Žádné události

Návrat legend: AFK Kunvald - Sokol Klášterec 2 : 4

Před prestižním utkáním s Kunvaldem toho trenér Černoch moc nenaspal. Skoro se mu totiž rozpadl tým. Po minulém zápase k chybějícím Šrolerovi, Sabotovi a Honzákovi na dva měsíce přibyl na podzim výborně hrající Jan Bartoš, na dva týdny Patrik Fišer, s bolavým tříslem odkulhala z tréninku další opora Michal Fišer, počítat se nedalo ani se zraněným F. Brůnou. Nezbylo než volat starým matadorům Michaličkovi, T. Bartošovi a Mitvalskému. Pajka přikývl v pátek, Tomáš 2,5 hodiny před zápasem. Naštěstí byl k dispozici také Bednařík a na hřiště zkusil nastoupit po odborné zdravotní přípravě i Míša, hráčský dres si oblékla nová posila Samiec, pro jistotu se mezi náhradníky na soupisku zapsal i Černoch.......... Ani Kunvadl ovšem neoplývá silně obsazenou střídačkou. A tak vlastně byly síly na začátku vyrovnány. Tedy: až na hlediště, kde klášterečtí byli v převaze 2:1 a mohutným potleskem uvítali hráče při nástupu. A našim to pomohlo. Od první minuty naznačili, kdo má větší chuť hrát a vyhrát. Hned po rozehrávce a centru ze strany Bednařík střílí vedle. Vzápětí jsme hned ukořistili balon z odkopu od brány, ale Míša Fišer napodobil Milana a také těsně vedle. Domácí zřejmě po tomto úvodu zjistili, že už zápas začal a postupně se dostávali do tempa. Na mokrém a terénu to byl převážně boj o střed pole. Důležité věci  se začali dít až po čtvrthodině. Nejprve jsme přežili  sérii pěti rohů domácích a z následného brejku Míša kolmicí vysunul Honzu Králíka, který si všiml ještě lépe postaveného Bednaříka a Milan dělovkou na vzdálenější tyč nedal gólmanovi šanci. Vedeme - 1 : 0! To  byla 18. minuta. Domácí se začali tlačit před naši bránu a ve 26.minutě po rohu a nedůrazném odehrání  balonu  Veverka srovnává na – 1 : 1. Jenže tento stav dlouho nevydržel. Milan byl k nezastavení, domácí obránci s ním měli hodně práce. Ve 34.minutě převzal Milan balon u postranní čáry, po hranici vápna přešel přes tři bránící hráče, posunul na druhou stranu na Fraňka a jeho přízemní centr v pohodě uklízí Bříza do branky -  2 : 1 pro nás! Za následnou oslavu si pak Bříza vysloužil  zbytečnou žlutou kartu. Zápas byl stále vyrovnaný, jen domácí zrychlili kombinaci tím, že začali nakopávat dlouhé balony na rozběhnuté útočníky a ve 39.minutě po jednom takovém nákopu a trochu horší komunikaci mezi našimi obránci Křen od lajny centruje a nikým nehlídaný Moudrý  dává na – 2 : 2. A to bylo do poločasu všechno, diváci viděli velmi pěkný a dramatický fotbal.

