logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Jedna prohra, postup málem utekl

V prvním předkole 16. 2. nastoupilo pět týmů, které bojovaly o dvě postupová místa do druhého předkola. Sokol Klášterec nad Orlicí pouze jednou prohrál, ale přesto málem nepostoupil. K postupu mu pomohla až následná kontumace některých zápasů týmu Ústí nad Orlicí.

První zápas sehrál Klášterec proti Ústí nad Orlicí. V týmu ještě chyběli někteří hráči, kteří z různých důvodů dorazili až na druhý zápas. Přesto Klášterec odehrál vyrovnané utkání i v osmi lidech. Obě mužstva věděla, že jsou favorité na postup, a proto i výhra na samostatné nájezdy mohla být rozhodující. V tomto duchu se nesl celý zápas, který nenabídl žádný ofenzivní florbal. Utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně 1:1. V samostatných nájezdech uspěl nejdříve Václav Bílek, ale hráč Ústí nad Orlicí překonal Honzu Králíka. Jako druhý jel za Klášterec Adam Gabris, který dal rozhodující nájezd, protože s následným trestným střílením Ústí si Honza Králík poradil. Dva body za výhru po samostatných nájezdech získal Klášterec nad Orlicí.

V druhém zápase se opět předvedl skvěle chytající gólman Rybné nad Zdobnicí, který dlouho nepustil za své záda míček a dával naději na skvělý výsledek. Na konci prvního poločasu vedli florbalisté Klášterce pouze 1:0. V druhé půlce byl klášterecký útok už efektivnější a zajistil solidní výhru 4:1.

Třetí utkání Klášterce bylo rozhodující. Jablonné prohrálo s Ústím, ale v případe, že by porazilo Klášterec, stále mohlo postoupit zároveň s Ústím na úkor Klášterce. První gól vstřelili hráči Jablonného, ale klášterec velice rychle zareagoval a skóre otočil na 2:1. Šance byly na obou stranách, ale po několika chybách Jablonné srovnalo. Situace se opakovala a skóre bylo 3:3. Několik minut před koncem dokázalo Jablonné vstřelit čtvrtý gól. Klášterec ještě bojoval, odvolal gólmana, ale to vedlo pouze k inkasování pátého gólu do prázdné branky. Jablonné zvítězilo 5:3 a výrazně zdramatizovalo boj o postupové příčky.

Klášterecká situace už nebyla v jejich rukou. Hráči museli doufat, že Ústí nebo Jablonné propadně s některým z outsiderů.

Před posledním zápasem už bylo téměř jisté, že Klášterec nepostoupí. Přesto Klášterec porazil Letohrad 4:2 a v posledním zápase turnaje fandil Rybné nad Zdobnicí. Ústí nenechalo nic náhodě a Rybnou porazilo vysoce 5:0.

Klášterec nad Orlicí tedy skončil na 3. nepostupovém místě a smutně odjel domů.

Přesto všechno hráči na čtvrtečním tréningu mohli otvírat šampaňské, slavit a připravovat se na druhé předkolo. Za Ústí nad Orlicí nastoupilo více registrovaných hráčů, než kolik jich povolují pravidla soutěže. Zápasy, kde nastoupilo více hráčů byly kontumovány. Klášterec nad Orlicí se tím posunul na druhé místo za Jablonné nad Orlicí a postupuje do druhého předkola, které se hraje 1. 3. v Dolní Dobrouči. Klášterec nad Orlicí nastoupí proti Mistrovicím.