Pěkný 2. poločas: Klášterec - Lichkov 3:0

Tři dny po neděli, v které naše mužstvo během několik hodin před zápasem s Lukovou zkosily nemoci a zranění, mohla nastoupit většina hráčů, ve stavu marodů zůstali Mitvalský, Janeček, Jan Bartoš a R. Kalous. Na hřišti to bylo hned vidět, zejména v druhém poločase jsme předvedli docela slušný výkon a zaslouženě zvítězili. Však jsme to potřebovali jako sůl.

První poločas byl zřejmě ovlivněn nezvyklým teplem – hrálo se spíš ve volnějším tempu. Šancí bylo méně než jindy, bojovalo se především ve středu hřiště, viděli jsme zpravidla krátké přihrávky, přenos hry dlouhými pasy byl výjimečný. Hra byla vyrovnaná, v druhé časti byl Lichkov možná o něco častěji na naší polovině, obrana a brankář Hruša však do vážné šance hosty nepustili.

Druhý poločas měl jiný charakter. Naši zrychlili, častěji se dostávali k brance Lichkova, vytvářeli si šance a nakonec dali i branky. Opět jsme však potřebovali minimálně 3-4 vyložené šance, abychom vsítili jeden gól. Hostům zřejmě docházeli síly, po dvou gólech jim ubývali i nervy, a hra se pořádně přitvrdila. Přispěl k tomu i rozhodčí, který sice rozdal dost karet, ale zpravidla za řeči nebo za oplácení, aniž by předtím postřehl a řádně „ocenil“ fauly nebo napadení protihráče. Výsledkem bylo nejméně 3x střídání z důvodu zranění, jednou byla dokonce hra přerušena na 5 minut, když při rohovém kopu trefil brankář Lichkova svého spoluhráče Matoulka loktem do hlavy tak nešťastně, že došlo k roztržení obočí a krátkému bezvědomí a musela přijet záchranka.

Výhra a 3 body nám pomohly udržet se na dohled ke středu tabulky, na který nám nyní chybí 4 body. Jenže další zápas hrajeme v Brandýse, který body rozhodně nerozdává. Nadále nám tedy půjde o každý bod v každém zápase, protože nejistá baráž může hrozit i mužstvu na 10. místě. Milé by bylo překvapení v Brandýse…..

FAKTA Z UTKÁNÍ:
Sestava: Hruša – Nekoranec, Kučírek, Rous, Michalička – T. Bartoš, P. Fišer, Hůlka,

42. Po střele Lichkova roh, z něj centr a ofsajd
46. Střela M. Křena, brankář vyrazil na roh, po něm střílí M. Fišer, míč jde od gólmana opět na roh, po něm znovu šance, ale bez gólu

48. Pozorný Hruša chytá další střelu Lichkova
51. Po podélné přihrávce M. Fišera z půli hřiště Sabota jde na bránu a dává – 1 : 0 !
51. Pro zranění střídá Lichkov
52. Naši v další šanci, střelu Bartoše brankář vykopává
55. Roh Lichkova naše obrana ukopla, po následném centru ofsajd
57. Roh Klášterce, brankář vyboxoval
59. Roh Klášterce, nadějný pokus zlikvidoval brankář a přitom loktem prudce udeřil
      spoluhráče do obličeje. Způsobil mu tržnou ránu na obočí a lehký otřes mozku.
      Dobrých 5-6 minut se nehrálo.
65. Střela Saboty vedle
68. T. Bartoš se dostal k míči, vypálil a – 2 : 0 !
69. Opět Hruša jistě chytá střelu Lichkova
71. Naše střídání: P. Fišera zlobí nejen kotník, ale i třísla, nastupuje Franěk
75. Velká šance Kučírka, po rohu hlavička vedle
82. Naše střídání: Za Křena nastupuje Bílek
88. Sabota stál v ofsajdu tak se Franěk vydal sám na bránu a zakončil – 3 : 0 !
92. Rozhodčí utkání bez ohledu na dlouhá přerušení hry ukončil. Přibývalo zbytečných faulů, vzájemných napadání a oplácení, ne vždy včas a správně odpískaných. příkladem budiž nepovšimnuté napadení Fišera, které se rozhodl řešit Michalička, protihráč přifilmoval pád po strčení a Pajka mohl být rád, že dostal jen žlutou.