Mauler vychytal 2 body: Klášterec - Dlouhoňovice 2:1 po PK

Skoro již tradičně je první dubnová neděle svátkem pro naše fotbalisty a jejich fandy – po dlouhé zimní přestávce zahajujeme prvním zápasem fotbalové jaro. Svátečně pojali letošní první zápas především diváci, kterých dorazilo na dvě stovky. Stejně tak počasí, když hodinu před zápasem zatažená obloha se při začátku zápasu vyjasnila. Jen výkon našich hráčů na hřišti příliš sváteční nebyl.

Během zimy nepřišla žádná posila, jen Pavel Sabota se vrátil z ciziny a může zase naplno trénovat a hrát. Dlouhodobě zraněné máme Honzu Bartoše a Kubu Hůlku, s aktivním fotbalem se rozloučili Šroler a Moravec. Kádr tedy zůstal v podstatě stejný.

Hráči přes zimu odehráli sérií přípravných zápasů. Ale přes obě skutečnosti vypadal začátek zápasu jakoby se hráči na hřišti hledali. Dříve nám nešla střelba, dnes se nedařily ani přihrávky. Možná k tomu přispěl pokus trenéra nabourat stereotypy, když trochu zpřeházel jednotlivé řady: Lukáš Kalous nastoupil do základu, a to na kraj obrany, Michalička a Kučírek se posunuli do zálohy, Šimek se vysunul jako hrotový útočník sám dopředu.

Zápas začal opatrně a bez velkých šancí na obou stranách. Hra byla vcelku vyrovnaná, každé z družstev mělo chvilku mírnou převahu, ale po 10-15 minutách se zase více bránilo. Nebylo znát, že by hrál loňský účastník III. třídy s posledním mužstvem tabulky. Ani z pohledu diváků se nejednalo o atraktivní fotbal. První naše velká šance přišla v 16. minutě, kdy J. Šimek trefil hlavou tyč, hodně práce měl dlouhoňovický brankář Michal Černoch (!) také v 33. minutě. Hosté měli více rohů, ale jinak také  nic neukázali.

Po obrátce stran domácím zatrnulo, ale dorážka hostů nebyla za gól pro ofsajd uznána. Radost přišla 18 minut před koncem, když kapitán Mitvalský našel přesným 50metrovým pasem Michala Fišera, ten se nelekl obránce a kolem brankáře ke vzdálenější tyči poslal míč do sítě. Jenže rozhodnuto nebylo. Hosté na mysli neklesli, dál se snažili hrát vyrovnanou partiíé a dostávat se k naší bráně. Když už hodinky ukazovali 93. minutu, viděl nepříliš svědomitý rozhodčí asi 10 metrů od půlící čáry faul domácích. Naši s rozhodnutím nesouhlasili, nechali se rozhodit, možná už čekali závěrečný hvizd, zkrátka situaci podcenili a přišel trest v podobě gólu. Tím byl zápas ukončen. Rozhodčí už se dál nenamáhal s pískáním, nepískl ani gól, ani rozehru ani konec zápasu. Prý když není míč ve hře není třeba pískat. Diváci situaci pochopili až když viděli hráče i pomezního loudat se ke střídačkám a vybírat střelce penalt.

Penalty nám tentokrát vyšly. Poděkován í patří jak brankáři, který dvě střely vyrazil tak střelcům, kteří byli 4x úspěšní a poměrem 4:3 penaltový rozstřel dotáhli ke dvěma bodům.

Další zápas nás čeká za týden v Němčicích a za dva týdny proti D. Třešňovci doma. Pozor – o velikonočním víkendu se hraje již v sobotu.

T.J. Sokol Klášterec n. Orl. - TJ Dlouhoňovice 1 : 1 (0:0), po penaltách 2:1

Hráno v neděli 6.4.2014 v 16.00
Sestava:Mauler – Nekoranec, Bednařík (63. T. Bartoš), Rous, L. Kalous – Mitvalský – Michalička, Kučírek, P. Fišer, M. Fišer (90. Janeček) – Šimek (82. Koukol).
Připraveni:  Franěk, Sabota, Jireš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Michal Fišer – M. Musil
Rozhodčí: Serbousek – Šejna, Bohm
ČK: 0: 0       ŽK: 1:0 (M. Fišer)             Diváků:  190

Jak šly minuty:
Prvých 10 minut vyrovnaných, hosté 2 rohy, my 3 střely mimo branku.
16. Po centru M. Fišera J. Šimek hlavičkuje z hranice malého vápna. Někteří diváci už jásali, ale míč se odrazil od tyče ven
32. Z přímého kopu P. Fišer přesná rána, ale brankář Dlouhoňovic byl pozorný a dostatečně dlouhý.
44. Centr hostů a hlavička vedle naší branky. poté poločas, o 1 minutu dříve, ukončen.

48. Po dorážce hostům neuznán gól pro ofsajd.
52. Přímý kop Dlouhoňovic z 18 m. Střela končí ve zdi.
63. Naše střídání: T. Bartoš za Bednaříka.
65. Střídání hostů
72. Mitvalský křížnou přihrávkou z vlastní poloviny poslal do úniku Michala Fišera, toho dobíhající obránce nerozhodil a před brankářem od hranice velkého vápna vystřelil – 1:0 !
79. Střídání hostů
82. Naše střídání: D. Koukol za Šimka
90. Naše střídání: Janeček za M. Fišera
93 (nebo 94.?) Hodně přísný přímý kop Dlouhoňovic od krajní čáry cca 10 před čarou půlící, centr do vápna a tady naši nezvládli míč jakkoliv odklidit kamkoliv do bezpečí, naopak nechali prostor útočníkům hostů. Symbolická rozehra ve středovém kruhu už se ani  nekonala.
Penalty:
Hosté: střelu Mauler vyrazil       0:0       Koukol s minimálním rozběhem           1:0 Hosté: bezpečně trefil               1:1       P. Fišer  - vysoko nad                         1:1
Hosté: Mauler střelu k tyči vyrazil 1:1    Mitvalský nekompromisně přesně        1:2 Hosté: brankář proti brankáři       2:2    Rous také nezaváhal                          2:3 Hosté: dává, drama až do konce  3:3    Mauler oplatil hostujícímu brankáři       3:4