Pěkný fotbal, ztracený bod: Klášterec - Albrechtice B 3:2 po PK

Abychom nerušili dušičkovou nedělní hudební vzpomínku na hřbitově, přeložili jsme zápas už na sobotu, 5 dnů po předchozím utkání s Libchavami B. Ukázalo se to jako dobré řešení, obvyklá neděle by nám propršela. Diváků s přibývajícím podzimem ubývá, a tak solidní fotbal vidělo pouhých 80 diváků.
Ano, fotbal jsme hráli docela pěkný. Ale bod jsme bohužel ztratili, navíc doma, takže nálada po zápase nebyla zrovna veselá. Jak se to stalo?
Naši k zápasu přistoupili velmi zodpovědně. Až na Kučírka, Janečka a Maulera byli v plné sestavě. Hned od začátku jsme hráli dopředu, vytvořili jsme si převahu a – jako obvykle začal festival zahozených šancí. Diváci se měli na co koukat, dařila se nám většina přihrávek, mladší Fišer udivoval slalomem s míčem mezi 2 až 4 hráči, brankář Moravec se dostal v závěru sezony do výborné formy, takže se několikrát ozval potlesk za povedené akce. Největší pochopitelně za přesnou střelu z trestného kopu kolem zdi k tyči v provedení Honzy Bartoše, kterou získal vedení 1:0. Jenže netrvalo dlouho a hosté vyrovnali. Znovu se opakovalo, že my potřebujeme 5 až 10 šancí na jeden gól, soupeři stačí 2 až 3. Zanedlouho však M. Fišer získal vypracoval krásnou příležitost pro Mitvalského a ten nás znovu posunul do vedení. Jenže v závěru poločasu jsme nejdříve nezvládli malou domů, která skončila rohovým kopem, po něm soupeř získal přímý kop těsně za hranicí šestnáctky a brankář schovaný za zdí nestihl reagovat. Rozhodčí odpískal poločas hned po vylovení míče ze sítě.

Druhý poločas přinesl opět hru na jednu branku. Hosté bez jediného náhradníka se stáhli ke svému pokutovému území, a naši se celý poločas pokoušeli tuto obranu překonat. I přes silné povzbuzování diváků se bohužel se nepodařilo. Obrana naše hráče ke střelám moc nepustila anebo albrechtický brankář byl na místě.

Konal se tedy na podzim již třetí penaltový rozstřel. Zdá se, že tato disciplína už našim hráčům začíná vyhovovat. Všichni čtyři naši střelci totiž byli úspěšní, zatímco hosté nechali jednou vyniknout Moravce a jednou přestřelili.

Vítězství potěší, ale ztracený bod mrzí. Ovšem stále ještě není konec sezony. Ještě nás čeká poslední utkání v Jehnědí, rovněž v sobotu ve 14.00. Soupeř je v tabulce o 3 body před námi, mělo by tedy jít o vyrovnaný zápas a doufejme, že i se střeleckým štěstím.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
T.J. Sokol Klášterec n. Orl. - TJ Albrechtice B 3:2 (2:2, 2:2, penalty 4:2)
Sobota 2.11.2013 v 14.00

Sestava: Moravec – Bednařík, Rous, Mitvalský, Michalička – Nekoranec, P. Fišer, T. Bartoš, M. Fišer – Jan Bartoš (54. Franěk), Franěk.
4. Střela Albrechtic nad břevno.
7. Pěkná střela Patrika Fišera, brankář vyráží, dorážka Honzy Bartoše jde podél branky
13. Krásný slalom M. Fišera mezi albrechtickými obránci zakončený přesnou, ale nepříliš prudkou střelou – brankář chytá
14. Přímý kop Albrechtic do zdi.
17. Přímý kop kousek od rohu šestnáctky, Jan Bartoš přesnou střelou kolem zdi k tyči – 1 : 0 !
19. Další šance našich, po přihrávce Patrika střílí těsně nad branku Michal Fišer
22. Dva rohy za sebou, po sérií přihrávek střela Honzy Bartoše nad.
26. Po rohu hlavičkuje Mitvalský, který se v zápase často vydává dopředu. Ale taky nad.
27. Hosté se osmělují a častěji se dostávají k našemu vápnu. Jejich střelu nadvakrát chytá Moravec.
29. Po chybě ve středu hřiště se hosté dostávají do přečíslení a srovnávají – 1 : 1
33. Velmi aktivní M. Fišer napravuje svou chybu z 29. minuty, uvolní se s míčem, zatáhne do vápna a po přihrávce nemohl Mitvalský minout – 2 : 1 !
38. Šance hostů, obrana až druhým pokusem ukopla
43. Další střela J. Bartoše nad branku. Asi bychom potřebovali ragbyovou.
45. Hoši se nedohodli o „malé domů“ a nechali ji dojít až na rohový kop, po něm si hosté vysloužili přímý kop také od rohu šestnáctky a také ho přesnou střelou kolem špatně postavené zdi proměnili – 2 : 2.

48. Střelu M. Fišera zblízka chytá brankář.
53. Jeden z mnoha našich rohů.
62. Po tečované střele Nekorance roh, z něj rovněž tečovaná střela, kterou chytá brankář.
67. Naše střídání: bolavá třísla vyhánějí ze hřiště J. Bartoše, za něj Šimek.
71. Střela Patrika Fišera nad břevno
81. Náš roh, z něj hlavička M. Fišera nad
90. Zoufalá snaha o gól končí jen dalším rohovým kopem
93. Poslední roh, po něm ještě přímý kop, ale střela jde opět nad branku.

Penalty:
  1. série: Klášterec zahajuje, Patrik Fišer 1:0, soupeř srovnává
  2. Milan Bednařík: 2:1, soupeřovu ránu chytá Moravec
  3. Karel Mitvalský: 3:1, soupeř také dává
  4. Jarda Franěk 4:2, soupeř přestřeluje
Připisujeme si 2. bod a podruhé na podzim i v historií v penaltovém rozstřelu vítězíme.