Druhá půlka začala opět v naší režii a domácí se měli co ohánět, aby uhlídali neroz-hodný  stav. V 50.minutě se Bednařík šikovně vyhnul domácí ofsajdové pasti a postupoval sám na gólmana, vsadil na razantní střelu, jenže trefil pouze brankáře do hrudi. Poté následuje série našich rohů, které jen stěží domácí odvraceli. Až do 53. minuty, kdy po jednom z nich si Míša šikovně odskočil a skrz klubko hráčů dává na – 3 : 2 pro nás! Kunvald bojoval o vyrov-nání, ale narazil na naší legendu. V 65. min. totiž namísto Fraňka nastoupil bez tréninku po dvou letech k utkání Pavel Michalička, postavil se na netradiční místo v záloze  a první jeho dotek s míčem vyvolal aplaus – míč protlačil přes obránce a pod brankářem do sítě – odskakujeme na 4 : 2!  Domácí vrhli všechny síly do útoku, poslali do hry ještě jednoho útočníka, ale jejich akce končili na naší velice pozorné obraně. V 83.min. se do hry dostává i druhý zkušený borec Tomáš Bartoš, který vystřídal za potlesku  odcházejícího Míšu Fišera. Do konce zápasu zbývalo pár minut, domácí bezhlavě útočili, ale stále se nemohli prosadit. Za zmínku stojí jen hlavička domácího Oldy Krejsy rovnou do šibenice, ale vyznamenal se náš gólman Dostál a s vypětím všech sil vyrazil na roh. Naši kluci si konec zápasu zkušeně pohlídali, zabetonovali obranu a trenér takticky pomocí dvou střídání rozkouskoval závěr utkání. Nejprve v 88.minutě nahradil Kuba Faltus Honzu Králíka a v 89.minutě naše nová posila Marek Samiec nahrazuje střelce úvodního gólu Milana Bednaříka. A byl to právě Marek, kdo mohl napsat tečku za utkáním, jenže místo střely volil přihrávku, která po několika odrazech končí v autu. Také Bartoš na konci zápasu málem napodobil Michalička, jeho umístěnou střelu ale brankář vyškrábl.

Ukázalo se, že letos máme hodně vyrovnaná tým, protože hráči, kteří kolikrát „pouze“ střídají, jsou schopni plně nahradit hráče zraněné. Bednařík chtěl dokázat, že patří do základu a předvedl výborný výkon korunovaný gólem a nahrávkou. Martin Bílek hrající na hřišti proti svému bráchovi Vaškovi opět předvedl, že mu první sezona v dospělých jde náramně dobře. Míša Fišer byl díky bolavému tříslu opatrný a pomalejší, ale přesto velmi užitečný, např. při rozdělování přihrávek. Dobrým výkonem na sebe upozornil Králík a rovněž Nekoranec, Franěk, Dostál a další hráči byli do derby nabuzeni a ukázali, že hrát fotbal umějí. Tímto vítězstvím jsme se dostali před Kunvald a pomalu začínáme opět stoupat tabulkou vzhůru. Na závěr bych chtěl jako trenér pochválit hráče za předvedený výkon, týmové pojetí a bojovný duch. Je vidět, že změny při trénincích vedou i k jinému přístupu k fotbalu jako takovému.

Legendy nastoupili na hřiště, ale viděli jsme je i v hledišti. Podívat se přijel např. bývalý trenér Michal Stůj, vynikající kunvaldský hráč Míra Šroler a další. Co se hráčů týká, chtělo by se doufat, že nebyli na hřišti naposledy. Příležitost bude hned další týden, kdy nás čekají hned dvě utkání doma, v neděli 25.10. proti Třešňovci a ve sváteční středu 28.10. proti velmi dobrému Jehnědí.

AFK Kunvald - T. J. Sokol Klášterec n. Orlicí 2 : 4 (2:2)
Hráno: sobota 17.10. 2015 v 15.30
Sestava: Dostál – Nekoranec, Hůlka, Kučírek (K), Bílek – Rous, Bříza, M.Fišer (83. T. Bartoš), Franěk (67. Michalička) – Bednařík (89. Samiec), Králík (88. Faltus)
Připraveni:  M.Černoch, Jireš
Trenér: Jan Bartoš                  Vedoucí mužstva:  K. Šroler
Branky:  Veverka, Moudrý – Bednařík, Bříza, M. Fišer, Michalička
 Rozhodčí: Doskočil – Fiedler, Kolář      Delegát: Smejkal
ČK: 0 : 0      ŽK: 1 : 1 (Bříza)              Diváků:  80