Žádné události

Dokonalá odplata: Sokol Klášterec - Horní Čermná 5:2

Dne 26.11.2015 nastoupili hokejisté TJ Sokol Klášterec nad Orlicí ke svému sedmému utkání 3. ligy 1. kola soutěže Holba LHL. Jeho soupeřem byl tým HC Horní Čermná, s nímž už jedno utkání sehrál, a to v sezóně 2013/2014. Utkání tehdy skončilo porážkou 2:4, Klášterec měl tedy co oplácet.

Od prvních minut se hrál spíše vyrovnaný hokej, šance se střídaly na obou stranách. Z gólu se jako první radoval Klášterec zhruba v 6. minutě. Soupeři z Horní Čermné se ale na konci 14. minuty podařilo vyrovnat, tento gól však správně neměl platit, protože brankář Klášterce měl puk pod kontrolou a skórující hráč soupeře mu ho zpod lapačky vyšťouchl. Však také bylo vidět, že si klášterecký gólman stěžoval, ale rozhodčí přesto ukazoval na branku a gól uznal. Po první třetině platil tedy nerozhodný stav 1:1.

Nástup do druhé třetiny se hokejistům Klášterce nevydařil, gólman Michal Moravec bohužel kapituloval hned ve 2. minutě, když dokázal zachytit střelu soupeře a poté už nestačil zabránit dorážce odraženého kotouče. Klášterec se ale nepoložil a začal na svého soupeře více tlačit. Již o 2 minuty později měl obrovskou možnost vyrovnat, bohužel se mu nepodařilo puk dopravit do odkryté branky. Nakonec se vyrovnání přece jen dočkal zásluhou Martina Hofmana zhruba v polovině třetiny. Nerozhodný stav vydržel až do poslední minuty. Asi 7 sekund před koncem třetiny se Klášterec radoval z gólu potřetí a jeden z hráčů si již přál, aby byl konec utkání. Jenže zbývalo ještě 20 minut hry.

Když se Klášterci nepovedl nástup do druhé třetiny, tak se mu pro změnu povedl nástup do třetí třetiny, protože asi 9 sekund po úvodním buly se mu podařilo vstřelit čtvrtý gól. Poté pokračoval klášterecký tlak, soupeř jen tu a tam zahrozil, ale jinak se neustále bránil. A když Klášterec zhruba v polovině třetiny zvýšil na 5:2, bylo definitivně rozhodnuto. Odplata za porážku v sezóně 2013/2014 se mu tedy vydařila dokonale.

Příští utkání hraje Sokol Klášterec v úterý 8.12.2015 od 21:45 proti týmu Sršni Zábřeh. S tímto soupeřem také sehrál jedno utkání, rovněž v sezóně 2013/2014. I z tohoto utkání odešel poražen, takže uvidíme, s čím na tohoto soupeře vyrukuje v letošní sezóně.

Sokol Klášterec - Horní Čermná 5:2 (1:1 2:1 2:0)
Branky: Josef Rous 2, Martin Fogl, Martin Hofman, Petr Křivohlávek
Hráno: 26.11.2015 od 19:35 (mělo se začít již v 19:15)