Žádné události

Potvrdili jsme vedení: Klášterec - D. Třešňovec 3:0

V první májovou neděli pokračoval fotbalový ročník zápasem o první místo v tabulce „O umístění“ neboli v soutěži o 9. místo ve III. třídě. My jsme šli do zápasu se 16 body, Třešňovec se 14, my jako domácí, ale na Třešňovec jsme většinou moc neuměli. Tudíž papírově měl být zápas vyrovnaný, s mírnou favorizací domácích, už proto, že naši předvedli pěkný výkon minulý víkend v Žichlínku. Diváci ovšem po zklamání v předchozím domácím zápase s Kunvaldem (0:4) našim moc nevěřili a přišlo jich jen 120.
Trenér měl trochu ztíženou situaci absencí Bartoše a Fraňka, poslal ale do útoku nejdříve Šrolera a potom Bednaříka, a to se ukázalo jako povedený tah. Další změna nastala na místě čárového rozhodčího, když nominovaný Šejna se rozpomněl, že jsme ho na naše zápasy vetovali a zařídil svoji výměnu.
Prvých půl hodiny zápasu se hrál docela pěkný fotbal. Hosté byli techničtější, ale naši se snažili o kombinační fotbal, což se jim místy i dařilo, mělo to myšlenku a rodily se šance. První hned v 1. minutě, když střelu M. Fišera brankář vyrážel, další v 10. minutě, kdy náš přímý kop brankář vyrazil na roh a po něm Honzákova střela skončila na tyči. Honzák byl velmi aktivní, ale střelecké štěstí neměl, např. hned ve 13. minutě se mu nepodařilo proměnit, když byl sám před brankářem. V 22. min. jsme se ale ujali vedení, když po vhazování odcentroval Bříza a Šroler zblízka proměnil – 1 : 0.
Poté se dost přitvrdilo, hosté vyrovnali hru a dostávali se k naší  bráně. O velkou šanci přišli ve 32. min., když rozhodčí neodpískal naší ruku ve zdi při přímém kopu. Měli i další pokusy v 33. a 37. minutě, ale střela i hlavička šly vedle. V poslední části poločasu se trochu zpomalilo, k příležitostem se několikrát dostali naši, ale ani oni už do poločasu netrefili branku.
Do druhého poločasu hosté vystřídali, ale úspěch jim to nepřineslo. Hned ve 48. min.       bratři Fišerové otestovali pozornost třešňovického brankáře, ale připsali si jen rohový kop a střelu těsně vedle tyče. Pak přišly dva nebezpečné pokusy hostů, brankář Dostál v 53. a 54. vyrážel vždy na roh. V 58. min. opět testoval svou mušku Patrik Fišer, gólmana ale nepřekvapil. O 6 minut později měl blízko ke gólu Sabota, ale trefil jen břevno! Náš tlak vrcholil v 66. min., kdy po přihrávce Honzáka krásnou střelou z dálky dal Patrik Fišer – 2 : 0! Vzápětí se do útoku postavil Bednařík namísto Šrolera. Byl zde velmi platný a potvrdil to hned po 7 minutách, kdy po chybě obrany Třešňovce definitivně potvrdil naší výhru – 3 : 0! V 80. min. ještě Fišer zkusil přehodit brankáře, v 82. vyslali střelu na naší bránu hosté a po několika střídáních mohl být zápas ukončen. Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme větší touhu po vítězství a také více štěstí, protože hosté rozhodně nebyli slabým soupeřem. Zápas měl jednu loudavější část, ale jinak se bylo na co dívat.
Touto výhrou a druhým slušným výkonem po sobě (skoré z posledních dvou zápasů  9-2) jsme si snad udobřili diváky a kromě toho jsme se dostali do tříbodového vedení v tabulce. Další týden nás čeká mač s mužstvem Jehnědí, kterému se tuto neděli také dařilo, a tak můžeme být zvědavi, zda potvrdíme lepší výkony i potřetí a vedení v tabulce udržíme.

T. J. Sokoll Klášterec n. Orlicí - Sokol D. Třešňovec 3:0 (1:0)