FOTBAL: Ročník 2013-14 zahajuje

Uběhly dva letní měsíce a přestože máme horké léto, krátící se večery naznačují, že se blíží podzim. Neklamným znamením je rovněž zahájení nového ročníku okresních fotbalových soutěží.

Pro náš oddíl dopadl loňský ročník neslavně. Byl pro nás jubilejní - desátý - v mistrov-ských soutěžích mužů. Bohužel jubileum jsme neoslavili zrovna excelentně, ročník pro nás skončil sestupem. Letos bychom tedy mohli slavit 10. jubileum účasti pod naším názvem T.J. Sokol Klášterec (první ročník jsme hráli jako „Kunvald B“) a pro změnu konec ročníku oslavit postupem. To je samozřejmě toužebné přání mužstva, trenéra i fanoušků, k cíli je však cesta velmi dlouhá.......

A dlouhá v pravém slova smyslu. Do 4. třídy se letos přihlásilo 7 mužstev a bylo rozhodnuto, že každé s každým bude hrát 4x ! Čeká nás tedy 12 podzimních a 12 jarních zápasů a navíc 2 volné víkendy, tedy pořádně dlouhá sezona! Uvidíme, jak se s tím vypořádá počasí, na zápasy v listopadu a v březnu není naše hřiště zvyklé. Soutěžní řád tentokrát nepočítá s barážemi. Hned v 1. kole máme volný los a 18. srpna začínáme doma naostro.

Jak jsme se na to připravili? Loni naši hráči přes léto víc odpočívali než trénovali, letos to pojali obráceně. Volno si dali pouze 4 týdny a pak kromě obvyklé středy a pátku tré-novali i v pondělí. Přípravných zápasů jsme ale opět moc neodehráli, vlastně jen jeden (vítěz-ný), s neúplným mužstvem AFK Kunvald. A změny v kádru? Početně náš klub rozhodně neoslabil, naopak. Hostování v Žamberku ukončil dorostenec David Koukol, a uvidíme, zda mu zdraví a věk pouhých 16 let dovolí být platným hráčem. Do kádru se po několikaleté pauze vrací Dan Šroler. O 15 kg lehčí a s kondicí závodníka ve vytrvalostních disciplínách (vliv kondiční trenérky Báry Jurčanové?!) by mohl být velmi platným hráčem. Dalším navrátilcem do kádru, rovněž po dvouleté pauze, je brankář Michal Moravec. Jedinou, ale o to bolestnější, ztrátou je tak odchod gólmana Jirky Hruši. Hruša ukončil hostování u nás, od podzimu ho budeme vídat v dresu Helvíkovic, kam má přeci jen o něco lepší dopravu než do Klášterce. Škoda, bude nám velmi chybět jak v brance tak i v kabině.

Aby nám v 22 členném kádru víc hráču nestálo než hrálo, přistoupili jsme na požada-vek početně oslabených Dlouhoňovic a Kunvaldu na zapůjčení hráčů. Do Dlouhoňovic míři Tomáš Honzák, do Kunvaldu mladíci Kuba Bříza a Vašek Bílek. Vždy jde o hostování max. na jeden rok a věříme, že kluci využijí možnosti být více na hřišti a vrátí se mnohem zkuše-nější. Ze zdravotních resp. rodinnných důvodů jsou nejisté podzimní starty Kuby Hůlky a Ro-mana Kalouse. Další otázkou je samozřejmě jméno brankáře. Jak už řečeno, do tréninku se vrátil Michal Moravec, snaží se i Karel Jireš, další možností je Michal Rous, který je ovšem platný i v obraně. V tomto ohledu nebude mít trenér jednoduché rozhodování.

Věřme, že naši hráči přistoupí od prvního zápasu zodpovědně k cíli vrátit se do vyšší třídy. Samo to nepřijde, stačí vzpomenout, že na minulý přestup jsme čekali několik let. Věřme také, že nás diváci neodepsali, ale naopak najdou si opět v hojném počtu cestu na hřiště. třeba se jim hráči předvedou nejen v nových dresech, ale zejména s odvážnou hrou plnou úspěšných střeleckých pokusů.