Žádné události

Příjemné odpoledne: Sokol Klášterec - Žichlínek B 4:0

Po dvou prohrách, když zvlášť ta domácí s Lukovou hodně mrzela, nás čekal soupeř, který toho v současném ročníku mnoho nepředvedl a doposud vybojoval jen 6 bodů. Jenže vesměs tam hrají fyzicky zdatní mladíci kolem 20-23 let, kteří minulý týden bodovali na hřišti leadera tabulky Kunvaldu, takže podcenění rozhodně nebylo na místě. Navíc nám chyběli Hůlka a nemocný Dan Šroler.

Zamračené počasí se postupně vybralo v pěkné slunečné odpoledne a v duchu příjemné neděle se nesl i fotbal z naší strany. Naši začali náporem a už po půl minutě hry se mohli všichni radovat z gólu Bednaříka......

Ovšem rozhodčí branku pro ofsajd neuznal. Naši se nenechali otrávit a věnovali se útočení, což jim soupeř bez velkého odporu povoloval, jen si postěžoval na časté držení za dres z naší strany. Ale naši střelci, jak je bohužel obvyklé, se předháněli v zahazování šancí. Asi by kapitán měl změnit zvyk, že střelec gólu platí po zápase rundu celému mančaftu J. Tak v 6. min. pronikl před brankáře M. Fišer, jeho střelu ale vyrazil gólman na roh. V 10. min. hlavičkoval Bartoš po centru Rouse nad břevno. Ve 14. min. hosté otestovali postřeh našeho brankáře, jejich asi nejnebezpečnější pokus v zápase Dostál vyrazil. Pak pálil vedle Bednařík a ve 20. min. už uhodilo: po rohovém kopu nacentroval Bartoš a Honzák hlavou (!) trefil poprvé – 1 : 0! Další dva pokusy Honzáka však šly nad bránu, stejně jako střely Nekorance, nebo hlavičky dalších hráčů. Až ve 38. min. jsme získali pokutový kop a ten Bartoš bez potíží proměnil – 2 : 0!

Druhý poločas vypadal podobně, jen tempo zápasu už bylo o něco pomalejší. Hned zpočátku naši získali několik rohů, ale až v 53. min. přišla další branka. To Bartoš krásnou kolmou přihrávkou našel Honzáka, ten utekl obránci a nezalekl se ani gólmana – 3 : 0 ! Pak předvedli spolupráci bratři Fišerové, ale střela skončila mimo bránu. V 59. min. přišla přísná druhá žlutá pro hráče Žichlínku a automatické vyloučení. Naši na stav utkání a oslabení soupeře reagovali sérií střídání, přičemž se vyznamenal Bříza – po 5 minutách na hřišti našel správné místo na hranici malého vápna a dorazil míč do brány – 4 : 0! Pak už bylo pozoruhodné jen střídání brankáře, když za potlesku tribun odešel Dostál a nastoupil Jireš, který měl nakonec ještě příležitost řešit jeden pokus Žichlínské rezervy..

Vítězství z kategorie povinných vyvolalo dobrou náladu mezi hráči i diváky a do večera se slavilo jako bychom porazili favorita soutěže. To se sice nestalo, ale snad si naši vylepšili sebevědomí a do posledních tří zápasů ročníku nastoupí bez bázně a pokusí se udržet 2. místo v aktuální tabulce. Lehké to nebude, bodové rozdíly jsou minimální a hned další zápas hrajeme v Třešňovci, který nám vždy dělal potíže.

T. J. Sokol KLášterec - Žichlínek B 4.0 (2:0)
Hráno v neděli 24.5. v 16.00
Sestava: Dostál (87. Jireš) – Nekoranec (83. Faltus) – Kalous (81. Bříza), Kučírek, Rous – Sabota, P. Fišer, M. Fišer (76. Králík), Bartoš – Honzák, Bednařík (69. Franěk)
Připraveni:  nikdo
Trenér: Černoch                     Vedoucí mužstva:  Divíšek
Branky:  Honzák 2, Bartoš z PK, Bříza
Rozhodčí: Kerhát – Šilar, Beneš
ČK: 0: 1      ŽK: 2:2 (Honzák, Falttus)           Diváků:  130