme na to během 20 minut srovnat. Domácí trochu polevili, naši se častěji začali objevovat před lichkovskou brankou, ale vyloženou šanci natožpak gól jsme neviděli. Až v 87. min. rozhodčí faul na Bartoše ocenil penaltou. Tu Bříza jistě proměnil - 2 : 3. Jenže na srovnání už nebyl ani čas ani schopnost.
            Naši hráči v zápase bojovali, ale nervozita, oslabená sestava, nejistý rozhodčí, který nás tak výrazně poškodil v Helvíkovicích, to byli příliš silní soupeři. A byl jím samozřejmě i Lichkov, jehož hra a dvě silné individuality byli zkrátka lepší než naše.

Tatran Lichkov - T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí 3:2 (1:1)