Žádné události

Letos doma naposledy: Sokol Klášterec - FK Jehnědí 2:0

Po třech předchozích vítězstvích jsme doma uvítali druhé mužstvo průběžné tabulky - FK Jehnědí 1980. Opět se zdálo, že bude problém slepit sestavu, pro několik hráčů totiž byl problém uvolnit se ze zaměstnání, svátek totiž někteří zaměstnavatelé zas tak vážně neberou. Nakonec se to ale za pomoci starších hráčů (Mitvalský nastoupil v základní sestavě), dovozu hráčů z práce přímo na hřiště a nástupu nedoléčeného Honzy Bartoše a podařilo a trenér mohl vybírat hned z 18 jmen.
            Nezvyklý začátek už ve 14 hodin a den uprostřed týdne byl silnější argument než poslední výsledky,.......
a proto přišlo méně diváků než jindy. Také rozhodčích bylo pomálu, delegován byl jen jeden a museli jsme tedy povolat zkušeného pomezního Pepu Rouse. A mohlo se začít. Začátek ovšem z našeho pohledu moc nadějně nevypadal. Sice jsme hned ve 2. minutě získali 2 rohové kopy, ale pak nás soupeř zatlačil na naši polovinu a 10 minut nás skoro nepustil přes půlící čáru. Vytěžil však jen jednu velkou šanci v 6. min., kdy velmi pěkná střela byla naštěstí zblokovaná a následná dorážka šla vedle. Až po čtvrthodině hry jsme se trochu rozkoukali a nebezpečně ohrozili branku soupeře, když po centru naši hlavičku do brány vyhlavičkoval obránce na roh. Pak opět útočili především hosté, kteří byli v 1. poločase lepší, k čemuž jim pomáhal i vítr. Jejich pokusy však končily naštěstí vedle anebo je likvidoval gólman Jindra Dostál. Ten vynikl hlavně v 37. min., kdy  nejdříve s trochou štěstí vyrazil přesnou a prudkou střelu z vápna, dorážku pak měl s jistotou. Z našich překvapil v 23. min. Jan Bartoš střelou bez přípravy těsně vedle šibenice, na další příležitost jsme čekali čtvrt hodiny.
            Druhý poločas poskytl poněkud jiný obraz hry. Unaveného Fraňka v záloze vystřídal Michalička a naši začali náporem. Ten přinesl tři gólové příležitosti. Nejdříve brankář vyrazil střelu Míši Fišera, pak jsme viděli velmi nadějný pokus Břízy, který měl skočit rohovým kopem, který ale jedině rozhodčí neviděl, další akci vypracoval Bílek, ale Bartoš netrefil. Hosté v této čtvrthodince vyzkoušeli našeho brankáře jen jednou. V 69. min. nastoupil další navýsost zkušený hráč - Tomáš Bartoš. Na nezvyklém místě na hrotu útoku se rychle zorientoval a obraně hostů zatápěl až do konce zápasu. Následovaly dvě šance Jehnědí, jednu Dostál vyrazil, druhá skočila rohovým kopem. V 76. se ke střele dostal Nekoranec, ani on však nebyl úspěšný a diváci i rozhodčí už pomalu začínali počítat s penaltovým rozstřelem po remízovém utkání. Jenže: V 79. min. si Honza Bartoš postavil míč na přímý kop a střela šla kousek nad. Za chvíli si však mohl zahrávání přímých kopů zopakovat a tentokrát byl navýsost úspěšný - střelou pod břevno jsme se ujali vedení - 1 : 0. Hosté v těchto fázích již rozhodně lepší nebyli, naopak poměrně často faulovali, a tak jsme v 84. min. měli další přímý kop. Ten nevyšel, ale v 88. min. Hůlka krásnou dlouhou přihrávkou vysunul Míšu Fišera a ten si obloučkem poradil s brankářem a upevnil si druhé místo v tabulce střelců - 2 : 0. Dohrávka do 93. min. už byla jen z povinnosti, nastavovalo se za poměrně vysoký počet faulů a ošetřování, což hosté odnesli 3 žlutými.
            Poslední domácí zápas v tomto roce tedy skončil víc než dobře. Hosté si přijeli pro body a minimálně v prvním poločase byli lepším týmem. V druhém jsme ale měli výhodu větru my, Mitvalský již nabyl jistotu, kterou zpočátku díky dlouhé pauze trochu hledal, Pajka v záloze pak Tomáš Bartoš v útoku předvedli, že na hřišti mají stále co dělat. Stabilní výkon dalších hráčů, návrat kapitána Honzy Bartoše a stále fungující střelecká potence Míšy Fišera pak byli spoluautory našeho vítězství. Kéž by tato konstelace ještě chvíli vydržela. Závěr sezony bude toiž náročný. Po středečním zápase kluci pořádají v pátek zábavu, v neděli zajíždí až do Žichlínku a po týdnu je čeká - opět Jehnědí. Bude se totiž hrát předehrávka už prvního jarního kola.

T. J. Sokol Klášterec nad Orlicí - FK Jehnědí 1980   2 : 0 (0:0)