Žádné události

Dobrý fotbal, bez bodu: Klášterec - Libchavy B 2:3

Minulý víkend měli naší fotbalisté díky volnému losu volno. A zřejmě se to neukázalo jako výhoda. Zranění se nepovedla během 14 dnů vyléčit (Šroler, P. Fišer) nebo přibyla nová (Hůlka), ale co hůř – ztratilo se kouzlo začátku zápasů. V prvých 5 zápasech se nám totiž vždy podařilo skórovat v prvých minutách, tentokrát se totéž podařilo soupeři a my jsme už jen po celý zápas dotahovali. Navíc jsme se vrátili do stavu, kdy na 1 gól potřebujeme desítku šancí, takže se dá říci, že pauza nám neprospěla.
            Utkání soupeřů se stejným počtem bodů ze čtyř zápasů jsme zahájili dobře....
, už v 2. minutě vyslal Sabota parádní střelu, kterou brankář hostí vyrazil na roh, z rohového kopu gólman vyrazil do Honzáka a míč skončil v autu. Jenže po protiútoku nám spadla čelist, protože se k míči dostal Blažek a Dostálovi nedal šanci – 0:1. Další minuty se hrálo převážně mezi vápny, šancí se rodilo málo. Libchavy hráli se solidní obranou, naše útoky pustili zpravidla jen k hranici vápna, naopak do útočení se moc nehrnuli. V 18. min. se ke střele od hranice pokutového území dostal M. Fišer, míč ale jen seshora olízl břevno. K další příležitosti jsme se dostali v 26. min., kdy M. Fišer našel Sabotu, s jeho střelou si ale brankář poradil. Hned v 27. min. zalaškoval se spoluhráči i diváky nejistým zákrokem náš brankář Dostál, ale střela Libchav šla nad branku. Tím můžeme výčet šancí v první půli ukončit, obě obrany soupeřovi útočníky k ničemu nepustily.

Do druhého poločasu již zkusil nastoupit Patrik Fišer. Naše hra se oživila a druhý poločas přinesl více vzruchu. Už v 50. min. Míša Fišer, jemuž místo na hrotu útoku velmi vyhovuje, střílel nad branku, v 52. min. po centru Honzáka hlavou už brankáře Libchav překonal – 1:1. Jenže srovnaný stav dlouho nevydržel. V 57. min. Kovář vcelku bez potíží obešel tři naše obránce a umístěnou střelou nedal Dostálovi šanci – 1:2. V dalších minutách se hrálo opět především uprostřed hřiště. Naši se snažili proniknout k libchavské bráně, chtěli vyrovnat, ale hostující obrana byla velmi pozorná a zkušená. V 80. min. se rezerva Libchav dostala do protiútoku a po centru opět Blažek rozhodl – zvýšil na 1:3. Naši ale nerezignovali, vsadili na útok a tlačili se do vápna hostů. Bartoš ale střílel nad, M. Fišer vedle, až v 87. min. snížil Bartoš z pokutového kopu – 2 : 3. Penalta byla nařízena po faulu, protesty hostů „ocenil“ rozhodčí Stolín červenou kartou. Ve zbývajících minutách se naši hodně snažili, ale nadějná byla jen střela M. Fišera po závaru u branky hostí v 89. min. Rozhodčí sice nastavil 3 minuty, ale libchavští si vítězství vzít nenechali. Jen si ho pokazili druhou červenou kartou (po druhé žluté) na úplném konci zápasu.
            Úroveň zápasu byla velmi dobrá, hosté posíleno o 2 hráče z áčka, předvedli přehled, zkušenost a míčovou techniku, naši zápal, ale ten tentokrát na soupeře nestačil. Škoda. Snad se podaří získat body hned v dalším zápase. Ten hrajeme opět doma, již potřetí za sebou, a to proti AZAS Dolní Čermná. Na další víkend se pak mohou připravit neregistrovaní hráči, v neděli 4.října v 15.00 bude zahájen další zápas mezi mladšími a staršími resp. mezi ženáči a svobodnými.