Křenovo představení: So Klášterec - Králíky Č.Voda C 4:0

V netradiční den se odehrála předehrávka posledního kola prvního ročníku našeho působení ve III. třídě. Loučení se sezonou nepřineslo skvělý fotbal, ale výsledek a čtyřnásobný střelecký úspěch Míry Křena nakonec znamenaly příjemný večer fotbalistů i řady diváků.

Zápas ve všední den samozřejmě obnáší problémy s účastí hráčů - studentů nebo pracovníků ve světě. Proto obě mužstva nenastoupila v kompletních sestavách, nebyl však kupodivu problém s dostatečným počtem hráčů na lavičkách náhradníků. Také diváci si našly cestu na hřiště i ve všední den, sice v menším počtu než v neděli, přesto ale vytvořili důstojnou atmosféru a závěrečná děkovačka stála za to.

První poločas se nesl v duchu vyrovnaného boje. Hrálo se především o střed hřiště, šancí bylo poskrovnu, naopak nepřesných přihrávek, ztracených míčů jsme viděli víc než dost. Hosté byli fotbalovější, naši bojovnější. Po půlhodině hry se však podařilo otevřít skóre, když Křen využil chyby hostujícího brankáře a z dorážky získal pro Klášterec vedení. Naopak náš brankář Hrůša předvedl skvělý zákrok o 10 minut později, když skokem přes celou bránu vyrazil velmi dobře kopnutý přímý kop z hranice šestnáctky přes zeď. Tím jen potvrdil svůj velký přínos pro naše mužstvo, spočívající nejen ve výborných gólmanských zákrocích, ale také v dirigování obrany a vlastně i zálohy během zápasu i v šatně. Jeho bohaté zkušenosti jsou pro nás velmi cenné.

V druhé půli se ve výborném světle předvedl i hráč na druhém konci hřiště. Míra Křen na jaře zpravidla v každém zápase střídal a střelecky se mu oproti jiným sezonám příliš nedařilo. On si totiž střelecký prach schovával až na konec sezony! Poprvé na jaře se trefil až před 10 dny proti Žichlínku a dnes jakoby chtěl na poslední chvíli dohonit svoji střeleckou bilanci z podzimu a napálil to do kralické branky hned 4x!!! Poprvé v 1. poločase, podruhé hned na začátku druhé půle a během 30 minut přidal ještě další 2 góly. Využil zlepšeného výkonu našich hráčů, kdy jsme měli více ze hry a více střeleckých příležitostí. Do tabulky střelců se mohl zapsat zejména Jarda Franěk, když před koncem zápasu ve vyložené pozici napálil břevno.

Nyní budeme čekat jak dopadnou víkendové zápasy. Každopádně neskončíme v tabulce hůře než čtvrtí, což je na nováčka soutěže velmi dobrý výsledek. Potvrdilo se tvrzení M. Stůje, že ve IV. třídě se nehraje horší fotbal než ve III. Můžeme si vyčítat nezvládnuté zápasy na podzim proti Boříkovicím a pak dalším soupeřům uprostřed podzimní sezony, minimálně bod se dal uhrát i na jaře v Mistrovicích, protože ve vyrovnané soutěži stačilo na postup získat jen o 4 body více. Přesto můžeme už nyní hodnotit sezonu jako povedenou. Poděkovat za ní můžeme především hráčům, ale také realizačnímu týmu a početným divákům a fanouškům. Ale o tom více v příštím článku.

Fakta z utkání:
Sestava: Hrůša – Kučírek, Mitvalský, T. Bartoš, Michalička - P. Fišer, Janeček, Kalous,
Hůlka - J. Bartoš (67. Sabota), Křen (79. Franěk)
Připraveni: Rous, Moravec, Nekoranec
Branky: 4 Křen
Rozhodčí: Šejna – Kolář, Jansa
ŽK: 2:3 (Janeček, Křen) ČK: 0:0 Diváci: 105

Jak šly minuty:
2. Přímý kop Klášterce, z 22 m, střela do zdi.
8. Po akci Patrik Fišer – Hůlka přihrávka do vápna, tam chytá gólman
13. Po rohu Klášterce střela Křena, bohužel podél brány
21. Centr Králík do vápna, hlavička vedle, ale předtím pískán ofsajd
22. Roh hostů
25. Střelecký pokus Fišera
28. Po střele Mitvalského chyba kralického brankáře a úspěšně střílí Míra Křen – 1:0
38. Nádherný fotbalový okamžik: Přímý kop ze 17 metrů velmi přesně přes zeď kopl kapitán Králík Khol, Hrůša neviděl míč, tak se výskokem natáhl přes celou bránu a v letu jednou rukou vyrazil míč na roh. Po rohu následoval další roh.
43. Další roh Králík po jejich šanci, střela však jejich útočníkovi nesedla
45. Naše obrana likviduje další kralický roh

49. Hezká akce Janečka s Fišerem zakončená Křenem – 2:0
58. Šance a roh Králík
59. Janeček vybojoval míč, přihrává Honzovi Bartošovi, ten posílá míč Křenovi a Míra má den – 3:0
63. Střídání hostů
66. Roh Králík
67. Střídání Klášterce: Sabota nastupuje místo J. Bartoše,
71. Po přihrávce Mitvalského Křen zblízka – 4:0. Oddílový kronikář Dan Šroler si může udělat zápis zlatým písmem, v mistrovském zápase se 4 góly dávají mimořádně. (V nesoutěžním už má 4 góly na svém kontě M. Stůj v zápase se svobodnými).
72. Nepřímý kop Králík, špatně rozehraný
77. Šance hostů, střela těsně vedle
79. Za potlesku odchází Křen a nastupuje Franěk
83. Franěk je aktivní, po kombinaci se dostává sám před brankáře, ale hezkým obloučkem trefuje jen břevno