Málo hráčů: Svobodní - ženatí 4:2, PK 4:4

O tomto víkendu měli naši fotbalisté volný los, a to je nejvhodnější termín uspořádat tradiční mač neregistrovaných fotbalistů z Klášterce a nejbližšího okolí, kdy se proti sobě odpradávna staví svobodní proti ženatým. Pravda, v posledních letech je svobodných čím dál víc, ženatých málo, a tak se to nakonec stejně tak nějak pomíchá a utkání by spíše odpovídal název „mladší – starší“.
Letos bylo konání zápasu dosti ohroženo. Hráčů se totiž sešlo tak málo, že....
musel být několikrát odložen začátek, než se našlo aspoň 22 odvážlivců, zavděk se muselo vzít i dvěma registrovanými na straně svobodných a jedním u ženatých. Nebyl tedy žádný náhradník, přesto se ale družstva nedohodla na zkráceném čase, a tak těch 22 odvážných strávilo na hřišti celých 90 minut. Hra tím pádem místy postrádala patřičné tempo a několik hráčů po napros-tém vyčerpání muselo neděli strávit v posteli!
Přesto jsme viděli několik solidních výkonů, z nichž jmenovitě je nutno uvést 16letého Martina Bílka. Góly padaly především v druhém poločase a o místo v mužstvu registrovaných si řekl také Martin Lux, který v závěru dvěma góly rozhodl utkání. Výsledek nemůže těšit ženaté, již potřetí za sebou a potřetí v novodobé 10leté historií tohoto zápasu zví-tězili svobodní poměrem 4:2 (stejně jako loni). Penaltový boj skončil tentokrát remizou 4:4.
Krásné počasí, fandění ze strany registrovaných hráčů – dnes pořadatelů i dalších divá-ků, ostrá klobása v udírně, to vše pomohlo pěkné atmosféře sobotního pozdního odpoledne. Za rok tedy zase, jen kapitáni musí vyvinout úsilí a postavit si mužstvo už před zápasem.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Hráno 28. 9. 15.30

SESTAVY
Svobodní: Karel Jireš (K), Martin Lux, Martin Bílek, Lukáš Fišer (46. Jan Štefek), Honza Králík, Jakub Faltus, Tomáš Lux, Tomáš Fogl, Dan Franke, Jarda Brůna, Vojtěch Rous.

Ženatí: Michal Černoch, Pepa Rous (K), Zdenek Kalous, David Ficner, Honza Rous, Kuba Žák, Milan Severýn, Lukáš Kalous, Karel Mlynář, Tomáš Mlynář, Martin Sabota.

Branky: 3.´: Králík 1:0, 31.´: Sabota 1:1, 66.´: Žák 1:2, 73.´: Bílek 2:2, 86.´: T. Lux 3:2, 91.´: T. Lux 4:2.

Rozhodčí: J. Franěk – M. Fišer, Jan Bartoš

A co se o víkendu dělo v 8. kole IV. třídy?

Naši měli volno, proto se více věnovali léčbě drobných zranění než tréninku, na kterém, se jich v pátek sešlo pouze 8. Třešňovec přišel o bod v domácím utkání s Němčicemi, přesto má již o 6 bodů víc než my, má však o utkání víc. Mezi 2. a 5. místem jsou pouhé 4 body, nesmíme proto podcenit nejbližší zápas v Dlouhoňovicích a naplno bodovat také v dalších zápasech. pokud chceme postoupit, musíme ve 2. čtvrtině soutěže získat více bodů než v první. V Dlouhoňovicích nám ovšem bude chybět kapitán Tomáš Bartoš, který za své vyloučení v minulém zápase vyfasoval stop na 1 zápas.