Žádné události

Letošní svobodní - ženatí 3:5, PK 6:5

Již asi 12. souboj ženatých a svobodných v novodobé historií byl tentokrát trochu jiný než obvykle. Hodně na hřišti všem chyběl poprvé absentující matador Tonda Mlynář. Nebyl ani Michal Miler nebo nejlepší střelec minulých zápasů Tomáš Svoreň (loni 5 gólů). Zápas neskončil drtivým vítězstvím ženatých, ale hrál se poměrně vyrovnaný zápas. A největší rozdíl byl v tom,.......
že za ženaté nastoupila řada hráčů, kteří ještě nedávno hráli mistráky! Např. Michal Černoch, Pavel Michalička, Tomáš Bartoš, Karel Mitvalský, Martin Sabota, Pepa Rous. Ovšem i na druhé straně nastoupilo dost hráčů, kteří prošli žákovskými nebo i doro-steneckými družstvy: Marek Samiec, Tomáš Lux, Martin Lux, David Fišer a velmi šikovný mladíček Jakub Vican.
            Díky uvedenému složení družstev se letos hrál fotbal, žádná kopaná. Neviděli jsme mnoho nešikovnosti, ale naopak řadu pěkných kombinací a technických fines. Snad jen tempo odpovídalo přibývajícím rokům a opatrnosti o zdraví. Jako negativum bychom mohli vidět, že rozhodčí Franěk i o přestávce vystřídavši Karel Šroler nechtěli přerušovat pěkný fotbal, a tak si hráči ani diváci nedovolili mnoho legrácek. Nebo že si nezahráli ryzí amatéři. Ale když nepřišli, jejich chyba. Veteráni z Áčka byli připraveni uvolnit jim místo. Takto měli příležitost ukázat, že je věčná škoda, že už se závodním fotbalem skončili.
           Zápas rozhodla větší zkušenost starších hráčů, která platila na rychlost a bojovnost mladíků. Poločas skončil 2:0 pro ženaté, když oba góly dal Jan Hovorka. V druhé půli se mladší pokusili o vyrovnání, ale přestože se v jejich bráně oproti prvnímu poločasu o dost zlepšil Samiec, remízu neuhráli a v závěru zápasu inkasovali. Vynahradili si to při tradičním penaltovém rozstřelu, který zkušeným hráčům nevyšel a z 13 pokusů se trefili jen 5x. Mladší byli ale lepší jen o fous, resp. o jednu trefu.
           Návštěva 100 diváků předčila očekávání a myslím, že dobrým fotbalem v předvedení jak totálních amatérů tak zkušených hráčů rozhodně nebyli zklamáni. Příjemným konstanto-váním může být i to, že náš sportovní areálek je opravdu hojně využíván. Např. tuto neděli se už od 8 hodin ráno scházeli běžci k přespolnímu Běhu údolím Orlice. Závodilo jich 318, doprovázelo je dalších asi 80 trenérů, fandů, diváků a pořadatelů. A sotva odjeli, už se scházelo dalších 125 lidí k amatérskému fotbalu, který se po zápase rozebíral dlouho do večera. Byla to před 12 lety velmi dobrá myšlenka takový areálek v obci postavit.

Hráno 4. 10. v 15.00
SESTAVY
Svobodní: Samiec Marek, Chlumecký Patrik, Fišer David, Brůna Jarda, Franke Daniel, Plevák Kryštof, Vican Jakub, Lux Martin (K), Fišer Lukáš, Lux Tomáš, Sanitrák Michal ml., Severýn Milan, Hofman Martin, Randys Jan.
Ženatí: Jireš Karel, Černoch Michal, Rous Josef (K), Rous Jan, Ficner David, Sabota Martin, Štefek Václav, Žák Jakub, Faltus Standa, Hovorka Jan, Michalička Pavel, Bartoš Tomáš, Mitvalský Karel.
Branky: Vican, Brůna, Plevák – Hovorka 2, M.Sabota, Černoch, Faltus.
Rozhodčí: Franěk (46. K. Šroler) – Bílek, J. Králík            Karty. ???                      Diváci: 100