Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Vyrovnaný zápas: Klášterec - Libchavy B 0:0, 1:0 po PK

Po debaklu našich v Mistrovicích 2:6 a naopak výhře Libchav nad D. Čermnou shodou okolností také 6:2 se zdály být karty pro dnešní zápas jasně rozdané. Zvlášť když Libchavské béčko postavilo proti nám 4 hráče z áčka. Jenže Klášterec nastoupil v trochu jiné konstelaci než před týdnem. K dispozici byl Sabota, Šimek a po 11 měsících také Dan Šroler, k Hůlkovi se jako druhý trenér mohl posadil na lavičku i Černoch. Michalička byl stažen na pozici zadního stopera a obrana tím vypadala úplně jinak. Výsledkem byl vcelku vyrovnaný fotbal, ve kterém libchavští předváděli vyšší fotbalovou kvalitu, my ale více šancí. Bohužel jsme se opět dočkali „soutěže“ kdo z našich hráčů zahodí větší příležitost.
           První poločas mnoho šancí na obou stranách nepřinesl. Z naší strany se uvedl přesnou střelou Honza Bartoš v 9. minutě, Šimek se zastavil sám před brankářem a střelu Míši Fišera vyrazil gólman na roh. Libchavy měli o 1-2 šance víc, ale buď je také zahodili nebo je vychytal vynikající Rous v naší brance. To bylo zhruba vše, více se hrálo mezi šestnáctkami než před brankami. Nevítaným a v Klášterci nezvyklým „zpestřením“ tak byly jen neslušné výkřiky libchavských fandů směrem k sudímu.
           Druhá půle byla zajímavější. Šancí na obou stranách přibylo, hra byla vyrovnaná, rozhodčí byl nepřesný na obě strany. Jirka Šimek měl v 57. minutě na noze vedoucí gól, ale již podruhé (a pak ještě jednou) se lekl příležitosti a sám před brankářem se zastavil a míč do brány nedopravil. Ani střely Patrika Fišera nebo Kučírka nebyly ideální a skončily vyražené na roh nebo v náručí brankáře. Na druhé straně také několikrát hořelo, ale co nezastavil výborný stoper Michalička, to vychytal Rous, který uspěl i v 64. minutě proti třem útočníkům najednou, což byla asi největší libchavská příležitost. V poslední čtvrthodině už se víc střídalo než hrálo, přesto však jednou málem udeřilo, když v 82. minutě z přímého kopu těsně za vápnem orazítkoval libchavský střelec tyč. V 90. minutě ještě „předvedl“ svoji rozhodnost a autoritu jinak nejistý a nepřesný rozhodčí Diblík, když za řečnění vyloučil po druhé žluté hostujícího Lžíčaře. Protože jde o hráče áčka, bude o trestu rozhodovat krajská disciplinárka.
              S Libchavami jsme nerozhodně hráli i jeden z jarních zápasů a opět se tedy o třetím bodu rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. Jenže zatímco na jaře jsme z pěti ran proměnili jen dvě a jasně penalty prohráli, tentokrát jsme chybovali v první pětici střel pouze dvakrát, stejně jako hosté, a tak se střílelo až do 9. série, při které na neúspěšný pokus Libchav odpověděl 17letý benjamínek Jan Králík nekompromisní bombou a rozhodl pro nás.
Další zápas nás čeká v sobotu v 17 hodin v D. Čermné. Věřme, že fotbalisté budou moci po návratu domů vyrazit na hasičskou zábavu v dobré náladě, nejlépe pak s nějakým bodem v kapse. Nebude to ale lehké, Čermná hrála dobře už proti Libchavám a v tomto kole si spravila chuť rozstřílením Helvíkovic. Dále pak budeme hrát dvakrát za sebou doma.

Penalty:
Bednařík trefuje                         1:0       Libchavy B – mimo                        1:0
Šroler také úspěšný                    2:0       Libchavy B – trefuje                      2:1
Bříza z krátkého rozběhu ano      3:1       Libchavy B - trefuje                       3:2
P. Fišer i v tomto rozstřelu nedal   3:2       Libchavy B – mimo                       3:2
Šimek také netrefil                     3:2       Libchavy B – nelekl se a srovnal     3:3
Patrik i Šimek měli střelu značně ztíženou, protože rozhodčí libchavskému brankáři toleroval vyběhnutí až k hranici malého vápna ještě před střelou.
Otáčí se pořadí střelců,  nejdříve hosté:
Libchavy B – trefuje                    4:3       Kučírek napodruhé, když rozhodčí po kritice od diváků po dalším předčasném vyběhnutí nechal penaltu opakovat                  4:4
Libchavy B – opět trefa                5:4       Rous brankář věděl jak na brankáře   5:5 Libchavy B – opět trefa                6:5       Nekoranec ano                                  6:6
Libchavy B – konečně nedal         6:6       Králík:diváci se obávají, ale Jan jasně 6:7