logo sokol

Nejbližší plánované akce

11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)
22 čvn 2024 17:00
Noc sokoloven - koncert Bombarďák

Klášterec skončil na 9. místě

Klášterec nad Orlicí proti Mistrovicím neuspěl. V prvním zápase předvedl nejlepší výkon sezóny a vyhrál 2:1, ale serii nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Následovaly dvě prohry a konec v soutěži OAFL. Přesto vinna za neúspěch padá na hráče a trenér se pro novou sezónu měnit nebude.

První březen mělo být to osudové datum, ve kterém se rozhodne jestli Klášterec zvládne důležitou serii a postoupí do play off, nebo skončí těsně před branami úspěchu.

Klášterečtí hráči vstoupili do serie velice dobře. Už po první půlce vedli 2:0. O vedení se zasloužil mimo jiné i Milan Seveverýn, který prožívá velice úspěšnou sezónu. Dobře se v prvním zápase uvedli i ostatní útočníci, kteří se poctivě vraceli a znemožňovali Mistrovicím střely. Ale i přes dobrý vstup do zápasu a výborný výkon se musel Klášterec strachovat o těsnou výhru. Martin Bílek zabraňoval střele, ale hokejka se svezla a trefila mistrovického hráče. Rozhodčí si přestupku všiml a poslal Martina na dvě minuty na trestnou lavici. Klášterec zvládal oslabení dobře, ale asi po minutě fauloval Tomáš Vlk a následovala hra ve třech. Hráči Klášterce si i s touto nesnází poradili výborně a oslabení ubránili. Přesto inkasovali v závěru zápasu gól a museli důsledně bránit těsnou výhru 2:1.

Klášterec uspokojen svou hrou usnul na vavřínech. Vstup do druhého zápasu se vůbec nepovedl. Už po 19 sekundách inkasovali gól po standardní výhodě. Hra Klášterce se rozsypala jako domeček z karet. Nikdo neudržel míček na hokejce, natož aby se dostal do nějaké výraznější šance. Mistrovice naopak neměli co ztratit, tak ještě přidali na aktivitě. Dostali Klášterec pod tlak a skórovali znovu. Až za stavu 4:1 začal Klášterec předvádět lepší výkon. Výsledkem 5:2 si Mistrovice vynutily třetí zápas.

Zápas začal opatrněji z obou stran, ale Klášterec měl více ze hry. Po několika akcích se prosadil Franěk, který zahrál jeden z nejlepších turnajů sezóny. Skóre 1:0 pro Klášterec nevydrželo dlouho. Mistrovice srovnaly. S tím se však nechtěl spokojit Franěk a vzal odpovědnost opět na sebe. Vstřelil druhý gól a v dalším průběhu zápasu dokonce útočil na hattrick. Ale ani druhý gól nezajistil Klášterci výhru a postup. Mistrovice srovnali na 2:2. Klášterec cítil, že je lepší, že by měl vyhrát a tlačil se dopředu. Tím však otevřel cestu pro mistrovické breaky. Po akci čtyřech mistrovických hráčů proti dvěma obráncům bylo skóre 3:2 pro Mistrovice. Další snaha Klášterce už vedla pouze k navýšení mistrovického vedení na konečných 4:2.

Byl to trochu smolný turnaj, protože hráči Klášterce na postup určitě měli. Na druhou stranu za letošní sezónu se utkali hráči Klášterce s Mistrovicemi pětkrát a vyhráli pouze dvakrát. Postoupil tedy zaslouženě ten lepší a Klášterec skončil sezónu na konečném devátém místě.

Nezbývá tedy než začít s přípravou na další ročník. Už jsou domluvená přátelská utkání a tréningy v Rokytnici v Orlických horách, takže další sezónu se bude určitě na co těšit.

Pokud by někdo z vás čtenářů měl hokejku a chuť si vyzkoušet florbalové dovednosti, můžete si přijít zahrát ve čtvrtek od 20 hodin do naší sokolovny.