Pro silné nátury: Klášterec - Jehnědí 4:3 po PK

Jen silné povahy vydrželi s nervy až do konce utkání s fotbalisty FK Jehnědí. Už v 8. minutě gól hostů, zahozená penalta, ztracené vedení o 2 góly ještě 10 minut před koncem, červená karta pro našeho kapitána a  nakonec penalty až do 11. série! To vše bylo k vidění v jednom zápase. Trenérovi se vrátila většina hráčů a mohl si tedy vybírat. A zdálo se, že mančaft poskládal dobře. Naši i přes obdrženou branku v úvodu utkání hráli solidně, dařila se jim kombinace, vytvářeli si šance. Jenže – jako obvykle – dovedli zahodit i ty vyložené. Šroler nedal penaltu, Janeček netrefil prázdnou branku a tak by se dalo pokračovat. Přesto ještě do poločasu vyrovnali a po změně stran přidali další dva góly. Ale i v tomto zápase přišel „black out“, a to 15 minut před koncem. Snad jako uspokojení z vedení 3:1 naši jakoby přestali hrát. Trest přišel vzápětí, a ne jeden. Deset minut před koncem hosté krásnou brankou snížili, poté se nechal vyloučit Bartoš a nakonec přišlo vyrovnání v 90. minutě. Jak napovídá počet žlutých karet, penalta za faul a červená karta, nehrálo se zrovna v rukavičkách. Snad proto rozhodčí z obavy o horké hlavy utkání ukončil hned po vyrovnání, přestože ještě nebyla dohrána ani 90. minuta. Stejně jako v Němčicích i teď jsme přišli o body těsně před závěrečným hvizdem.

Remíza v našem okrese znamená, že se pokračuje bitvou o druhý bod, který bere vítěz penaltového rozstřelu. Za tři roky platnosti tohoto pravidla se ještě ani jednou nestalo, že bychom penalty vyhráli. Až tentokrát. Bylo k tomu ovšem potřeba 11 pokusů na obou stranách! Vyznamenali se tentokrát naši střelci, kteří byli 8x úspěšní, stejně tak náš nový brankář  Mauler, který 3 střely chytil a jednu nechal jít do břevna.

V infarktovém zápase jsme tedy nakonec vyválčili výhru. Ovšem o 1 bod, navíc v domácím prostředí, jsme přišli, což znamená pokles v tabulce a zvýšení ztráty na vedoucí Třešňovec. Po první čtvrtině soutěže jsme na třetím místě, což je pod našimi možnostmi i za naším očekáváním. V dalším kolem máme volný los a dá se proto očekávat, že bodové rozdíly se ještě víc prohloubí.

Naše fotbalisty čeká volný víkend, fotbal na hřišti však přesto uvidíme. Na sobotu už v 15.00 je připraven klasický podzimní mač mezi mladými a zkušenými neregistrovanými fotbalisty, postaru označovaný jako svobodní – ženatí. Tož fandové, fotbaloví znalci nebo příznivci této hry, přijďte si zahrát. Třeba se mezi vámi najde adept na registrační průkaz.

Sokol Klášterec n. O. – FK Jehnědí 1980 4 : 3 po PK   (1:1, 3:3)

Neděle 22. 9. 2013 v 16.00

Sestava: Mauler – Nekoranec, Mitvalský, Michalička – P. Fišer –T. Bartoš, M. Fišer, Janeček – Šimek (83. Hůlka), Šroler (78. Bednařík), Franěk (68. J. Bartoš).
Připraveni:  Moravec, Jireš, Jan Bartoš, Bednařík, Hůlka
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: M. Fišer, P. Fišer, Šroler – Jergl, Rozlívka, Fišer
Rozhodčí: Chadima- Bezdíček, Pecza
ČK: 1: 0 (T. Bartoš)       ŽK: 3:3 (T. Bartoš, Nekoranec, M. Fišer)             Diváků:  130

Jak šly minuty:
4. Střela P. Fišera vedle branky.
8. Po chybě v obraně (špatný odkop) dostávají domácí první gól – 0:1.
12. Šance Jehnědí, střela sražena.
19. Vyložená šance T. Janečka, vedle prázdné branky
22. Střela Michala Fišera končí v síti – 1 : 1 !
25. Střela hostů zpoza šestnáctky končí vedle
29. Máme pokutový kop za faul, ale Šroler neproměňuje !
31. Přímý kop Klášterce z 20 m, střela Patrika jde nad
34. Velká šance hostů, náš gólman vyráží
39. Hosté opět v šanci, střela jde nad branku.
43. Centr do vápna hostů, brankář chytá

46. Střídání hostů
47. Po centru Mitvalského Janeček přestřeluje
49. Přímý kop Klášterce z 25 metrů, Patrik Fišer trefuje přesně – 2 : 1 !
50. Střelecký pokus hostů, náš brankář chytá
57. Roh Jehnědí a střela na brankáře
64. 3x rohový kop našich, ale nic z toho, končí to odkopem od branky
67. Po střele M. Fišera  máme další roh
68. Naše střídání: Jan Bartoš místo Fraňka
      Střídání také u hostů.
72. Po sražené střele Dana Šrolera padá gól – 3 : 1 !
73. Střela hostů, náš brankář chytá
76. Třetí střídání hostů
78. Naše střídání: Bednařík za Šrolera
80. Krásná branka, bohužel do naší sítě - hosté snižují – 3 : 2
83. Po druhé žluté vyloučen kapitán Tomáš Bartoš. Poprvé za bitku se soupeřem, podruhé za  nevinné přidržení za dres.
83. Naše střídání: Hůlka za Šimka
85. Přímý kop Jehnědí těsně nad branku
90. Postrkování hodin očima nepomohlo, hosté srovnávají na 3 : 3.
      Přestože do konce řádné hrací doby chybí ještě cca 15 sekund, rozhodčí ukončuje utkání ihned po rozehře.