Překvapení kola: Sp. Brandýs - So Klášterec 2:3

Los zavedl naše fotbalisty v tomto kole do Brandýsa n. Orl. Domácí v letošním ročníku prohráli pouze jednou, my naopak nepodáváme zrovna oslnivé výkony. A tak jen největší optimisté si vzpomněli, že se nám v Brandýse doposud vždycky dařilo a říkali si, že občas dojde i k překvapení. Hráči si řekli, že o nic nejde, že si jedou zahrát, spadla z nich svazující nervozita - a tuto neděli k překvapení opravdu došlo!

Naši, stále bez Honzy Bartoše, T. Janečka a navíc M. Rouse a T. Honzáka, začali velmi dobře a na prvých 20 minut se nastěhovali před domácí branku. A výsledkem byla krásná kombinace zakončená hlavičkou Křena a vedoucí brankou. Pak si vytvořili příležitosti i domácí, ale v 29. minutě jsme opět my trefili 2x tyč a v 37. minutě krásnou střelou z dálky zvýšil Tomáš Bartoš už na 2:0. Kdo by to byl čekal. Jenže to nebylo vše. V 66. minutě jsme vedli už 3:0, když parádní bombou z 30 metrů do šibenice se trefil Mitvalský.
Utkání ale ještě rozhodnuto nebylo. O 4 minuty později snížil po nenápadné střele domácí útočník Hruša rovněž střelou z dálky. V 80. minutě jsme ztratili míč a dostali jsme druhý gól. Domácí byli na koni, rozhodčí tykající si s snad s každým domácím hráčem nám nic nedaroval a posledních 10. minut bylo hodně dlouhých. Ale zvládli jsme to. Logicky tak bylo večer na „tiskové konferenci v hospodě“ veselo. Jen chvilku bylo ticho jak v kostele – když v televizi vysílali reportáž z tragické havárie fotbalistů z Dobrouče. Proti řadě z nich naši hráči hráli a na obrazovce je poznávali.
V tabulce jsme si polepšili „jen“ o 1 místo, protože i soupeři z dolní části většinou vyhráli. Ale udrželi jsme kontakt se středem tabulky a dokázali jsme si, že hrát a vyhrát můžeme s každým a mužstvu by mohlo stoupnout sebevědomí. Čekají nás teď soupeři z popředí tabulky (Čermná, Kunvald, Žamberk) a body budeme nutně potřebovat i ze zápasů s nimi.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sestava: Hruša – Nekoranec, Kučírek, Mitvalský, Michalička (80. R. Kalous) – M. Fišer, P. Fišer, Hůlka, T. Bartoš – Sabota, Křen (85. Franěk).
Připraveni: Bříza, Franěk, Šimek
Trenér: M. Černoch Vedoucí mužstva: L. Černoch
Branky: Hruša, Müller – Křen, T. Bartoš, Mitvalský.

19. Křenův centr zleva, Sabota do protipohybu brankáře, ale vedle
20. Centr Michala Fišera, nádherný výskok a hlavička Křena – 0 : 1 !
22. Centr domácích a jejich útočník Hruša v ofsajdu
23. Dva hráči na našeho brankáře Hrušu, ten odkopává.
23. V téže minutě náš protiútok, domácí řeší dlouhým výkopem brankáře, který končí vedle naší branky.
25. Střela domácích z hranice vápna vysoko nad
29,. Křen z 20 metrů trefuje spojnici tyče a břevna, z dorážky Bartoš trefuje opět tyč.
30. Křen z hranice šestnáctky střílí do náruče brankáře.
32. Střelu domácího Horáčka také z hranice šestnáctky Hruša zachraňuje nohou
34. ŽK T. Bartoš za faul zezadu
37. Tomáš Bartoš střela z 25 metrů – 0 : 2 !
39. Po neodpískání faulu na Kučírka Šebetka z hranice malého vápna – těsně vedle
45. Pokus domácího Hruši vysoko nad

49. Střela domácího Hruši odvrácena na roh, po něm chytá míč náš brankář
51. Střídání Brandýsa
52. Přímý kop P. Fišera umístěný k tyči, brankář vyráží
59. Centr M. Fišera, Křen ale v ofsajdu
60. Střídání Brandýsa
61. Střela domácího Pavlíčka, náš Hruša vyráží, dorážka jde nad branku.
66. Výstavní bomba K. Mitvalského z 30 metrů do šibenice – 0 : 3 !
67. Střídání Brandýsa – potřetí
69. Po výkopu Hruši centr P. Fišera zprava, M. Fišer hlavičkuje těsně vedle
70. Dle našich „dopisovatelů“ náhodná a nepříliš povedená střela domácího Hruši z 25 metrů našeho Hrušu překvapila – 1 : 3
71. Střídání Brandýsa - počtvrté
72. Roh domácích, naše obrana odvrací
79. Čtvrté střídání Brandýsu vyšlo: Nový muž Müller po přímém kopu hlavičkuje do náruče brankáře Hruši a o chvíli později:
80. Naši ztrácí míč a Müller snižuje na – 2 : 3
80. Naše střídání: Roman Kalous místo Michaličky