Klášterec nad Orlicí 34, Klášterec nad Orlicí, 561 82, IČO: 61234699, č.ú.: 123127888 / 0300

logo fotbal

Nejbližší akce FOTBAL

Žádné události

Poslední zápas též s prohrou: Luková - Sokol Klášterec 5 : 3

Zápas přeložený z neděle na sobotu byl poslední šancí vylepšit dojem z mizerné jarní sezony. Lukové jsme měli vracet porážku na vlastním hřišti 0:2, chtěli jsme si udržet místo v tabulce a s dobrou náladou večer ukončit sezonu a celý fotbalový ročník. Jenže už v pátek začaly problémy: pracovní povinnosti, zdravotní potíže atd. znamenaly, že trenér horko těžko dal dohromady aspoň 11 hráčů! Chyběli hlavně obránci: Rous, Nekoranec, Bednařík a také Faltus. A vlastní zápas dopadl podobně jako ty minulé – z vítězství jsme se opět neradovali................

První poločas přinesl bohatou nadílku gólů. Domácí začali už v 9. minutě, když po rozehrání přímého kopu trefili parádně z 20 metrů – 1:0 pro domácí. Už po dvou minutách jsme ale dokázali srovnat, když Kalous z pravé strany nacentroval a Franěk ve vápně se trefil – 1:1. Jenže pak jsme „klasicky“ šance zahazovali. Nejdříve Honzák po pasu z půlky hřiště dal těsně vedle, v 27. min. pak Bartoš neproměnil ani penaltu nařízenou za faul na Sabotu. Ve 30. min. jsme opět prohrávali: po přímém kopu přišla hlavička v malém vápně a bylo  - 2:1. Jenže naši opět po 2 minutách srovnali: po centru do vápna Franěk kuriozně prodloužil zády na M. Fišera a ten hlavou – 2:2. Jenže závěr poločasu se nám vůbec nevydařil. Ve 44. min. po kiksu v obraně Dostál jen vyrazil před sebe a domácí měli před sebou prázdnou bránu – 3:2. Za minutu jsme chybu v obraně zopakovali a hráč Lukové byl opět sám před brankářem – 4:2.

Do třetice se situace zopakovala hned na začátku druhé půle: Hůlka uprostřed hřiště podklouzl, následoval samostatný únik a Dostál byl přehozen – 5 : 2. Bylo rozhodnuto, nebylo co řešit. A tak se dohrávalo volným tempem, Bartoš si po vystřídání Kučírka zkusil kapitánksou pásku, na hřiště si to šel zkusit trenér Černoch a nakonec se Králíkovi povedlo dát i svou první branku, když v 75. minutě využil přihrávky do uličky Patrika Fišera 5:3..

Dali jsme sice 3 góly, což při našem proměňování šancí je dost, ale 5 gólů jsme dostali. Obrana zrovna nezazářila a 11 obdržených gólů v posledních 3 zápasech je možná větší problém než neproměňování šancí. Dle vyjádření soupeřů jsme hráli pěkný fotbal, ale neumíme dát góly, naopak po haluzích je dostáváme.

Tím skončila jarní sezona. Nelze ji hodnotit jinak než jako neúspěšnou. Z 10 zápasů jsme pouze 3 dokázalï vyhrát, z toho 2x se Žichlínkem B, kterému jsme dali celkem 10 gólů. Ale v 8 ostatních zápasech jsme skórovali jen 11x, naopak 23 gólů jsme dostali, když v 5 zápasech jsme dostali 3 a více gólů. Chyby v obraně tedy nebyli jen důsledkem dnešního oslabení, ale je to také dlouhodobější stav. Přes léto tedy mají nad čím trenéři přemýšlet a hráči co zlepšovat.