Venku neumíme: Mistrovice - Klášterec 2:1

V Klášterci začalo úderem 16. hodiny pršet, v Mistrovicích se začala ve stejnou dobu našim hráčům lepit smůla na kopačky. Jako hosté nastoupili k velmi důležitému zápasu na hřišti posledních Mistrovic a vzhledem k neutěšenému postavení v tabulce bylo třeba získat nějaké body. Bohužel, nepodařilo se. A tak teď bude v podstatě každé utkání spadat do kategorie „existenční“.

V obraně nám tentokrát chyběl Mitvalský, naopak letos poprvé mohli nastoupit Roman Kalous, Tomáš Janeček i Kuba Hůlka. Kompletnější sestavu jsme v tomto ročníku snad ještě neměli, také lavička náhradníků byla plná. Jenže – moc platné to nebylo. Chybí nám totiž střelec. Už dlouho. Šance si vypracujeme, dokonce i převahu máme, ale gól nedáme.

V prvním poločase však o naši převaze nelze mluvit. Naopak, hned na začátku, zřejmě ještě nekoncentrovaní, jsme dostali branku po rohovém kopu. Druhý poločas už jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale jak už napsáno, na jeden gól potřebujeme příliš mnoho šancí. A tak vyhrál šťastnější soupeř.

Nyní nás čekají dva zápasy rychle za sebou a oba doma. V obvyklý nedělní čas hrajeme proti dalšímu soupeři z naší poloviny tabulky a ztrátu bodů si nemůžeme dovolit. Druhým zápasem je odložené utkání z prvního jarního kola a hraje se už o 3 dny později, ve sváteční středu 8.5. proti Lichkovu. I v tomto zápase bychom potřebovali naplno bodovat. Věřím, že hráči zabojují jak je třeba a diváci budou fandit také ze všech sil.

FK Gufero Mistrovice - Sokol Klášterec n. O.  2 : 1   (1:0)
Sobota 27.4. v 16.00
Sestava: Hruša – Rous, Kučírek, Nekoranec (46. Roman Kalous) , Michalička – M. Fišer, P. Fišer, Janeček (46. Tomáš Bartoš), Hůlka – Křen, Šimek (60. Honzák).
Připraveni:  Bříza, Franěk, Bílek
Trenér: M. Černoch               Vedoucí mužstva: S. Divíšek
Branky: Steskal, Majvald - Honzák.
Rozhodčí: Bóhm – Martin Sabota
ČK: 0:0       ŽK: 0:1 (T. Bartoš)             Diváků:

Jak šly minuty:
2. Roh domácích, po přihrávce dostáváme gól – 1 : 0.
11. Roh Klášterce, po centru M. Křen střílí nad.
12. Domácí kontrují, jejich střelu chytá Hruša nadvakrát.
24. Další pokus Mistrovic, Hruša opět úspěšný
25. Michal Fišer v šanci, ale střílí nad.
31. Kučírek zahrává přímý kop, golman Mistrovic nadvakrát chytá
41., 42. Rohy domácích, druhý je zakončen střelou vysoko nad.
45. Centr do vápna Mistrovic, naši útočníci na něj však nedosáhli.

46. O přestávce trenér střídá hned 2 hráče.
76. Střílí druhý Fišer, ale také mimo
83. Druhý gól Mistrovic, opět ze standardní situace, tentokrát z přímého kopu – 2 : 0