Trápení, ale přesto: Klášterec - Žichlínek 2:1

V předposledním domácím zápase letošní jarní sezony jsme nastupovali proti mužstvu ze Žichlínka. Sympatický mančaft byl sice na posledním místě tabulky, ale v minulém kole porazil 5:0 Lichkov a na podzim také naše družstvo 3:0. S připočtením naší prohry v Třešňovci v minulém kole neměl dnešní zápas jasného favorita. A průběh zápasu to potvrdil.

Za Klášterec po dlouhé době nastoupil uzdravený Michalička, naopak chyběl Dan Šroler. Začali jsme lépe, ujali se iniciativy, ale převaha byla, jak už v poslední době bývá bohužel zvykem, neplodná. Vyložené šance Mitvalský, Sabota ani další nedali a když Patrik Fišer trefil v 28. minutě tyč, naše ofenziva rezignovala a přenechala iniciativu hostům. Ti hru vyrovnali, přesto ale poločas skončil naším vítězstvím, protože v 41. minutě Mitvalský centroval do vápna tak, že míč nakonec skončil v síti!

Druhá půle začala tlakem hostů a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, jen 11 minut. Za chvíli následoval další gól, ten však padl z dávno mávaného ofsajdu. Poté napálil Žichlínek tyč a tím, stejně jako na opačné straně v 1. poločase, pro něj převaha skončila. Šest minut nato se po dlouhé době trefil Křen. Do konce zbývalo čtvrt hodiny, Žichlínek cítil, že v tomto zápase nemusí zůstat bez bodu, naši naopak neměli svůj den, a tak se bojovalo o každý metr hřiště, o každou minutu hry. Nakonec se nám podařilo vítězství udržet, což ovšem pro Žichlínek s celým autobusem svých fanoušků znamenalo konec i jen teoretických nadějí na záchranu.

Klášterec si naopak plepšil na průběžné čtvrté místo a v příštím kole ho čeká přímý souboj o třetí místo v Rybníku. Snad se našim podaří konečně vylepšit střeleckou mušku a odvahu a vrátit Rybníku podzimní porážku na našem hřišti 1:3. Dnešní výkon však sami hráči hodnotili jako na jaře nejslabší a sním by v Rybníku určitě nejspíš neuspěli. Hned 3 dny na to, již ve středu 15.6. v 18.00, nás čeká poslední zápas jarní sezony, a to doma proti mužstvu Králíky-Č.Voda C.

Závěrem gratulujeme AFK Kunvald, který si drtivým vítězstvím nad třetí rezervou spojeného týmu Králík a Č. Vody zajistil postup do vyšší soutěže. Nejméně na rok příjdeme o sousedské derby, ale může jezdit do Kunvaldu na okresní přebor.

SOKOL Klášterec - Žichlínek 2:1 (1:0)

Sestava: Hrůša - Rous, Kučírek, Mitvalský, T. Bartoš – Michalička, P. Fišer, M. Fišer (91. Janeček), Nekoranec – Sabota (35. Křen), Jan Bartoš (59. Franěk)

14. Roh Klášterce, po centru 2 střely, jedna zblokována, druhá nad bránu;
16. Po přihrávce P. Fišera střela Saboty, brankář střelu neudržel, ale k dorážce se nikdo nedostal;
18. Po rohu hlavičkuje Mitvalský, brankář chytá až naněkolikrát
26. Patrik Fišer, střílí na vzdálenější volnou půli brány, ale trefuje tyč;
32. Střela zblokována na roh, po něm hlavička nad branku hostů;
35. Pro zranění střídá Křen Sabotu;
41. Mitvalský chce centrovat, ale naštěstí překvapil všechny vč. hostujícího brankáře a míč skončil v síti – 1:0!
47. Střela Žicvhlínku z velkého úhlu, řeší náš Hrůša;
56. Žichlínek srovnává na 1:1
59. Pomezní Rot mává ofsajd, žichlínský útočník toho nedbá, trefuje bránu, ale hlavní Vejda už si všiml signalizace pomezního a gól neuznal. To ovšem dost diváků nepostřehlo a potom se v hledišti diskutovalo, jaký je stav;
59. Střídání na obou stranách, u nás Franěk za Honzu Bartoše;
70. Střela Žichlínku do tyče;
74. Naši v šanci, ale střela se nepovedla;
76. Máme roh, po něm přihrávka Křenovi na hranici malého vápna a ten už míč do branky dotlačil – 2:1!