Žádné události

Na Jehnědí neumíme: Klášterec - FK Jehnědí 1 : 3

Před 4 týdny jsme jeli do Jehnědí s touhou pokračovat ve slušných výsledcích, jenže přivezli jsme si výprask 1:4. Proto tentokrát mělo jít o odvetu, navíc doma a v situaci, kdy každý bod v tabulce rozhoduje. Jenže horké počasí, doznívající únava z Jamrocku (Libore Pavlato, nemohl bys vymyslet termín až po soutěži?) a oslav narozenin jednoho z klíčových hráčů, to nebyla zrovna ideální kombinace. Přesto nutno říci, že se hrál vcelku pěkný fotbal, zejména v prvním poločase. Druhý už byl trochu slabší, přeci jen panující vedro se na výkonech hráčů muselo podepsat. A dále, že prohra je opět důsledkem neproměnění celé řady jasných šancí.

Trenérovi se tentokrát sešlo 18 hráčů, vybírat měl z čeho. Začali jsme dobře, ......

prvých 10 minut jsme měli převahu. Jenže Bartoš, M. Fišer i Kučírek stříleli vedle, víc jsme v této fázi nepředvedli. Naopak ve 12. min. se dostali do velké šance hosté, střela z blízka šla ale také mimo. Ve 20 min. už musel Dostál předvést své umění, nejdříve vytlačil střelu na břevno a vzápětí další pokus odvrátil na roh. V 26. min. už se urodilo – bohužel na straně Jehnědí. S dobrou střelou ze značky pokutového kopu po faulu Bartoše nemohl gólman Dostál nic dělat – 0 : 1. Odpovědět se pokoušel Patrik Fišer, ale jeho pokusy v 27. a  31. minutě šly nad bránu. Ve 32. min. už hosté střídali, musel odstoupit jejich kapitán Najman (povšimněte si jména rozhodčího). Pět minut na to jsme viděli nádhernou přesně kopnutou střelu z dálky, která ve vzduchu trochu „plavala“ a skončila v horním rohu – 0 : 2. Ve 40. min. byl v šanci Šroler, ale ani nedokázal skórovat, jeho střelu brankář vyrazil na roh. O minutu později však byl konečně úspěšný Patrik Fišer, z přímého kopu – 1 : 2.

Do druhého poločasu jsme 2x vystřídali a gól do šatny vzbuzoval naděje na otočení výsledku. Ale chyba lávky. Už v 50. minutě hosté rozhodli – 1 : 3. V 53. min. si Dostál poradil se střelou zblízka, v 60. min. si hosté vybojovali ještě výhodu rohového kopu. Za nás se pokusil opět Patrik Fišer v 75. min., ale střelu mu brankář chytil. Potom už fotbal v podstatě skončil. Obě družstva se věnovala střídání, rozhodčí vršil chyby na obě strany, ale šance už nepřicházely, natož pak vyrovnání skóre. Snad jen snížit jsme mohli, ale penalta po faulu na našeho hráče nebyla odpískána kvůli údajnému ofsajdu. Zaujal tedy vlastně jen rozhodčí, nejdříve slabým výkonem na hřišti, poté vypsáním výdaje na rozhodčí, který tentokrát dosáhl rekordní výše 1.500 Kč! Proč k nám posílají rozhodčího z Litomyšle, který navíc začíná? Pískal totiž teprve 2. zápas v životě, ale nás jeho cesťák stál 600 Kč.

Ale za naší prohru rozhodčí nemůže. Jehnědí bylo lepší, fotbalovější, výhru si zasloužilo. My bychom měli přemýšlet, jestli jsme ochotní něco pro fotbal obětovat, např. obvyklé sobotní radovánky poněkud omezit nebo najmout psychologa, aby se pokusil něco udělat s naší neschopností proměňovat šance. Mají v oddíle přes léto o čem přemýšlet, protože vyhrát ze 7 zápasů mezi slabšími celky jen 3, to je opravdu k zamyšlení. Pravda, ještě jeden zápas máme před sebou…..

Sokol Klášterec n. O. - FK Jehnědí 1980 1 : 3 (1 : 2)
Hráno: Neděle 7. 6. 2015 v 16.00
Sestava: Dostál – Kučírek (76. Králík) – Kalous (46. Bednařík), Nekoranec (46. Hůlka), Rous - M. Fišer, P. Fišer, Bartoš, Sabota – Šroler (69. Bříza), Franěk
Připraveni:  Jireš, Honzák, Faltus
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva:  Divíšek
Branky: Patrik Fišer – 2 Zachař, Šeda
Rozhodčí: Najman – Ropek, Fiedler
ČK: 0: 0      ŽK: 1:0 (Franěk)              Diváků:  100