Smolný zápas - Třešňovec - Klášterec 3:1

Krásné nedělní počasí nepřineslo další body do vyrovnané tabulky a Klášterečtí po hodně smolném zápase podlehli Třešňovici 3:1. Klášterečtí předvádí divácky atraktivní fotbal, leč s velmi nízkou brankovou produktivitou, což se potvrdilo i v tomto duelu a chybělo taky trochu toho štěstí. Pokud bychom chtěli hledat nějaké pozitivum, pak zalovme v minulosti a zjistíme, že jsme se polepšili, protože v Třešňovci se nám nikdy nedařilo a vždy jsme tam dostali nejméně 4 góly.

Domácí začali lépe a hned v úvodu byl odpískán (trochu přísný) pokutový kop po ruce J. Hůlky. Ten se naštěstí domácímu útočníkovi nepovedl, a tak se skóre neměnilo. Klášterci však toto varování nestačilo a v prvních minutách hrál hodně ospale, což také vyústilo v branku domácího celku. V tu chvíli se obraz hry výrazně změnil. Obdržená branka Klášte-recké probudila a tlak na domácí branku začal sílit. Bohužel však byl neustále kouskován hvizdy nezkušeného rozhodčího. Možná tomu napomohl i hustý, ale vysoký trávník, na kterém míč moc neodskakoval a docházelo k mnoha osobním soubojům a srážkám a velmi často hráči míč zakopávali kvůli ležícímu hráči na hřišti. Domácí celek hrozil pouze z rychlých protiútoků a veškeré míče pouze nakopával dopředu. Klášterečtí si vytvořili několik slibných šancí, ale branka ne a ne padnout. Když už byl překonán brankář, tak za něj na čáře zaskočili domácí obránci nebo byla střela sražena. Poločas tak skončil 1:0 pro domácí.
            Druhá půle začala tak jak skončila ta první. Tlak Klášterce sílil, ale dobývání domácí branky bylo stále neúspěšné, i když šancí bylo nespočet. Nakonec se však podařilo, a to v 70. minutě, kdy K. Mitvalský srovnal na 1:1. Zbývalo posledních 20 minut a Klášterec se snažil o zisk tří bodů. Bohužel však přišla z ojedinělé šance domácích hodně nešťastná branka. Do konce zbývalo 10. minut, a tak Klášterečtí vrhli zbytky sil do útoku, ale domácí branka byla jako zakletá. Domácí celek se nedostával téměř ze své poloviny, ale to mu stačilo na vstřelení (opět nešťastné) branky. Dvě šance v druhém poločase stačili domácím na to, aby vstřelili branky, což je ten podstatný rozdíl proti Kláštereckým, kteří sice hráli lépe, ale branku nedokázali vstřelit. A na ty se bohužel hraje. Snad jsme si vybrali smůlu dopředu a v dalších zápasech se bude již opět dařit, o čemž se přesvědčíme hned následující neděli doma proti Žichlínku. Ten ovšem stejně jako na podzim, přestože poslední, drtivě porazil Lichkov 5:0, přičemž Lichkov naopak naposledy prohrál před 5 týdny. Neradno tedy Žichlínek podcenit, ale právě naopak.

Celý článek
Sestava: J. Hrůša - Š. Nekoranec (45. J. Bartoš), J. Hůlka, O. Kučírek, M. Rous - P. Fišer (79. J. Franěk), K. Mitvalský, T. Bartoš, M. Křen (55. D. Šroler), M. Fišer, P. Sabota

Připraveni: M. Moravec, J. Franěk, D. Šroler, J. Bartoš, T. Janeček
Trenér: M. Černoch
Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: K. Mitvalský
Rozhodčí: Juda, Hanzl