Rozcvička na úvod: Sokol Klášterec - TJ Dlouhoňovice 5:0

S týdenním zpožděním oproti soupeřům jsme zahájili nový ročník fotbalových soutěží. V minulé sezoně se nám nedařilo, neuměli jsme proměňovat šance, později svazoval nohy pocit odpovědnosti a po rozhodcovském zaříznutí v posledním kole v Rudolticích přišel trest v podobě sestupu do IV. třídy. Tady nás čeká pouze 6 soupeřů, s každým budeme hrát 2x na podzim i na jaře, takže celkem porce 24 zápasů + 2 volná kola. Nikdy jsme nehráli víc.

Jakmile se podaří vyřešit zdlouhavé řízení kolem registračních průkazů, budeme mít k dispozici posily, a to navrátilce Dana Šrolera, dále Milana Bednaříka a benjamínka Davida Koukola. Po sestupu u nás skončil pouze hostující brankář Jiří Hruša, kterého nahradí další navrátilec Michal Moravec. Z početného kádru jsme proto mohli půjčit na hostování J.Břízu, V. Bílka a M. Křena do Kunvaldu a T. Honzáka do Dlouhoňovic.

A právě z Dlouhoňovic k nám přijel první podzimní soupeř. Pohled na jejich soupisku, kde bylo 5 hráčů nad 35 let, 16letý začínající brankář a pouze jeden náhradník (navíc doléču-jící zranění), ovšem napovídal, že by zápas pro nás měl být jasnou záležitostí.

Z důvodu změny brankáře se na místo dirigenta obrany – posledního stopera vrátil z pozice předstopera Mitvalský, naopak Rous se vysunul do zálohy. Zápas jsme nezačali nijak zprudka. Měli jsme sice převahu, ale z ojedinělého protiútoku hosté trefili břevno. Naši hráli tak trochu profesorsky, s pocitem, že výhra je jistá. Hosté využívali zkušeností starších hráčů, hráli dobře pozičně, k zachycení množství našich míčů jim stačilo jen dobře se postavit. A tak až v 17. minutě se podařilo našim otevřít skóre. Postaral se o to Sabota po krásné přihrávce Míši Fišera. Na další gól jsme čekali až do 40. minuty, kdy rozhodčí Šejna po dlouhém váhání nařídil penaltu za faul na T. Janečka.

Do druhé půle nastoupil za hosty právě Tomáš Honzák, jehož kotník ovšem není ještě úplně v pořádku. Naši se pustili do útočení a během 19 minut přidali další 3 góly. Po 5. bran-ce se zranil dlouhoňovický hráč a hosté museli dohrávat o 10. Naši ovšem výhody nevyužili, utápěli se v kličkách, přihrávkách na 1- 2 metry, a to k ničemu nevedlo. Trenér však využil všech 5 možností střídání a 10 minut před koncem se poprvé v mistráku postavil do branky Karel Jireš. Uvedl se hned odkopem na nohu dlouhoňovického útočníka, ale nakonec i on udr-žel čisté konto. To už ale hosté dohrávali o 9 hráčích, když přísný Šejna vyloučil po druhé žluté kartě M. Musila. Dlouhoňovice tak budou mít v dalších zápasech problém postavit vůbec jedenáctku.

Další zápas nás čeká v neděli v Němčicích. A to bude jiný soupeř. V 1. kole porazil 3:0 Třešňovec, ve druhém těsně prohrál v Libchavách 4:3, střelecky se jim tedy daří. Nic na tom nemění fakt, že jejich 1. zápas byl kontumován 3:0 ve prospěch Třešňovce za neoprávně-ný start hráče. Navíc my z venku body často nevozíme a Dlouhoňovice naši formu, po pravdě, moc neprověřili. Takže máme být na co zvědaví.

FAKTA Z UTKÁNÍ:

Sokol Klášterec n. Orl. - TJ Dlohoňovice 5:0 (2:0)

Sestava:
Moravec (81. Jireš) – Nekoranec,Kučírek (75 Jan Bartoš), Mitvalský, Michalička – Janeček (62. L. Kalous), P. Fišer (68. Šimek), T. Bartoš (K), Rous - M. Fišer, Sabota (71. Franěk).
Připraveni: nikdo další
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: L. Černoch
Branky: - P. Sabota 2, P. Fišer (z PK), T. Bartoš, O. Kučírek (z PK)
Rozhodčí: Šejna – M. Sabota
ČK: 0:1 ŽK: 0:3 Diváků: 150

Jak šly minuty:
4. Po našem rohu střela vedle
7. Výkop dlouhoňovického brankáře se odrazil od M. Fišera těsně vedle branky
10. Roh hostů a střela lízla břevno
14. Krásná střela z dálky T. Bartoše, sražena na roh.
17. Po přihrávce M. Fišera trefuje branku P. Sabota – 1 : 0 !
19. Po další akci střílí Patrik Fišer do břevna
29. Velká šance druhého Fišera, branka ale nepadla
40. Po faulu na Janečka ve vápně, asi 1 metr od čáry, rozhodčí po chvíli odpískal faul a
penaltu, Patrik Fišer bez zaváhání proměňuje – 2 : 0 !

46. Honzák nastupuje jako hostující hráč za Dlouhoňovice. Také za ně hraje Jakub Faltus, kdysi náš žák a Tomášův příbuzný.
54. Střela T. Bartoše nad branku
55. Z přímého kopu Ondra Kučírek střílí pod břevno, brankář vyrazil na roh, střela po rohu zblokována.
56. Třetí gól dává Tomáš Bartoš, konečně se ujala jedna z jeho mnoha dnešních střel –
3 : 0 !
59. Šejna nařizuje další penaltu, s přehledem proměňuje Kučírek – 4 : 0 !
62. Velmi aktivní Michal Fišer opět v šanci, ale opět nedává
62. Naše střídání: Lukáš Kalous za Janečka
64. Po přihrávce Patrika Fišera druhý gól Saboty – 5 : 0 !
Dan Šroler tipující od začátku výsledek 7:0 se už další branky nedočká.
65. Zranění hostujícího hráče, střídat už nemá kdo, proto pokračují v 10.
68. Naše střídání: J. Šimek za Patrika Fišera
70. Ojedinělá šance hostů, střela nad branku
71. Naše střídání: Franěk za Sabotu
74. Po krásném centru M. Fišera od rohového praporku Lukáš Kalous uspěchal jasnou šanci
75. Naše 4. střídání: Honza Bartoš za Kučírka
81. Za potlesku odchází brankář Moravec a nastupuje natěšený Karel Jireš.
82. Po nepovedeném odkopu od brány nečekaná příležitost hostů, střela do tyče.
85. Vyložená šance Jirky Šimka
1. kolo – výsledky: