Fotbal
16 čvn 2024 16:00
Fotbal

Improvizovaná sestava: Klášterec - Luková 1:1, penalty 1:2

Velmi skleslá nálada panovala před začátkem utkání v kabině domácích. Nekoranec měl rodinné povinnosti, brankáře Hrušu skolila střevní chřipka, Mitvalského zablokovaná záda a Kučírek si tak nešťastně počínal při věšení brankové sítě, že skončil nejdříve v mdlo-bách a potom v nemocnici! Během 8 předzápasových hodin se rozpadla celá obrana! Aby to nebylo málo, připraven nebyl ani Janeček a k dalším 2 zraněním došlo během zápasu. Nutno dodat, že ani soupeř nebyl zřejmě v ideálních podmínkách, přijel bez jediného náhradníka.

Do branky se tedy postavil Michal Rous, do obrany Michal Fišer a mohlo se začít bojovat o body znamenající záchranu. O tu hrají obě mužstva. Luková se však v zimě věnovala asi hlavně nácviku obrany, protože letos na jaře ještě nedostala gól. A my, jak známo, góly střílíme zřídka a potřebujeme na ně mnoho šancí. Stejně tak dnes. Netrefíme prázdnou branku ze tří metrů, 2x napálíme tyč, a na konci dáme z pěti penalt pouze jednu.

Přestože to z hlediště možná tak nevypadalo, nelze většině našich upřít bojovnost. Dobře věděli o co se hraje. Jenže počet absencí, zvýšený velmi brzy zraněnými kotníky Patrika Fišera a Honzy Bartoše (střídání už ve čtvrtině zápasu), terén po deštích plný vody a kluzký trávník ubírali odvahy a přidávali nervozity. Hosté byli techničtější, se stavem hřiště se vyrovnali lépe a častěji se dostávali před naši branku. Když naši kolem 20. minuty nepromě-nili dvě vyložené šance, hosté získali vedení: Jor chtěl centrovat, míč přesně netrefil a ten najednou letěl nad brankáře, kterému ale bahno před brankou nedovolilo včas se odrazit, a zapadl za brankářem do sítě. Tatáž situace se zopakovala na u druhé branky už za 2 minuty, s tím rozdílem, že náš pokus skončil na tyči.

V 63. minutě jsme po pěkně zahraném rohu díky Mírovi Křenovi vyrovnali a vypadalo to, že bychom přeci jen mohli body urvat. Jenže postupem doby šlo spíš o to druhou branku nedostat a dotáhnout to alespoň k penaltám. Jenže ty neumíme, ještě ani jednou jsme v penaltových rozstřelech nebyli úspěšní. Stejně tak dnes. Skvělý Rous 2 penalty hostům chytil, další letěla mimo bránu, jenže co je to platné když z 5 našich pokusů se trefí jen Křen.

Při normálním postavení v tabulce by bod za daného stavu mužstva byl úspěchem, nyní je to ale málo. Nezbývá než věřit, že do středy, kdy se hraje odložené utkání s Lichkovem, se mančaft pouzdraví a pokusí se doma opět bodovat. S tím, že 1 bod je málo.

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Neděle 5.5.2013 v 16.00

Sokol Klášterec n. O. – TJ Luková 1: 1 (0:1), na penalty 1 : 2

Sestava: Rous – Bříza (67. Šimek), Roman Kalous, Michalička, M. Fišer – T. Bartoš, P. Fišer, Hůlka, J. Bartoš (21. Franěk, 75. Honzák) – Sabota, Křen

15. Patrik Fišer střílí nad branku
18. Po centru střela Toma Bartoše z bezprostřední blízkosti u prázdné branky nad
20. Střela hostů z velkého úhlu končí na boční síti
21. Vyložená šance, po centru T. Bartoše střílí Michal Fišer do obránce
21. Naše střídání: kvůli zraněnému kotníku odstupuje Honza Bartoš, nastupuje Franěk
25. Tečovanou střelu hostů vytáhl Rous na roh
30. Střela hostů míří do vlastního spoluhráče
31. Pěkným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře trefuje Jor branku. Zřejmě chtěl spíš centrovat a netrefil dobře míč – 0 : 1