Žádné události

Povinná výhra nebyla lehká: Žichlínek B - Klášterec 0:2

Velmi nabitý týden končil našim fotbalistům v Žichlínku. Po dvou zápasech doma v neděli a hned potom ve středu měli kluci napilno i v pátek, kdy pořádali první zábavu v zrenovované sokolovně. Ano, v pátek, protože už v neděli čekal poslední zápas první části soutěže, a to na hřišti doposud posledního béčka Žichlínku. Proto bylo potřeba se před zápasem řádně vyspat, protože tři body odsud byly povinné. Zvláště když v sobotu prohrály Libchavy, Jehnědí stálo a tím byla šance přiblížit se čelu tabulky. A taky nás nabudilo sobotní již čtvrté vítězství za sebou kláštereckého Sokola v hokeji.
            Do zápasu jsme nastupovali bez zkušených stoperů, chyběl Kučírek i Mitvalský. Trenér tedy jako stopera postavil Michaličku. Do útoku mohl opět po měsíci postavit Sabotu, po dlouhé době byl k dispozici také Šimek. Původně jsme chtěli zápas přeložit na sobotu, ale s Žichlínští s tím nesouhlasili, a důvod byl jasný: v sobotu hrálo jejich Áčko a v neděli několik hráčů nastoupilo i za béčko, s cílem vylepšit tristní bodový stav. Naše role favoritů tím byla ztížena a také hned od první minuty bylo jasné, že nic nebude jednoduché. Domácí se do nás zakousli, hráli dobře kombinačně a naše obrana chvílemi nevěděla, kam dřív skočit. Jenže ani jim se nedařilo proniknout až před Dostála a vstřelit branku. Nám vázla kombinace, u všeho jsme byli později, prohrávali jsme souboje uprostřed hřiště, prostě jsme byli horším týmem. Ale paradoxně to byli naší borci, kdo poprvé otestoval soupeřova brankáře. Po rozehraném rohovém kopu ve 20.minutě  Jenda Bartoš hlavou trefuje břevno. A jako by to byl signál pro ostatní, začali jsme hru vyrovnávat, kombinačně jsme se soupeři vyrovnali a začal se hrát i celkem koukatelný fotbal. Ale pozorné obrany utočníkům nic nedovolily. Ve 33.minutě nám zatrnulo, když po dlouhém odkopu domácích se řítil sám útočník na Dostála. Snažil se ho přelobovat, ale naštěstí míč skončil také na břevně. A pak konečně v 38.minutě uhodilo. Asi 25 metrů od brány si Milan Bednařík zpracoval balon, soupeři mu nechali spoustu prostoru, Milan se otočil, nic nevymýšlel a střelou pod břevno  rozjásal poprvé naše fanoušky, kteří opět dorazili v hojném počtu. Stav  - 0 : 1! Do konce poločasu se už nic nedělo, tak se odešlo do kabin při tomto stavu.
           Druhá půle přinesla víc vzruchu. Hned ve 48.minutě Nekoranec fauloval, domácí roze-hráli přímý kop, ale naštěstí naši odvrátili. V zápětí roh domácích, Dostál chytá. V 53.minutě se opět připomněl Bednařík, ale jeho střela letěla nad bránu. V 55.minutě jsme házeli na soupeřově půli aut, Bednařík posunul na Jendu Bartoše a ten z hranice vápna vymetl šibenici! Naši hráči i  fanoušci se mohli radovat podruhé - skóre 0:2! Na hřišti se začalo trochu přiostřovat a jeden ze zákroků rozhodčí nakonec ocenil žlutou kartou pro Míšu Fišera. Jenže se pan sudí trochu spletl a tasil hned kartu červenou. Naštěstí si svůj omyl včas uvědomil, aníž by proběhly nějaké protesty a správně udělil podruhé kartonek žlutý. Byl to převážně boj o střed pole, takže toho moc k vidění nebylo. V 62.minutě Jenda sřílí vedle, v 67. domácí trefují podruhé v zápase břevno. Do konce zápasu se už nic nedělo, jen v 75.minutě odstupuje ze hry Sabota a nahrazuje ho Franěk. Ten si v 88.minutě vysloužil žlutou kartu a v 90. dostává stejné ocenění hráč domácích. Po dvou minutách rozhodčí ukončuje zápas. Podařilo se nám uhrát další 3 body a tím jsme se dostali o skóre před Jehnědí na 3. místo.
           Tímto zápasem byla ukončena první polovina soutěže. Díky šňůře 5 výher za sebou jsme získali 24 bodů a je jen škoda výpadku v domácích zápasech v září. Jsme jediní, kteří porazili Heřmanice, lépe než dříve se nám daří proměňovat šance, ani v obraně nejsme nejslabší, ikdyž od Čermné nebo Jehnědí se máme co učit. Ještě ale není konec podzimu. Ještě nás čeká jeden zápas. Bude to předehrávka jarní části soutěže, ve které se znovu po 10 dnech utkáme s Jehnědím, tentokrát na jejich hřišti. Stejný počet bodů a minimální rozdíl ve skóre napovídá, že by mělo jít o vyrovnaný zápas, ve kterém Jehnědí bude mít výhodu domácího prostředí. Každý bod z jejich hřiště bude velmi cenný.

Fotbal Žichlínek B - T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí 0:2 (0:1)