Letos poslední zápas: FK Jehnědí - Sokol Klášterec 2:1

K poslednímu zápasu nastoupili naši fotbalisté na hřišti v Jehnědí. Typicky listopadové počasí přineslo mokrý kluzký terén, nezkušený rozhodčí předvedl velmi nejistý výkon a obě mužstva už unavena neobvykle dlouhou sezonou, to v souhrnu znamenalo fotbal bídné úrovně před rovněž bídnou návštěvou diváků a v našem případě navíc cestu domů bez bodu.
Začali jsme výborně, po prvních 8 minutách se zdálo, že naše výhra je jednoznačná. Pak.......
 jakoby někdo mávl kouzelným proutkem: přestalo se dařit, hráči jakoby se báli převzít míč a něco s ním zkusit. A po dalších 7 minutách už jsme prohrávali. Další průběh zápasu mnoho fotbalu nepřinesl, šancí bylo pomálu a když už tak vynikali na obou stranách brankáři. Do úrovně zápasu zapadl i rozhodčí. Ten zřejmě pískal první mistrák a byl velmi nejistý. Fauly nepískal takřka žádné, občas mu musel napovídat pomezní. Neovlivnil utkání ve prospěch jednoho z mužstev, jen potvrdil, že úroveň rozhodčích ve IV. třídě je trestem za sestup. Domácí projevili větší vůli po vítězství, šancí měli o něco více a tak si výhru zasloužili.

Touto prohrou jsme zůstali na 4. místě, tedy přesně uprostřed tabulky. Nezískali jsme ani polovinu možných bodů. Ve třech zápasech jsme dali dohromady 14 gólů, ale vy zbývajících 9 zápasech jsme trefili pouze 11x, střelecky se nám už dlouhodobě nedaří. Uvidíme, zda trenér a hráči vymyslí přes zimu nějakou léčbu.

FK Jehnědí 1980 - T.J. Sokol Klášterec n. Orl. 2:1 (1:0)
Sobota 9.11.2013 v 14.00

Sestava: Moravec – Nekoranec, Kučírek, Mitvalský, Michalička – Bednařík (86. L. Kalous), M. Fišer, T. Bartoš, P. Fišer – Franěk (56. Šimek), J. Bartoš (70. Koukol).
Připraveni:   Jireš
Trenér: M. Černoch              Vedoucí mužstva: L. Černoch
Branky:  - P. Fišer (z pen.).
Rozhodčí: Najman – Vejda, Ropek
ČK: 0:0       ŽK: 2:1 (Moravec)             Diváků:  10

Jak šly minuty:
3. Pas na Michala Fišera, jeho střela do náruče gólmana.
6. Střela Patrika Fišera, brankář s problémy, ale chytá.
9. Pokus útočníka z Jehnědí, vedle branky.
14. Přímý kop Klášterce z 18 metrů, pokus Patrika Fišera odvrácen.
15. Chyba naší obrany, centr zleva před branku a domácí jdou do vedení – 1 : 0.
16. Domácí aktivní, mají rohový kop
17. Střela domácích z 18 metrů těsně nad
26. Hra upadla, až po 9 minutách další pokus, když domácí rohový kop tečuje Bednařík, ale Moravec chytá
28. Skrumáž před naší brankou, Moravec reflexivně chytá
34. Po dlouhé době naši v šanci, střelu Míši Fišera gólman vytěsnil na roh.
35. Honza Bartoš z otočky ve vápně, gólman vyráží na roh.
40. Ztráta míče v podání našich hráčů, domácí útočník sám před MOravcewm, ten reflexem vyrazil na roh.

55. Po úniku domácích střela vedle
56. Naše střídání: Šimek za Fraňka.
57. Tomáš Bartoš vypálil z 20 metrů, gólman vytěsnil na břevno
60. Centr Patrika Fišera a Šimkova hlavička k tyči. Ale brankář opět zasáhl
65. Moravec dobře vyběhl a chytá únik
70. Naše střídání: Koukol Za J. Bartoše.
71. Opět chyba obrany ve vápně, střela domácích mimo
73. A opět chyba obrany, tentokrát však ztrestána – 2 : 0
81. Domácí dále útočí, střela vedle
86. Naše střídání: L. Kalous za Bednaříka
87. Získali jsme výhodu pokutového kopu, Patrik Fišer – 2 : 1 !
89. Poslední útok Klášterce, Šimkovu střelu zleva brankář vyráží před sebe a dorážku chytá