Žádné události

Přestalo se dařit: Sokol Klášterec - TJ D. Čermná 0:2

Volný los před 2 týdny nám vůbec nesedl. Namísto doléčení bolístek a potrénování na základě vývoje sezony jsme ztratili rytmus, šťávu, schopnost dát gól v prvních minutách, naopak jsme se vrátili ke starým bolestem, zejména neproměňování šancí. Dobře rozehraný ročník se hned zvrtl, z dvou domácích zápasů jsme nezískali ani bod. A navíc, k rozrůstajícím se řadám zraněných (Šroler, Hůlka, Brůna) přibyl ještě vyloučený.
            Dolní Čermná k nám přijela pouze se 4 body z pěti zápasů a měl to být soupeř k poražení. Jenže nebyl. .......
Už v 1. minutě prověřil našeho brankáře, stejně tak o 2 minuty později. My jsme sice odpověděli podobně hned po minutě, potom v 10. min. měl velkou příležitost Míša Fišer, ale z úhlu dal těsně vedle. Potom hrozili především hosté: ve 14. min. těsně vedle, totéž v 16. min. po nedorozumění v naší obraně, v 29. pak měli jednu z největších šancí, když brankář Dostál již byl překonán, ale míč minul branku. My jsme kontrovali pouze střelou Honzáka z ofsajdové pozice po postupném útoku a v 32. min. zahodil vyloženou šanci M. Fišer, když trefil pouze náruč brankáře. Problémy našich střelců nejlépe ukázala 38. minuta, kdy míč z rohového kopu šel vápnem a postupně tři naši hráči promáchli před poloprázdnou brankou! Trest na sebe nedal dlouho čekat. Ve 41. min. šla nahrávka vzduchem přes naše pokutové území, Dostál se nemohl stihnout přemístit a hrotový útočník Marek hlavou z rohu malého vápna neměl problém – 0:1. Vzápětí byl Marek v další šanci, poločas ale skončil přímým kopem našich a hlavičkou opět do náruče brankáře hostů.
            Druhou půli začal Bartoš střelou těsně nad, pak ale v 54. min. přišlo zranění Fraňka s nutným střídáním. V 57. min. jsme předvedli pěknou střelu z dálky od postranní čáry, ale brankář stihl být na místě. V 59. min. byla k vidění první naše pěkná kombinace několika hráčů zakončená centrem na Bednaříka, jeho střelu ale brankář vystihl. Tou dobou už ale pěkně jiskřilo od kopaček i od úst, což vyvrcholilo nejdříve v 60. min., kdy po předchozím napomínání byl vyloučen trenér Čermné, a v 63. min., kdy na hraně vápna Honzák držený protihráčem pod krkem se pokusil vysmeknout, šlápl mu přitom na nohu (rozhodčí ovšem viděl úder loktem do hlavy) a oba šli k zemi, tam dostal Honzák ránu do svých nohou a tak chvilku poté šli oba do šaten po červené kartě. Hra v 10 více vyhovovala hostům. Byli daleko častěji na naší polovině a vytvářeli si více příležitostí, což jim výkon naší obrany dosti ulehčoval. Symbolicky to ukázala 75. minuta, kdy se naše obrana rozestoupila před soupeřem jak uvítací výbor před nějakým potentátem a nechala vyniknout brankáře Dostála, který se jen skluzem dostal včas k míči. Hned za minutu předvedl Dostál další výborný zákrok, po něm z vápna odkopával stažený Patrik Fišer. V 80. se opět vysunul hostující Marek, pomezní dlouho mával ofsajd, ale hlavní ho odpískal až po střele, která skončila v brance. Ale v 83. min Čermná rozhodla, po nedůslednosti Bednaříka nemohl Dostál nic dělat – 0:2. Hosté byli spokojeni, dovolili našim několik šancí, z nichž nadějný byl zejména oblouček Patrika Fišera v 87. min. a gól v 89. min., který ale také nebyl uznán pro ofsajd, tentokrát ale dost nejednoznačný (hrál jiný hráč než ten, který byl v ofsajdu). Rozhodčí nastavil 4 minuty, ale ani v nich se našim nepodařilo využít několik šancí a zkorigovat stav.
            Tenhle zápas se nám nepodařil. Mužstvu jakoby chyběla šťáva, obrana vytvářela víc oken než jindy, o proměňování šancí byla řeč už na začátku. Nutno dodat, že jsme si jich ani moc nevytvořili. Soupeř nebyl tentokrát technicky nebo kombinačně lepší, ale byl aktivnější a  bojovnější, byl mnohem častěji nastěhován na naší půli hřiště a taky měl nezvykle silnou podporu od svých početných fanoušků.
Nevyužili jsme tedy výhody dvou zápasů doma za sebou. Je to škoda o to větší, že Kunvald i Jehnědí prohráli, přesto na vyrovnané čelo tabulky už začínáme ztrácet. Pryč je optimismus ze začátku září. Nezbývá než doufat, že se chytíme v Lichkově a že trenéři najdou nějaký talent v nadcházejícím zápase svobodných proti ženatým. A nakonec ještě připojuji přání správci hřiště Karlu Šrolerovi k narozeninám. Snad se, Karle, oslava vyvedla J
Sestava: Dostál – Rous, Kučírek, Bílek, Nekoranec (85. Bříza) – Franěk P. (56. Bednařík), Fišer, Bartoš (K) – M. Fišer, Honzák, Sabota.
Připraveni:  Faltus, Králík, Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva:  K. Šroler