Žádné události

Dali jsme 8 gólů! : Žichlínek B - Sokol Klášterec n. O. 2 : 6

Úplně jiný výkon předvedli naši chlapci na žichlínském hřišti než na hřišti vlastním minulý týden. Bojovali, předvedli dobré nasazení, a výsledek se dostavil.
    V prvním utkání II. části soutěže nastupovalo naše mužstvo proti béčku Žichlínka. Soupeř zatím mnoho úspěchů nezískal, ve 14 zápasech vybojoval jen 5 bodů. My s 18 body tedy byli, i přes dosavadní slabší jarní výkony, favority. Jenže na body z minula se nevyhrává. Hráči si museli popřemýšlet o přístupu k zápasům, trenéři provedli 3 změny v sestavě, a mužstvo se vydalo na dlouhou cestu do Žichlínku. Zde, jak už řečeno, začali úplně jinak než před týdnem. V 6. minutě nechali domácím první šanci, ale hned z protiútoku centroval Honzák, v 8. min. jsme měli roh a v 11. minutě jsme již vedli, když jsme vybojovali míč, Šroler zatáhl po pravé straně a Sabota po přihrávce do velkého vápna vypálil k tyči - 0:1.

Naši v tlaku pokračovali a už ve 14. min. Míša Fišer zleva střílel do tyče a Honzák odražený míč dorazil - 0:2. Pak byli iniciativnější domácí a náš gólman vyrážel střelu z 20 metrů na roh, v 26. minutě pak chytil další pokus Žichlínku, v 30. min. šla hlavička po přímém kopu a následném centru do vápna vedle brány. O minutu později se ale radovali zase naši, když Patrik Fišer přihrál Sabotovi, ten zatáhl k lajně a jeho přihrávku zužitkoval Honzák - 0:3!
            Domácí ale nerezignovali a snažili se o útočení dál. Jejich úspěch se dostavil v 37. min., kdy zaútočili a centr po zemi si nešťastně tečoval Hůlka do vlastní brány - 1:3. Těsně před koncem poločasu padl ještě jeden gól. Šroler napravo dal zpětnou přihrávku P. Fišerovi, ten vystřelil k pravé tyči, ale to střeli se vložil druhý Fišer a hlavou poslal míč brankáři do protipohybu - 1:4 !
            I přes jasné vedení naši zůstali při chuti i v úvodu II. půle. Ve 49. min. Patrik poslal Sabotu po křídle, ten odcentroval před bránu a M. Fišer s odrazem od tyče - 1:5 ! To pořád nebylo vše. Hned o 4 minuty později kopal Bříza roh, nejlépe vyskočil Kučírek a hlavou dal na - 1:6. Mohli jsme začít střídal, nový muž na hřišti Franěk hned poslal přihrávku Sabotovi, ten ale neproměnil. Na druhé straně byli žichlínští v 67. min. úspěšnější, ovšem opět zásluhou našeho hráče, když vystřelili do tyče a odražený míč se trefil do paty našeho brankáře a od ní zpět do branky - 2:6. Pak se ještě rezerva Žichlínku pokusila snížit, ale Kučírek skluzem na poslední chvíli odvrátil. V poslední čtvrthodině pak byla k vidění série střídání a v 88. min. poslední šance našich, ale brankář Fraňkův oblouček k zadní tyči chytil.
            Vedení našeho mužstva ohodnotilo zápas jako oboustranně velmi pěkný. Domácí se snažili hrát fotbal, naši přijeli s velkým bojovností, nasazením a větší touhou po vítězství. Věřme, že tyto vlastnosti je budou zdobit v dalším zápase, kdy budeme hostit nepoměrně zdatnější tým Třešňovce. Na tento tým se nám zpravidla moc nedaří, ale letos se zdá být k poražení. Navíc pohled na novou tabulku vypadá hezky, ale vyzývá k dalšímu bodování. A tak pozvánka pro diváky na další zápas vypadá lákavě. Kladem utkání byl také výkon rozhodčího Šilara, který řídil s citem pro hru a hráči o  něm skoro ani nevěděli.

TJ Žichlínek B - Sokol Klášterec n. Orl. 2:6 (1:4)