V úmorném vedru: D. Třešňovec - Sokol Klášterec n.O. 3:1

Po prvním mužstvu tabulky nás po týdnu čekal další soupeř, tentokrát z druhého místa, Třešňovec. Na ten se nám u nich snad nikdy nedařilo, ani doma jsme s nimi neuspěli, prohráli v dubnu 1:3. Kromě toho čekal na hřišti druhý silný soupeř - úmorné vedro. K zápasu jsme odjeli jen ve 14 lidech, chyběli Mauler, Rous, Janeček, Kalous, naopak nastoupit už mohl Mitvalský.

Zápas začal náporem domácích, kromě dvou střel mimo ale nic nevytěžili. Pak jsme se osmělili, hru skoro vyrovnali, opět začali předvádět pěkné kombinační akce a ve 13. minutě jsme otevřeli skóre.

Bohužel to byl jediný gól z naší strany. Domácí už po 2 minutách srovnali. Potom se hrál relativně vyrovnaný fotbal, ale ne moc záživný. V rekordním horku hráči spíš chodili než běhali, ani brankáři neměli moc příležitostí vyniknout, většina střel totiž létala mimo. Před přestávkou Třešňovec ale přeci jen získal vedení.

Druhý poločas začal několika pokusy domácích, ujal se ale až nenápadný výkop od brány Třešňovce, který po pouhé jedné přihrávce skončil v naší bráně. Pak jsme zkusili ještě několik střel, ale skoro vždy mimo. Po 70. minutě už ale byli aktivní směrem na bránu vlastně jen domácí, i jejich pokusy však končily mimo anebo je pochytal náš gólman.

Zápas tedy probíhal z naší strany jak je v posledních týdnech obvyklé: hrajeme pěkný fotbal, ale bez efektu, hráči se podvědomě bojí vystřelit, tentokrát šlo ještě navíc o fotbal pomalý. V sobotu ( ! ) hrajeme poslední zápas tohoto ročníku. Doufejme, že výkon proti sousedovi v tabulce bude předzvěstí lepších zítřků.

Sokol D. Třešňovec - Sokol Klášterec n. O. 3 : 1 (2:1)
Hráno:  Neděle 8. 6. 2014 v 16.00
Sestava: Jireš – Nekoranec, Kučírek, Mitvalský, Michalička - P. Fišer – M. Fišer, Franěk, Bednařík – Sabota (86. Králík), Koukol (55. Šimek)
Připraveni:  J. Bartoš
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: Hůlka
Branky: – Sabota
Rozhodčí: Stolín – J. Rous
ČK: 0: 0       ŽK: …: … ()         Diváků:  …………

Jak šly minuty:
1. Útok domácích, střela nad bránu. Vzápětí další útok a střela do boční sítě.
5. Po centru do vápna získáváme jen rohový kop.
7. Solidní šance našich, po centru Kučírka Sabota těsně mimo
8. Střelu Třešňovce likviduje brankář Jireš
9. Střela domácích nad bránu
11. Po krásné akci Sabota trefuje, ale jen gólmana
12. Únik domácích končí střelou mimo.
13. Naši jdou do protiútoku a aktivní Sabota tentokrát zakončuje přesně – 0 : 1 !

48., 50. střelecké pokusy domácích, oba mimo
52. Výkop od brány Třešňovce, na půlící čáře prodloužen hlavičkou k dalšímu hráči domácích a ten pálí třetí gól – 3 : 1