Žádné události

Vítězství na konec roku: Klášterec - Dlouhoňovice 4:2

Reprízou utkání s Dlouhoňovicemi už po pěti týdnech končil letošní fotbalový rok. Kvůli kolizi s tradiční hudební vzpomínkou na hřbitově byl zápas přeložen již na sobotu. To byla určitá komplikace, z pracovních důvodů opět nemohl hrát Rous, až na druhou půli přijel Kalous, znovu chyběl Koukol. Rovněž rozhodčí měli tentokrát problém s účastí, dorazili jen dva, a tak musel s praporkem nastoupit Kuba Hůlka. Zato Dlouhoňovice, které často mají problém postavit do zápasu alespoň 11-12 hráčů, nedávno dokonce odehráli zápas jen v 10, dorazili tentokrát v 17 lidech!
          Začátek zápasu nevypadal dobře. Už ve 4. minutě jsme vyrobili hrubku
v obraně, naštěstí Moravec je momentálně ve velmi dobré formě. V 6. minutě si na měkkém hřišti přivodil úraz nohy Bříza a musel být střídán. Ovšem v 10. minutě bylo hej: po jasném faulu ve vápně rozhodčí odpískal penaltu a Šroler, přestože brankář vystihl směr střely, jasně proměnil - 1:0. Dlouhoňovice poté měli výhodu přímého kopu, míč ale letěl nad branku. Následoval náš pověstný festival zahozených šancí. Střela Míši Fišera skončila rohovým kopem. Tentýž hráč v 18. min. orazítkoval břevno. K Bartošovi prošel míč vápnem, nikým neatakován si vybíral místo kam vypálí, jenže promáchl. Ve 30. min. Dan Šroler nastřelil gólmana. Naší střelecké nemohoucnosti hosté využili. Byli pohybliví, snažili se o protiútoky a chyby naší obrany jim umožnili skórovat. V 24. min. ztrestali školáckou chybu Bednaříka a Válka sám před Moravcem se nespletl. V 39. min. byla naše obrana znovu nedůrazná a nechala projít útok hostí až před bránu, kde Moravec opět nemohl  nic dělat - 1:2. O 4 minuty později měli hosté další šanci, ale velmi dobrý Moravec už další změnu skóre do přestávky nedovolil. První poločas se hrál vcelku pěkný fotbal, u hostů si nejvíce zahrál brankář, ale prohrávali jsme my.

Po bouřce v kabině začali naši druhou půli aktivněji. Fišer střílel v 50 min. těsně nad. Pak přišla 56. min. ve které rozhodčí vyloučil po druhé žluté hostujícího Musila. Jak se sudí Böhm vyjádřil, hráč si o ní koledoval od začátku zápasu. A tím, jak se později ukázalo, začal konec Dlouhoňovic. Hned po minutě se Patrik Fišer opřel do míče a jeho pumelice skončila za zády brankáře - 2:2. Osm minut nato byla k vidění pěkná kombinace Bartoš - Sabota - Franěk, kterou Jarda zakončil další bombou - 3:2. Dlouhoňovice v deseti už měli problém ohrozit naši branku, u míčů byli o chlup později než naši, vypadalo to, že jim docházejí síly. Jenže naši přes řadu příležitostí nechali zápas dramatický až do konce. Bednařík po přihrávce Šrolera pálil nad. Pak na hřiště přišel Šimek, zamotal hlavu obráncům svou rychlostí, poradil si např. se 4 protihráči, ale pálil do tyče. Viděli jsme další promach v jasné pozici před bránou. Až v 46. min. se Bartoš konečně trefil a pojistil vedení - 4:2. Rozhodčí si chtěl zřejmě ještě užít posledního zápasu své kariéry a nastavil skoro 5 minut. Na stejném výsledku jako v minulém zápase se však již nic nezměnilo.

Fotbalisté se mohli odebrat k neformálnímu zakončení posledního zápasu roku v hospůdce u Kaláška v dobré náladě. Kazil ji jen fakt, že vítězství nestačilo na zlepšení postavení v tabulce. Začátek jara bude hodně důležitý, protože zápasy v Lichkově a proti Kunvaldu rozhodnou o zařazení do skupiny pro jarní boje. Ale do jarní sezony je 5 měsíců času, zatímco úklid hřiště a kabin je potřeba provést hned v dalším víkendu.

Skončila tedy podzimní část ročníku. Předvedli jsme pěkné výkony třeba proti Lichkovu, Kunvaldu nebo v druhém zápase s Mistrovicemi. Ale také pěkné výbuchy, vždyť ve čtyřech zápasech jsme dostali nejméně 5 gólů. Pravidelně mluvíme o neproměněných šancích, ale občas zapomínáme, že máme pěkně děravou, v soutěži druhou nejslabší, obranu. Úkoly pro zimní přípravu jsou tedy víc než jasné.

T.J. Sokol Klášterec n. Orl. - Tělovýchovná jednota Dlouhoňovice 4:2 (1:2)