Žádné události

Konečně zase výhra: Helvíkovice - Sokol Klášterec 0:4

Po hrozivém debaklu minulou neděli čekala už po 6 dnech naše fotbalisty náročná sobota. Nejdříve zápas se zkušenými fotbalisty Helvíkovic a hned po návratu domů role pořadatelů podzimní rockové zábavy.
            Nálada během týdne samozřejmě byla poznamenána obdrženými osmi brankami, ale hráčům se podařilo otřepat, trochu potrénovat a do předposledního zápasu kalendářního roku se připravit. Bohužel kvůli pracovním povinnostem chyběl brankář Rous, chyběl i Koukol, ani Janeček nebyl zdravotně úplně v pořádku. Ale na hřiště se po dlouhé době vrátil Patrik Fišer, Tomáš Janeček se ujal alespoň praporku postranního rozhodčího, do branky se opět postavil Moravec a mohli jsme začít.
            Na straně Helvíkovic došlo oproti minulému zápasu, který jsme začátkem září v Klášterci zremizovali a pak na penalty prohráli, k nepatrnému omlazení. Dva mladíci 23 a 24 let srazili celkový průměr hráčů na soupisce na 38 roků. Opět se tedy dal z jejich strany očekávat fotbal s minimem pohybu a sprintů, ale s výbornou míčovou technikou a přehledem na hřišti.
            Tentokrát však nad zkušeností zvítězila bojovnost a pohyblivost. Helvíkovice začali rohovým kopem již ve 3. minutě, ale pak už jsme hráli především my. Ve 4. min. Hruša zázračně chytil střelu Bartoše po přihrávce Saboty, ve 12. minutě si Bartoš sám v šanci ukopl míč, ale ve 14. minutě už skóroval - 0:1. O 3 minuty později aktivní Bartoš vybojoval roh. V 24. min. předvedl Míša Fišer, že gól se dá dát i samostatnou akcí: na půli hřiště si vzal míč, došel s ním až před branku a bylo - 0:2.
            Po půlhodině hry se začalo více dařit i domácím. Nejdříve dali vyniknout Moravcovi, když chytil hlavičku z vápna do brány, o chvíli později vynikl v roli brankáře pro změnu Lukáš Kalous, když vyhlavičkoval míč letící do branky. V 37. min. letěla střela domácích těsně vedle. Závěr poločasu však vyšel zase nám. Ve 43. min. nejdříve M. Fišer napálil tyč, odraženým míčem nastřelil Honzák brankáře a z rohového kopu Honzák hlavou skóroval potřetí - 0:3. S takovým náskokem nešli naši hráči do kabin hodně dlouho.
            Druhý poločas jsme začali lépe opět díky Honzákovi, který ale dostal na míč jen šrouby kopaček a tak míč spíš tečoval než vystřelil do náruče brankáře Hruši. Bohužel v 54. min. se Tomáš zranil, místo něj nastoupil Šroler. Poté Helvíkovice 2x zkusili ohrozit naší branku, jejich střely však šly vedle. Po 12 minutách pobytu na hřišti je napodobil Šroler také střelou vedle, o minutu později však již byl přesný - a bylo 0: 4 ! Poté ještě Helvíkovice několikrát vyzkoušeli pozornost tentokrát velmi dobrého Moravce, proběhla série střídání, ale na výsledku se již nic nezměnilo. Na malém a hrbolatém hřišti byli naši lepší a jen díky řadě zahozených šancí nevyhráli ještě vyšším rozdílem. Měli však také štěstí, konkrétně Bednařík, když rozhodčí Diblík tentokrát zřejmě nechal červenou kartu v kabině. Stejně tak mohl ale vyloučit hráče domácích.
            Po sérií tří proher tedy konečně body, dokonce z venku. Sláva! O dušičkovém víkendu by hráči chtěli ještě jednou letos bodovat a získat tak místo ve vyšší polovině vyrovnané tabulky. Pozor, vzhledem k nedělní vzpomínkové slavnosti u kostela se proti Dlouhoňovicím hraje již v sobotu, a to od 14 hodin.

TJ Sokol Helvíkovice - T. J. Sokol Klášterec 0 : 4 (0:3)
Sobota 25. 10. 2014 v 14.30
Sestava: Moravec – Nekoranec, Kučírek, Bednařík, L. Kalous – P. Fišer, M Fišer, Franěk, Sabota – Jan Bartoš, Honzák
Připraveni:  Bříza
Trenér: J. Hůlka, Černoch   Vedoucí mužstva:  S. Divíšek
Branky:  J. Bartoš, M. Fišer, Honzák, Šroler
Rozhodčí: Diblík – T. Janeček
ČK: 0:0      ŽK: 0:2 (Nekoranec, Bartoš)              Diváků:  50