Šejna zaúřadoval: TJ D. Čermná - Sokol Klášterec 5:4

Po hubených dvou bodech z prvých dvou utkání nového ročníku se mělo v Čermné  ukázat jak na tom po rozehrání soutěže skutečně jsme. Chyběl nám především zraněný Michalička, dále Bříza, naopak k dispozici již byl Koukol.

Začátek zápasu nám vyšel náramně. Domácí sice hned v 1. minutě zahrávali roh, ale v 8. minutě už jsme vedli 2 : 0! Nejdříve se v 5. minutě trefil pěknou ranou k tyči Michal Fišer po centru Saboty, o 3 minuty později Janeček vyslal do úniku Sabotu a ten zvýšil! Takovou produktivitu našich hráčů jsme dlouho neviděli! Přitom za další 2 minuty jsme mohli vedení ještě zvýšit, to by ale musel rozhodčí Šejna odpískat jasnou penaltu za faul na Bartoše ve vápně. Góly pak padaly dál, bohužel ale na druhé straně hřiště. Už v 11. minutě Čermná střelou z vápna snížila na 2:1. Ve 13. min. jsme nevyužili přímý kop před hranicí vápna za další faul na Bartoše, když střelu Kučírka brankář chytil. O minutu později .......

Kučírek „vyfasoval“ žlutou kartu, vzápětí musel střídat Nekoranec kvůli bolestem zad a Janeček dostal další žlutou. Za čtvrt hodiny tedy událostí jak hrom: 3 góly, neodpískaná penalta, 2 žluté, jedno zranění.

Potom se hra zklidnila. Domácí měli rohový kop a jednu střelu mimo bránu, my jeden roh a až ve 28. minutě se musel vyznamenat Rous, když chytil střelu Čermné. Ve 30. minutě už se ale Michal musel trochu červenat, když mu míč proklouzl mezi prsty po střele z přímého kopu a bylo vyrovnáno – 2:2. To domácí posadilo na koně. Další střelu jim Machy chytil, ale v 36. minutě už se ujali vedení. Snažili jsme se kontrovat, ale z přímého kopu trefil Bartoš jen zeď a z rohového kopu jsme vytěžili zase jen roh. Naopak domácí stihli ve 40. minutě zvýšit střelou k tyči na 4 : 2 a ve 42. minutě po teči Kučírka už vedli 5 : 2. Skvělý zákrok Kučírka při úniku domácích ve 44. minutě nás zachránil od šestice gólů už v poločase. Stejně však ale „umění“ otočit stav zápasu z vedení 2:0 na 2:5 během 31 minut je nechvalně pozoruhodný. Dvakrát jsme neuhlídali útočníky nabíhající po křídle, dvakrát nebyl ve své kůži Rous.

Druhou půli jsme zahájili opět velmi dobře. Nejdříve dva rohy, pak v 50. min. centr Kučírka a M. Fišer hlavičkou krásně k tyči snížil na 3 : 5. Pak začali trenéři střídat, Koukol nastoupil místo Bartoše v 50. min. V 60. min. pěkná střela Šrolera, ale z ofsajdu. Pak přišlo posledních 17 minut opět nabitých událostmi. Nejdříve, v 73. min., Králík vystřídal Šrolera, vzápětí předvedli pěknou kombinaci Koukol s M. Fišerem a M. Fišer druhým letošním hattrickem snížil na 4 : 5. V 77. min. byl po druhé žluté vyloučen domácí hráč, což o 7 minut později Šejna bohatě domácím vykompenzoval. V 83. min. totiž neodpískal další naši penaltu, povzdechnutí Lukáše Kalouse, jak je možné neodpískat jasnou pentli, ocenil červenou kartou, čímž vzbudil podiv a nevoli i domácích fanoušků. Snad proto vzápětí tutéž kartu ukázal Šrolerovi sedícímu na lavičce, kterou ještě navíc doprovodil větou o jeho matce. Pikantní na tom je nejen že rozhodčí vykládá hráči něco o rodičích, ale i to, že vyloučí úplně jiného hráče než toho, který se neubránil kritice neodpískání penalty a vyloučení Kalouse. V 90. minutě si ještě vykoledoval žlutou Bednařík a Rous chytil poslední přímý kop domácích.

Ztráty z Čermné jsou tedy hodně velké. Nemáme 3 body, což ale musíme přičíst nejen dvěma nepřiznaným penaltám, ale i okénkům v zadních řadách. Dále máme vyřazeného jednoho hráče kvůli zranění a nejspíš další dva hráče kvůli červeným kartám. Je totiž skoro jisté, že disciplinárka nebude hodnotit ostudný výkon rozhodčího, ale chování našich hráčů uvedené tímto rozhodčím v zápisu o utkání.

Nyní nás čekají dva zápasy doma. Ten první proti Helvíkovicím, sousedovi z nelichotivých míst tabulky. Našim základním problémem bude kdo vlastně bude hrát. Fišer a Janeček mají na tento víkend jiný program, Michalička a Nekoranec se nejspíš neuzdraví, u Šrolera s Kalousem se dá počítat s distací. Když odečteme i dlouhodobě zraněné, tak v tuto chvíli mají trenéři k dispozici pouhých 9 hráčů! Situaci s hráči, ale i s výkony pana Šejny v zápasech, které pod jeho řízením hrajeme venku, se pokusí řešit výbor oddílu na mimořádné schůzi. Ale o úrovni rozhodčích si nelze dělat iluze, stačí si vzpomenout na výkon pana Diblíka v minulém kole. Jenže ten to aspoň kazil rovnoměrně na obě strany…...

TJ Dolní Čermná - T. J. Sokol Klášterec n. Orl. 5:4 (5:2)
Hráno v sobotu 30. 8. 2014 v 17 hodin

Sestava:
Rous – Kučírek, Nekoranec (15. Kalous), Bednařík, Šimek – Janeček, P. Fišer, M. Fišer, J. Bartoš (50. Koukol) – Šroler (73. Králík), Sabota
Připraveni:  nikdo
Trenér: Černoch                     Vedoucí mužstva:  Hůlka
Branky: M. Fišer 3, Sabota
Rozhodčí: Šejna – J. Rous
ČK: 1: 2 (Kalous, Šroler)      ŽK: ….: 3 (Kučírek, Janeček, Bednařík)              Diváků:  …….