Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Přímý postup se nepovedl

Klášterec nad Orlicí měl ještě v posledním turnaji základní části ligy (OAFL) šanci na přímý postup do play off, ale tuto šanci promarnil. V turnaji, který se hrál 8.2. v Dolní Dobrouči by musel porazit všechny čtyři soupeře, ale porazil pouze poslední tým tabulky. Kvůli špatným výsledkům musí Klášterec bojovat o play off ve dvou předkolech.

V základní sestavě Klášterce chyběly některé opory (Martin Bílek, Tomáš Vlk, Jakub Bříza). Trenér proto musel sáhnout do sestavy a na důležitý turnaj nominoval i ligového nováčka (Martin Bílek ml.), který předvedl vyrovnaný výkon a ukázal, že se na něho může tým spolehnout.

První utkání mělo být spíše formalitou, protože Sokol Klášterec hrál proti poslednímu týmu tabulky z Rybné nad Zdobnicí. Nečekaně se zápas změnil v drama. Nejdříve museli všichni čekat než se dostaví celý tým Rybné a už to vypadalo, že Klášterec zvítězí kontumačně. Mužstvo Rybné se dostavilo asi o 10 minut později. Klášterecký útok udeřil brzy po zahájení utkání, ale po počáteční trefě se dlouho nemohl znovu prosadit. Hru diktovali hráči Klášterce, ale aktivní přístup Rybné a hloupé chyby Klášterce zdramatizovali zápas. Ten zlomil na svou stranu důležitým gólem předseda Klášterce, Tomáš Mlynář. Klášterec bral tři body za výhru 4:2, ale předvedený výkon nebyl podle očekávání.

Další překážkou v cestě za přímym postupem Klášterce byl tým Mistrovic. Mistrovice předvedly výborný vstup do zápasu, kdy nedovolily Klášterci, aby se nadechl k odporu. Klášterec se vzpamatoval až v době, kdy do konce zápasu zbývalo necelých 5 minut, ale v tom čase už prohrával vysoko 4:0. Přesto hráči ukázali vůli. Během krátké doby vstřelili dva góly. Klášterci nezbylo nic jiného než odvolat brankáře a zkusit hru v šesti. Adam Kalous místo kontaktního gólu nastřelil tyč. V posledních sekundách Mistrovice upravily konečný stav na 5:2 střelou do prázdné branky.

Po zápase s Mistrovicemi už bylo jasné, že Klášterec nemůže přímo postoupit. Hráčům to rozvázalo ruce a nohy. Dokázali celou první půli důstojně vzdorovat proti Lanškrounu, který skončil na prvním místě tabulky. Do druhého poločasu nastupoval Klášterec za stavu 0:1, který ve florbale vůbec nic neznamená. Hráči bojovali, ale nedokázali prostřelit skvěle chytajícího lanškrounského gólmana. To vedlo k tomu, že Lanškroun potvrdil roli favorita a v druhé půlce navýšil skóre na závěrečných 3:0.

Posledním soupeřem Klášterce byly neoblíbené Libchavy. Jejich hru zdobí zejména tvrdá hra, rychlé přistupovaní k hráčům a samozřejmě zákeřné chování. Přesně tak se prezentovali i v tomto utkání. Nečekalo je však nic lehkého. Sice dokázaly vstřelit první gól a postupně navýšit vedení až na 4:0, ale florbalisté Klášterce nenechali nic zadarmo. Žádný hit, či jiná tvrdá hra nezůstala bez odezvy. Každé seknutí do kláštereckého gólmana Honzy Králíka bylo po zásluze potrestáno. Jediný gól Klášterce vsítil Adam Gabris a zkorigoval tak stav na konečných 4:1. Libchavy tak vrátily Klášterci porážku ze začátku sezony.

O záznam zápasu se postaral Karel Gregor, který se vydal poprvé na turnaj kláštereckých florbalistů.

První předkolo se bude hrát už 16.2. (tuto neděli) v Dolní Dobrouči. Klášterec nad Orlicí se utká s týmy z 10. až 13. místa a popere se o dvě postupová místa.