Brankář a rozhodčí proti nám: Němčice - Klášterec 2:1

Během týdne došlo k poměrně značným změnám v kádru. Rous má zlomená žebra, Janeček strávil pátek na JIPce po bodnutí sršněm, Nekoranec netrénoval kvůli bolavým zádům a Sabota ohlásil poslední zápas, poté odchází pracovat do Švýcarska a na podzim už hrát nebude. Na druhé straně se podařilo vyřídit registračky Bednáříkovi, Koukolovi a Šrolerovi a dále jsme na hostování získali brankáře Maulera. Změny v sestavě oproti úvodnímu zápasu před týdnem tedy výrazné.

Soupeř z Němčic měl prověřit naši formu podstatně více než málo početné mužstvo veteránů z Dlouhoňovic. Porazil Třešňovec 3:0 (zápas byl však později kontumován), 3 góly vstřelil i Libchavám. A také že ano. Hned zpočátku se do nás domácí pustili, už ve 4. minutě vstřelili gól po naší chybě na půli hřiště, v 8. minutě nový gólman Mauler vychytal nájezd hned dvou domácích  na naši svatyni, v 10. minutě střela od značky pokutového kopu šla naštěstí vedle.

Po této desetiminutovce hrůzy se naši probrali, hru vyrovnali, obrana přestala vytvářet hrubé chyby,  útok se začal dostávat k brance domácích. A snaha se neminula účinkem. Už v 18. minutě Šimek po úniku Saboty vyrovnal. Další vývoj přinesl vyrovnaný fotbal, měli jsme šance, ale buď byl úspěšný šikovný brankář domácích anebo naši střelci trefovali vedle. Sabota předváděl, že bude v dalších zápasech citelnou ztrátou, po dvou gólech před týdnem i tentokrát náš gól připravil a u dalších šancí asistoval. Škoda jeho zraněnív úvodu druhé půle.

V druhém poločase jsme byli lepší, měli jsme častěji míč, ale přihrávky i střely byly často nepřesné anebo je pochytal dobrý němčický brankář. Němčice se dostali k prvnímu vážnému pokusu až po více než 25 minutách hry, k dalším až v závěru zápasu. Skoro by se dalo říci, že místo míči se více věnovali okopávání našich hráčů. Jenže naši hráči opět nebyli úspěšní v proměňování svých i vyložených příležitostí. Když už se zdálo, že dojde k penaltovému rozstřelu, nechal rozhodčí „Bohoušek“ naprosto bezdůvodně nastavoval čas, naši možná trochu podcenili situaci a domácí po závaru v 95. minutě vstřelili gól. Hned poté byl zápas ukončen.

Zápas se hrál za neustálého deště a pod vedením nepřesného rozhodčího, který proti domácím nepískl 2 penalty, fauly domácích často neviděl, signalizaci jejich pomezního uznával vždy, našeho skoro vůbec, čas nastavil, přestože během zápasu nebylo žádné zdržení. Ovšem s takovýmito „výkony“ rozhodčích se holt musíme smířit, svým způsobem je to trest za sestup do IV.

Neděle 25. 8. 2013 v 16.00
Sokol Němčice - Sokol Klášterec n. O. 2 : 1  (1 : 1)

Sestava: Mauler – Nekoranec (51. Franěk), Kučírek, Mitvalský, Michalička – P. Fišer, T. Bartoš, M. Fišer – Šimek (87. Koukol), Sabota (53. J. Bartoš), Šroler.
Připraveni: L. Kalous, Jireš, Moravec
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: L. Černoch
Branky: - Kopecký 2 - Šimek
Rozhodčí: Kolář – J. Rous
ČK: 0:0       ŽK: 2:3 (Šimek, M. Fišer, T. Bartoš)            Diváků:  50

Jak šly minuty:
  4. Chyba našich na půli hřiště, němčický Kopecký po pase sám před brankářem -  1:0
  8. Další chyba kláštereckých, dva němčičtí před Maulerem - vychytal je.
10. Centr němčických zleva, střela ze značky pokutového kopu – vedle.
11. První akce kláštereckých: M. Fišer od brankové čáry lehký oblouček před branku na Sabotu - brankář chytá
14. Pas z půlky hřiště na Sabotu, únik po pravém křídle - střela sražena na roh - z rohu nic
15. Přímý kop kláštereckých zprava, odražený míč střílí T. Bartoš do náruče brankáře
18. Únik Saboty po pravém křídle, centr před branku, Šimek k tyči – 1 : 1 !
26. Další únik Saboty - do náruče brankáře.
27. Přímý kop kláštereckých, tentokrát zleva - opět do náruče brankáře
29. pas Saboty na Šrolera, centr před branku - Kučírek těsně vedle.
36. Střela Kučírka z 20 m, brankář vyráží - M. Fišer doráží nad branku
41. Střela P. Fišera z 18 m - těsně nad branku.

51. Klášterec střídá: za "pokopaného" Nekorance nastupuje Franěk
53. Další střídání kláštereckých: za zraněného Sabotu nastupuje J. Bartoš
64. Oblouček P. Fišera - brankář vytěsnil nad břevno (oblouček se snášel do branky)
73. První akce domácích ve druhém poločase po chybě klášterecké obrany, lehká střela do prázdné branky - Michalička zachraňuje na brankové čáře
82. Přímý kop kláštereckých - Kučírek vysoko nad
87. Klášterec střídá: za Šimka nastupuje Koukol
87. Druhá střela domácích ve druhém poločase - Mauler vyráží na roh
95! Rozhodčí nastavuje nad plán, nic moc útok domácích, závar před kláštereckou brankou – Kopecký napotřetí  - 2 : 1. Konec utkání.