Žádné události

Pršely nám góly: Klášterec - Č. Heřmanice 4:0

V dalším zápase nás čekal soupeř, který měl před týdnem volno a předtím ve dvou zápasech nastřílel 8 gólů a zařadil se mezi favority soutěže. Však také ještě předloni hrál okresní přebor II. třídu. My jsme si naopak během týdne museli vysvětlit, jak je možné během posledních 8 minut zápasu s nepříliš silným soupeřem přijít dvěma góly o všechny body. V tabulce jsme byli sousedy, Heřmanice však měli o zápas méně. To vše mírně favorizovalo hosty z Českých Heřmanic. Tento klub u nás hrál poprvé a rozhodně nepřijel předem poražen, naopak.
            Naši hráči se tentokrát nescházeli ve velkých houfech. Chyběl D. Šroler, zraněný Patrik Fišer, nemocný L. Kalous a mimo republiku byl Martin Bílek. Ovšem v malém počtu se tentokrát scházeli i diváci. Mírný, ale vytrvalý déšť a zima neodradili jen asi 50-60 skalních fandů. Ostatní mohou litovat, přišli o relativně pěkný fotbal       a nečekaně skvělý výsledek.
            Začátek zápasu potvrzoval slova o favoritovi. Heřmaničtí se usídlili na naší polovině a první 3 minuty nás k ničemu nepustili. Až pak Míša Fišer střelou zdálky připomněl, že hrají dvě družstva. V 6. min. už jsme si vypracovali nadějnou šanci, když Honzák po Sabotově přistrčení míče tvrdě vystřelil, trefil ale obránce. V 11. min. jsme potvrdili, že začátky zápasů nám letos jdou: po rozehrání rohového kopu Fišer přihrál Honzákovi a ten, z hrany ofsajdového postavení, trefil branku – 1 : 0.  O pět minut později M. Fišer opět zacentroval a Bartoš z dorážky zvýšil už na – 2 : 0! Hosté ovšem nerezignovali. Bylo vidět, že techniku a ovládání míče mají lepší, ale mokrý trávník a vytrvalý déšť jim činil větší problémy než nám. Hrálo se většinou uprostřed anebo kolem našeho vápna. Ve 24. minutě Heřmanice kopali hned 3 rohy za sebou, následujících 20 minut měli jasně více ze hry a až na jeden rohový kop v 39. min. nás skoro nepustili do útoku. Ale vyloženou šanci si nevytvořili, snad s výjimkou 40. minuty, kdy Dostál trochu se štěstím vyrazil. Naše obrana tentokrát pracovala dobře, relativně i čistě bez častého faulování (jen Bartoš si v 32. min. vysloužil žlutou za skluz), k Dostálovi se mnoho šancí nedostalo. Až v závěru poločasu si heřmanický brankář zase zahrál.
            Začátek druhé půli opět patřil hostům. Ale opět získali jen rohové kopy. My se dostali ke střele až v 52. min., Fraňkovu střelu ale brankář Kuta vyrazil na roh. U Heřmanic pomalu začala pracovat nervozita, projevila se např. zbytečným stažením za dres našeho hráče při zakládání útoku už v hloubi našeho pole, což rozhodčí ocenil žlutou kartou. V 57. minutě domácím zatrnulo, když Dostála neposlechl mokrý míč, nezískal nad ním kontrolu, ale Rous stačil odkopnout na aut. Po něm následoval protiútok, v němž Fišer ukázal pěkné zpracování, ale střílel mimo. V 60. min. opět Fišer převzal míč z výkopu Dostála, obešel obránce, šikovně sám sobě přihrál hlavičkou a nakonec přesně obhodil i brankáře - 3 : 0! Pro Míšu to byl už 7. gól ve čtyřech zápasech. Hosté vystřídali a opět útočili. V 64. min. Dostál s přehledem kryl střelu od hranice vápna, v 68. min. poslali střelu do tyče, ale poměrně dost z úhlu. V další minutě po centru z hranice vápna hlavičkovali mimo. Snažili se zkorigovat stav až do konce zápasu, nebezpečně vystřelili z otočky, 2x dali vyniknout Dostálovi v poslední minutě, ale to už prohrávali 4:0. V 81. min. jsme totiž využili dalšího brejku, jmenovitě Bartoš, který s míčem na noze obešel i gólmana a dal si druhý gól - 4 : 0!
            Hosté takovou porážku nečekali a snad si ji ani nezasloužili. Byli více na naší polovině, předvedli, že s míčem umí. Ale mokrý trávník a kvalitní výkon naší obrany jim v podstatě nedovolily vypracovat si gólové šance, a když už, tak Dostál byl na místě. Naopak naši střelci, kteří obvykle potřebují na 1 branku půltucet vyložených tutovek, tentokrát ze stejného počtu příležitostí skórovali hned 4x. Kéž by jim to vydrželo!
            Pamatovat si jak proměňovat šance, však budou muset nejméně 2 týdny. Příští víkend totiž máme volný los, do té doby se budeme díky většímu počtu vstřelených gólů vyhřívat na 1. místě tabulky. Potom znovu hrajeme doma, a to hned 2x za sebou. Výborná příležitost k zisku dalších bodů a udržení si předního postavení v tabulce.

T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí - Sokol České Heřmanice 4:0 (2:0)
Hráno: neděle 6.9.2015 v 16.00
Sestava: Dostál – Hůlka, Kučírek, Nekoranec – Rous - Sabota (87.Brůna), Bříza (84.Faltus), Bartoš (K), Franěk (69.Bednařík) - Honzák (82.Králík), M. Fišer.
Připraveni:  Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva:  K. Šroler
Branky:  Bartoš 2, Honzák, M Fišer
Rozhodčí: Šilar - Fiedler, Doskočil
ČK: 0 : 0      ŽK: 1 : 1 (Bartoš)              Diváků:  55