Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

V nové sestavě i dresech: Klášterec - D. Třešňovec 3:1

S obavami vyhlížel trenér, kolik mu dorazí hráčů schopných hrát důležitý zápas s vedoucím mužstvem tabulky Třešňovcem. Kučírek, Nekoranec, P. Fišer, Rous, Mauler, Sabota, Hůlka, jinými slovy víc jak půl mužstva mimo hru. Do branky se tedy postavil Moravec, do obrany Bednařík, dopředu 17letý Koukol, k dispozici byl po dlouhé době také Roman Kalous. S novou sestavou korespondovali také nové dresy v netradiční červenočerné barvě.

Nebylo divu, že zpočátku se hráči v nově sestavených řadách hledali. O kombinaci se nedalo mluvit, nebyl tvůrce hry, ovládání míče taky nebylo zrovna excelentní, ani brankář si nebyl příliš jistý. Výsledkem byla řada příležitostí Třešňovce, zatímco naši více mysleli na obranu, do protiútoku se jen sporadicky dostávali Honza Bartoš a Koukol po nákopech ze středu hřiště. Nepřekvapilo, když seve 14. minutě ujali hosté vedení. A když potom Moravec chybně zahrál malou domů s nepřímým kopem 7 metrů od branky, za chvíli přišel nebezpečný výpad hostů, který jen náhodou neskončil v brance, zdálo se, že zápas nedopadne dobře.

Po půlhodině se ale hra vyrovnala. Naši o sobě začali vědět, zkoušeli kombinovat, mladšímu Fišerovi začala jít role rozehrávače, brankář se rozchytal. Posledních 10 minut poločasu se hrálo v podstatě na půli hostů, až na jeden protiútok, který ale Moravec bezpečně lapil. Závěr poločasu přinesl nádhernou kombinační akci zakončenou hlavičkou Honzy Bartoše směrem k šibenici, kterou ale brankář vyškrábl na roh, o chvilku později pak tyč po dalekonosné střele druhého Bartoše.

Druhý poločas už byl v naší režií. Tedy – podle výsledku, průběh hry tak jednoznačný nebyl. Soupeři nelze upřít řadu šancí, o vítězi nebylo dlouho rozhodnuto. První gól do branky hostů i v našem dresu vůbec dal David Koukol, hned si ale nesmyslným svléknutím dresu vykoledoval taky první žlutou. Navíc hráči ani diváci si nebyli jisti uznáním, protože u rozpa- čitého rozhodčího nebylo jasné, zda přemýšlí o žluté kartě nebo o neuznání gólu kvůli nejasné signalizaci pomezního. Až třetí gól v síti hostů po krásném voleji Janečka v 77. minutě přinesl optimismus mezi diváky i hráče. Tři body byly naše a jak se zdálo, hosté s touto možností příliš nepočítali.

Nyní jedeme 2x ven, do Libchav a Albrechtic, tedy k soupeřům z dolní poloviny tabul-ky. Minimálně 4 body jsou tedy, věřme že splnitelnou, podmínkou. Až 22. září nás čeká zápas doma.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
T. J. Sokol Klášterec n. O. – TJ Sokol D. Třešňovec 3 : 1 (0:1)

Neděle 1. 9. 2013 v 16.00

Sestava:
Moravec – Bednařík, Mitvalský, Michalička – M. Fišer – Franěk(73. Šimek), T. Bartoš, Janeček, Šroler – J. Bartoš (69. R. Kalous), Koukol (88. L. Kalous).
Připraveni: Jireš, Nekoranec, Hůlka
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Koukol, Franěk, Janeček – Moravec.
Rozhodčí: Hovorka – Sabota
ČK: 0:0 ŽK: 1:1 (Franěk) Diváků: 110

Jak šly minuty:
3. Šance Třešňovce po centru před bránu, Moravec vyrazil.
4. Po polostřele brankář hostů míč pustil za sebe, zastoupil ho však obránce.
5. Roh domácích, střela zblokována.
14. Protiútok Třešňovce, naše obrana tam nechala jen jednoho obránce, někteří čekali písknutí ofsajdu, ovšem hosté nekompromisně – 0 : 1.
16. Moravec malou domů chytá do rukou, následný nepřímý kop a tvrdou střelu ze 7 metrů zblokoval náš obránce na roh. Centr z něj Moravec vyráží.
26. Náš roh, již poněkolikáté přetažený až za vápno
29. Přečíslení naší obrany, hlavička hostů do skoro prázdné brány končí těsně vedle vzdálenější tyče. Diváci nevěří, už viděli míč v brance.
32. Přímý kop Klášterce, brankář vyráží
35. Střela J. Bartoše vedle
43. Únik třešňovského hráče, sám na brankáře, Moravec si ovšem s těmito situacemi zpravidla poradí.
44. Přihrávka z hloubi hřiště, krásné zatažení po lajně, centr před bránu ke vzdálenější tyči a umístěnou hlavičku pod břevno Honzy Bartoše vyrazil brankář mohutným výskokem na roh.
45. Naši v tomto zápase často střílí z dálky, nyní střela Tomáše Bartoše končí na tyči.

52. Střídání hostů
56. Nepřímý kop hostů, centr přetažen
62. Po centru T. Bartoše střílí J. Bartoš, míč sražen na roh
65. Koukol utekl s míčem až před bránu a bez problémů trefil. Dlouho však nebylo jasné, zda rozhodčí uvažuje o neuznání kvůli jakémusi problému uprostřed hřiště, nakonec ale dal jen žlutou střelci branky za svléknutí dresu – 1 : 1 !
69: Naše střídání: Roman Kalous za Honzu Bartoše
70. J. Fraňkovi se v první půli ne vše dařilo, ve druhé vše napravuje gólem – 2 : 1!
73. Naše střídání: Šimek za Fraňka
76. Roh Třešňovce
77. Po přízemním centru od rohu hřiště Janeček nechytatelným volejem zblízka– 3: 1 !