Nezdařilo se to: Rybník - Klášterec 3:0

V sobotu Kunvald nechal Mistrovicím jen jeden bod a naši tedy odjížděli do Rybníku s možností uvažovat v případě výhry o eventuálním postupu. Jenže soupeř měl stejný počet bodů, stejnou vidinu, navíc hrál doma a na podzim vyhrál u nás 3:1, když jsme tehdy nebyli schopni proměnit množství šancí. Favority jsme tedy nebyli.

Jisté obavy měli někteří fanoušci o fyzický stav našich hráčů, když skoro celý mančaft absolvoval festival JamRock. Ale naši hráči se zachovali zodpovědně, zvláště když se v sobotní podvečer rozšířila zpráva o výsledku v Kunvaldě. Alkohol pak byl jen symbolický a času na spánek bylo v neděli dost, ale přeci jen únava se asi trochu projevila, výkon byl poněkud ospalejší. Rozhodně to však nebylo důvodem prohry.

Klášterec začal v Rybníku velmi dobře, už v 5. minutě střílí Bartoš, v 10. trefuje Fišer břevno a ve 12. jde Křen sám na brankáře. Jenže naše proměňování šancí je totální problém. Celý 1. poločas jsme lepší, ale gól jsme nevytěžili. Druhý poločas měl ovšem jiný průběh. Už 4 minuty po změně stran možná nesprávně neuznal rozhodčí gól do naší branky a 58. minutě udeřilo, když domácím nechtěně pomohl Kučírek vlastním gólem. Trenér Černoch pak pozměnil sestavu, museli jsme otevřít hru, ale kýžený výsledek se nedostavil, naopak v posledních 12. minutách padly další 2 góly do naší sítě. Rybníku stačilo nakopávat míče na svého vysokého útočníka a dobře řešit standardní situace, včetně dlouhého vhazování, a 3 body mají doma i s možností dalšího boje o postup v posledním kole v Boříkovicích.

Naše družstvo už tuto středu v 18.00 čeká poslední zápas. Soupeřem na našem hřišti bude družstvo Králíky-Červ. Voda C. Ten na nás ztrácí jen 5 bodů, takže rozhodně nepůjde o lehkého soupeře, a pokud chceme splnit cíl skončit do 5. místa, musíme ještě zabojovat.

Fakta z utkání:
Sestava: Hrůša – Kučírek, Mitvalský, T. Bartoš, Rous – Nekoranec, P. Fišer, M. Fišer, R. Kalous – Sabota, Křen (67. J. Bartoš)

12. Naše velká šance, po akci Saboty střílí Křen, gólman však vyráží
17. Roh domácích, odhlavičkovali jsme na aut, po něm hlavička, kterou Hrůša vyrazil na roh, z něj už nic