Body z venku: Sokol Libchavy B - Sokol Klášterec 1:4

V pátek na tréninku se sešlo jen 11 hráčů a v neděli to nebylo o nic lepší – k zápasu bylo schopno nastoupit pouze 13 hráčů včetně L. Kalouse a K. Jireše! Přitom uteklo pouhých 6 týdnů, kdy trenér přemýšlel, co bude dělat s 23 hráči. K dřívějším marodům se přidali Honza Bartoš (třísla) a v sobotu zraněný Koukol, takže museli hrát i hráči s lehkými potížemi.

Libchavské béčko přitom bylo nutné porazit pokud chceme přemýšlet o předních příčkách. Domácí rezerva zatím nepředvádí moc dobré výkony a proto ji patří místa na dně tabulky. My zase máme potíže přivézt body z venku, od srpna 2011 jsme na hřištích soupeřů zvítězili pouze dvakrát!!! Dnes konečně potřetí. Mezi 70 diváky byla víc jak 1/3 našich fandů a ti mohli odjíždět domů spokojeni.

Začali jsme dobře, hlavně v úvodu a vlastně celých prvních 20 minut jsme měli převa-hu, vyjádřili jsme ji však pouze 8 rohovými kopy. Poté se hra přenesla více k naší brance a Moravec musel řešit několik ošemetných situací, jednou mu dokonce musela pomoci tyč. Ovšem tuto desetiminutovku nakonec ukončil Michal Fišer, když pěkným zpracováním míče a bombou pod břevno nás poslal do vedení. Poločas už se dohrál opět s míčem častěji na našich kopačkách.

Druhý poločas začal šancí Libchavských, jako předtím i potom mnoho jejich střel však mířilo mimo branku. Vzápětí přesně trefeným přímým kopem Kučírka z 23 metrů a po chvíli krásným obloučkem Šimka jsme po 6 minutách druhé půle vedli 3:0 a zápas byl rozhodnut. Naši hráli poměrně dobře. Sice málokdy zvládáme víc jak 2 přihrávky za sebou, ale nahrazovali jsme to bojovností, i za stavu 3:0 Michalička, Franěk, Šimek a další naběhali spoustu sprintů, Šrolerovi se začaly dařit přihrávky a mohl bych jmenovat i další. Přísně nařízená penalta sice naznačila, že ještě není dobojováno, ale druhý gól Šimka v 73. minutě domácí dorazil. Pak už mohl trenér poslat na hřiště i náhradníky, ne úplně zdravého Hůlku a poprvé jako hráče také Karla Jireše.

Nyní nás čeká další zápas venku, a tak věřme, že se aspoň někteří hráči pozdraví a z Albrechtic (Sázavy) přivezou podobný výsledek jako z Libchav. Protože Třešňovec bude mít volný los, je šance poskočit v tabulce ještě výš!

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Neděle 8. 9. 2013 v 17.00
TJ Sokol Libchavy B – T.J. Sokol Klášterec n. O. 1 : 4 (0 : 1)

Sestava:
Moravec – Kučírek (83. Hůlka), Mitvalský, Michalička – M. Fišer - Bednařík, T. Bartoš, Franěk – Janeček, Šroler (85. L. Kalous), Šimek (88. Jireš)
1. Hned na úvod roh a po něm střela Bartoše vedle
7. Přímý kop Libchav z 25 metrů, odvráceno.
14. Šimek nedosáhl na míč před brankovou čárou po chytré přihrávce Kučírka středem hřiště, akce končí rohovým kopem.
19. Protiútok Libchav, Moravec vyrazil
25. Špatná přihrávka (malá domů) Moravcovi, řeší Kučírek odkopem do autu, následují 2 rohové kopy a nakonec hlavička vedle naší branky
28. Další nebezpečná situace před naší brankou, Moravec vyráží na roh, po něm několik přihrávek domácích a nakonec střela do tyče(!), další střelu z odraženého míče už chytá Moravec
31. Po vhazování rozehra, nakonec Fišer zpracoval přihrávku na prsa a vypálil pod břevno – 0:1 !
34. Nedorozumění v obraně řeší Mitvalský, je přitom nakopnut a domácí fasují první žlutou kartu.
40. Po 2 vhazováních se dostávají před branku Šimek se Šrolerem, ale nic z toho
43. Nebezpečná střela Libchav končí rohovým kopem, ten jistě likviduje Moravec

47. Po pěkné kombinaci střela Libchav hodně vedle
48. Kučírek z přímého kopu z asi 23 metrů přesně – 2 : 0 !
49. Šroler se v zápase konečně dostává ke střele, ale mimo.
51. Domácí pomezní neodmával ofsajd, po 2 přihrávkách se na hranici vápna dostává k míči Šroler, přihrává Šimkovi a ten točenou střelou k tyči obhodil brankáře – 3 : 0 !
53. Libchavský přímý kop, měkkou střelu obloučkem přes zeď chytá jistě Moravec, jen se pak musí vyhýbat pokusu o útočníkův kop do břicha.
58. Již v pokutovém území trefuje míč ruku našeho hráče, přestože míč nezměnil směr, rozhodčí nařizuje penaltu. Moravec vystihl směr, ale střelec Vídeňský přesnou a prudkou střelou k tyči mu nedává žádnou šanci – 1 : 3
63. Naši se po delší době dostávají k brance domácích, útok ve třech konči rohem po přiznané teči brankářem
71. Franěk si potáhl míč přes polovinu domácích, přesnou střelu mu vystihl gólman.
73. Míč jsme zatáhli do rohu hřiště, odtud Kučírek přesný centr kolem obránců k volnému Šimkovi k zadní tyči a ten už měl před sebou jen 2 metry a půl prázdné branky – 1 : 4 !
75. Střídání Libchav
78. Naše kombinace až před branku, ale míč si bere brankář. Z protiútoku po delší době střela na naši bránu, ale hodně mimo.
80. Janečkova hlavička k tyči
81. Střídání Libchav
83. Naše střídání: Hůlka za Kučírka
85. Naše střídání: Lukáš Kalous za Šrolera
88. Naše střídání: Jireš za Šimka
88. Lukáš Kalous pár metrů před bránou nevystřelil, čekal hvizd rozhodčího po signalizaci pomezním, který ovšem nepřišel.