Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Krásný závěr podzimu: FK Jehnědí - Sokol Klášterec 0:3

Parádním výsledkem se rozloučili naši fotbalisté s podzimní částí aktuálního ročníku a vlastně s letošním kalendářním rokem. Škoda, že je konec, protože kluci jsou v laufu, jednoznačně porazili obávaného soupeře na jeho půdě a dosáhli šestého vítězství za sebou. Takovou šňůru jsme naposled zaznamenali v roce 2009, když jsme si nakonec vybojovali postup o třídu výš. A když se podíváme do tabulky, pozoruhodných čísel najdeme víc. Např. s 35 brankami druhý nejlepší útok – my, kteří tolik let máme problém s proměňováním šancí. Ani obrana si nepočínala špatně, o to víc pak mrzí ztracené body po třech obdržených gólech v Helvíkovicích nebo v Lichkově i doma s Libchavami (vždy prohra 2:3).
             S Jehnědím jsme hráli a 2:0 vyhráli před 10 dny doma. Zápas byl poměrně vyrovnaný, hosté v 1. půli lepší a závěr byl poměrně tvrdý. U nich doma jsme tedy nic lehkého nečekali, naopak. Přitom stále máme problém dát dohromady sestavu – tentokrát chyběl Rous, pořád ještě Patrik Fišer a Šroler, nenastoupil ani jeden z tria matadorů Michalička, T.Bartoš, Mitvalský. Neměli jsme ani sebou ani obvyklé pomezní rozhodčí a na čáru se tak musel postavit trenér M. Černoch. Na druhé straně: po dlouhém distancu už byl k dispozici Honzák, přijel i čerstvý otec Kučírek (gratulujeme!) a z Holandska se vrátil Sabota.

Naši kluci začali zhurta. Ihned po rozehrávce na úvod zápasu Míša Fišer vysunul Bednaříka, ten však z hranice vápna netrefil branku. Byli jsme lepší ve vzdušných soubojích, které jsme vyhrávali, dařila se nám hned od začátku kombinace, takže domácí nevěděli, co se s nimi děje. Snažili se naše kluky rozhodit různými tvrdými zákroky, ale dosáhli jen toho, že jeden z nich byl už v 10. min. oceněn žlutou kartou. Ve 13.minutě měl šanci Králík, ale napodobil  Milana a taktéž netrefil bránu. Domácí si nedali pokoj a v 15.minutě  po vzájemné potyčce Nekorance s jedním z domácích hráčů rozhodčí oba aktéry ohodnotil žlutým kartón-kem. Tím si zjednal respekt a domácí už toho tolik nepředvedli. Naše obrana hrála velice pozorně, hráči Jehnědí nebyli schopni se prosadit. Ve 24.min. Jenda Bartoš z přímého kopu trefil pouze zeď. O minutu později naše další střela mimo. Domácí se dostali k ohrožení  naší branky až ve 30.minutě, ale zakončení hlavou po rohovém kopu letělo nad. O tři minuty později jsme rozehrávali roh my, Martin Bílek od praporku poslal přízemní prudký centr na přední tyč a Jenda jako správný kapitán ukázal klukům cestu. V pádu nekompromisně dělovkou propálil všechno, co mu stálo v cestě a můžeme se radovat -1 :0 pro nás! Poté se hra odehrávala spíš uprostřed hřiště, až ve 41.minutě navrátilec Sabota utekl, udělal kličku stoperovi, ten ho zezadu podrazil a je z toho penalta a žluté varování pro domácího hráče. Míč si na puntík postavil Jakub Bříza a s ledovým klidem nechal golmana skočit k tyči a pak mu poslal balon doprostřed brány. Takže těsně před poločasem vedeme už 2:0. Pak už se nic důležitého nedělo a po 45.minutách se hráči odebrali do kabin na poločasové načerpaní sil a taktických pokynů  trenéra. A ten byl jen jeden: hlavně aby kluci hráli jako doteď a nemůžeme odjet bez tří bodů.

Naši borci si to vzali k srdci a hned ve 46.min. ukázali, kdo má větší chuť vyhrát. Bohužel střela šla těsně vedle. V 50.min. Bednařík dostává žlutou kartu, která utvrzuje domácí v tom, že si nenecháme nic líbit. Hrajeme lepší kombinační fotbal a v 59.min. jsme odměněni možností vystřelit z vápna po krásné narážečce, ale Míša bohužel trefuje tyč z venku. Domácí se do šance dostali až v 60. min., ale jejich roh byl úspěšně našimi borci zneškodněn. O minutu později se ke střele dostal i sváteční střelec Jakub Hůlka, ale jeho pokus končí těsně vedle, i když se snažil placírkou míč tlačit k tyči. Domácí se snažili o zkorigování výsledku, ale dál jak před vápno se nedostali, takže jejich přihrávky si v pohodě Jindra Dostál sbírá. V 70. min. nám všem zatrnulo, když jsme špatně zahráli ofsajdsystem a domácí hráč č.10 běžel sám na Jindru. Ten však prokázal svoji vzrůstající formu a jistotu a těsně před ním míč razantním odkopem uklízí do bezpečí. A pak přišel obrovský moment našich střídajících hráčů. Nejprve v 72. minutě nahradil Franěk Sabotu  a v 75. min. Marek Samiec Honzu Králíka. A byli to právě oba střídající hráči, kteří  dali definitivní podobu zápasu. Milan vybojoval u lajny balon, v leže posouvá na rozběhnutého Fraňka, ten od brankové čary vrací před bránu, kde nikým nehlídán a sám před prázdnou Marek rozvlňuje síť potřetí – 3 :0! A stačily mu na to pouhé 4.minuty pobytu na hřišti.Domácí už se nezmohli vůbec na nic a jejich zmar demonstrovali tím, že když se v 80.min. dostali do našeho vápna, dva hráči se srazili na balonu a ze zakončení byla jen šmudla, se kterou si Jindra hravě poradil. Konec zápasu jsme si v klidu pohlídali, i za cenu jedné žluté, kterou v 83. min. dostává Franěk. V 93.min. rozhodčí zápas ukončuje.  Podali jsme velmi dobrý bojovný a týmový výkon a zaslouženě jsme vyhráli. A vzhledem k výsledkům z ostatních zápasů jsme se osamostatnili na třetím místě, když na druhého ztrácíme pouhé 3 body.

Tento zápas byl předehrávkou 1. jarního kola. Proč ne, počasí připomínalo spíše babí léto než dušičkové období, na jaře při prvním zápase doma ještě může být na hřišti sníh. Ještě jednou se vrátím k pohledu na tabulku: čelo tabulky uteklo ostatním natolik, že se bude těžko dohánět. Ale začneme s Dlouhoňovicemi a kdyby se nám podařilo navázat na úspěšnou šňůru, mohlo by být jaro zajímavé.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
FK Jehnědí 1980 - T. J. Sokol Klášterec n. Orl. 0 : 3 (0:2)
Hráno:
8.11.2015 v 14.00
Sestava:
Dostál – J.Bartoš (K), Nekoranec, Kučírek, Hůlka – Králík (76.Samiec), Bříza, M. Fišer, Bílek – Sabota (70.Franěk), Bednařík (88.Faltus).
Připraveni:  Honzák, Jireš
Trenér:   -                   Vedoucí mužstva:  P. Fišer
Branky:  Jan Bartoš, Bříza (z PK), Samiec
Rozhodčí: Lukes – M. Černoch
ČK:  0 : 0      ŽK: 4 : 3 (Nekoranec, Bednařík, Franěk)              Diváků:  70