Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Rekordní prohra: Sokol Klášterec - TJ D. Čermná 1:8

Relativně vysoká divácká návštěva přišla na vyrovnaný souboj dvou mužstev, která měla v půli soutěže shodný počet bodů a v minulém vzájemném souboji se hrálo nahoru dolů s výsledkem 4:5. (Pro připomenutí: to byl ten zápas, kdy si rozhodčí Šejna svým výkonem „vykoledoval“ písemný požadavek, aby už nikdy nepískal naše zápasy). Bohužel vše dopadlo úplně jinak. Vyrovnaný fotbal se hrál jen několik krátkých chvilek v první půli. V druhé pak přišla řež v domácí obraně, která skončila rekordní porážkou v historií našeho klubu na domácím hřišti.
       Nastoupili jsme skoro kompletní, 16 hráčů v dresu jsme na podzim snad ještě neměli. Chyběl jen Patrik Fišer a Michalička. Jenže na hřišti to od první minuty nebylo vidět. Hosté hned od začátku začali náporem a až když v 4. minutě tři jejich útočníci nechali bez povšim-nutí míč koulící se pomalu napříč naším vápnem, naši se osmělili, zkusili zaútočit a Honzák zahrozil nebezpečnou střelou. Jenže v 11. min. přesnou střelou z 20 metrů překvapil hostující Fišar naši obranu i s brankářem a bylo - 0:1. Na obrazu hry se ani potom nic nezměnilo, Čermná útočila a střílela, ovšem Rous vynikal a dvakrát zabránil jistému gólu. V 18. min. musel Bartoš střídat, nepodařilo se mu přemoci odpolední alergický záchvat. Střídající Šroler se hned od začátku snažil o hru dopředu a brzy snahu korunoval, když nadvakrát ale přeci dostřílel míč až do sítě - 1:1. Po vyrovnání to vypadalo na vyrovnanou partií, naši vybojovali několik rohů, Šroler se hodně snažil, rychlý Honzák utíkal do brejků, ale hosté nezůstávali nic dlužni: byli rychlejší, u všech míčů o krok dříve, nepomohlo ani stažení soupeře za dres až k zemi, za což si Kučírek vykoledoval nejen žlutou, ale i pobavení v hledišti. Jejich šance ale spolehlivě likvidoval zejména Rous v brance. Až přišla 42. minuta, Pecháček z ještě větší dálky než v prvním případě trefil přesně pod břevno a Rous byl na míč doslova i přeneseně krátký.
        Druhý poločas začal střelou Šrolera těsně vedle, následovala šance Čermné a v 50. min. Honzák ve vápně prohospodařil čas a trefil jen brankáře. Tou dobou hosté 2x vystřídali a pak to přišlo. 52. min.: po vhazování - 1:3; 59. min.: vysunutí útočníka, Machy si na míč šáhl, ale opět byl krátký - 1:4; 64. min.: po pěkné kombinaci - 1:5. Za 12 minut bylo rozhodnuto nejen o vítězi, ale i o debaklu. Naši se snažili o zkorigování výsledku, hráli hodně dopředu, ale v pokutovém území byli neškodní, naopak v obraně zůstávaly ne vrátka, ale mnohokrát rovnou celá vrata. Často docházelo k přečíslení, obránci zůstávali vzadu ne ve 4 až v 5, ale ve dvou nebo také jeden sám. Míša Fišer se snažil, během chvilky byl v obou pokutových územích, když neměl komu přihrát, volil střelu z úhlu, která lízla břevno, ale jeden takový hráč mnoho nezmůže. Bojoval i Šroler, skvělé zákroky předvedl Rous, hodně naběhal Honzák, ale někteří hráči naopak na hřišti jakoby chvílemi chyběli, obrana skoro neexistovala. Opět se potvrdilo, jak strašně chybí Michalička a Mitvalský. Hosté si po našem dvojitém střídání vybrali čtvrt hodiny gólového volna a pak přišla další, časově ještě kratší série. 78. min.: po rychlém protiútoku - 1:6; 83. min.: znovu rychlý brejk - 1:7 a 86. min.: jako přes kopírák - opět nepohlídaný hráč č. 10 (kapitán Marek) z rychlého protiútoku - 1:8. My jsme se zmohli jen na střelu Šrolera, která byla ztečována na roh. Ještě pár minut navíc nebo přísnější rozhodčí (přiznejme: odpustil nám jednu penaltu a 1-2 ofsajdy) a mohli početní čermští fandové volat: „deset, deset“
          I takové zápasy patří ke sportu. Jak se poslední dobou módně říká, bylo to v hlavách. Nevyšlo pár šancí, párkrát jsme se nedostali včas k míči, dostali rychlé góly a pak, byť se snažíte sebevíc, nic se nepodaří. Nezabralo ani střídání ani změny v rozestavení, ke gólu nevedlo ani vypuštění obranné činnosti. Nezbývá než hodně rychle zapomenout a pokusit se v posledních dvou zápasech navázat na zářijovou sérií úspěšných utkání. Vždyť tabulka je tak vyrovnaná, tři body rozdílu mezi druhým a posledním mluví za vše.