Aktuální dění

Nejbližší plánované akce

21 dub 2024 16:00
11 kvě 2024 18:00
Bažantova loutkářská družina (meotarové divadlo)

T. J. Sokol Klášterec a jeho divadelní divize Ledříček si pro Vás však připravily na konec sezóny divadelní lahůdku. Ti, kteří absolvovali školní docházku ještě před érou počítačů a dataprojektorů, si možná vzpomenou na zařízení určené k promítání textu a obrazu na zeď či plátno – ano, řeč je o meotaru. Právě tento v podstatě primitivní, leč geniální vynález, sestávající z žárovky a soustavy zrcadel, nalezl uplatnění i v dramatickém umění a umožnil vznik zcela originální formy stínového divadla, s níž se budete moci seznámit v sobotu 11. května v 18 hodin v naší sokolovně. Průkopník meotarového divadla Tomáš Hájek, vystupující pod hlavičkou Bažantovy loutkářské družiny DS J.J. Kolár při TJ Sokol Poniklá, zde totiž zahraje hned dva rozsahem nevelké, avšak vtipem a originálními nápady nabité kusy kombinující živou animaci s osobitým autorským herectvím. Můžete se tak těšit na známý, leč netradičně pojatý příběh o doktoru Faustovi a na poměrně odvážné přepsání historie Národního divadla hasičským sborem krkonošské obce Poniklá nazvané Nelkej, Čechie! Za zmínku nepochybně stojí, že Tomáš Hájek, mimochodem dlouholetý starosta Poniklé, si za druhou ze zmíněných her odnesl z přehlídky Loutkářská Chrudim 2023 cenu za autorsko-režijně-scénografický koncept a strhující herecký výkon, spojenou s nominací na festival Jiráskův Hronov, a taktéž druhé místo Ceny Erik (tzv. loutkářský Oscar) udělované nejinspirativnějším loutkářským inscenacím sezóny (2023). Na závěr je třeba už jen dodat, že si tento netradiční divadelní zážitek budete moci tradičně osladit (nebo osolit) dobrotami z našeho divadelního baru. Těšíme se na Vás!

Faust Čechie pozv

Neděle    24. 3.    15.00      Sokol Klášterec              D. Čermná

Neděle    31. 3.    15.30      Sokol Klášterec              Rudoltice

Neděle    7. 4.      16.00      Sokol Klášterec              Helvíkovice

Neděle    14. 4.                  volný los

Neděle    21. 4.    16.00      Sokol Klášterec              Sokol Boříkovice

Neděle    28. 4.    12.00      Černovír                         Sokol Klášterec

Neděle    5. 5.      16.00      Sokol Klášterec              Jiskra 2008 B -Č.Voda

Sobota    11.5.     16.30      1. FC Žamberk B            Sokol Klášterec

Neděle    19. 5.    16.00      Sokol Klášterec              AFK Kunvald

Neděle    26. 5.    16.00      Sokol D. Třešňovec        Sokol Klášterec

Neděle    2. 6.      16.00      Sokol Klášterec              Sokol Libchavy B

Sobota    8. 6.      16.00      Verměřovice                  Sokol Klášterec

Neděle    16. 6.    16.00      Sokol Klášterec              Sokol Těchonín

Představení, které prodlužuje život.

Divadlo Klauniky z Brna přiveze v sobotu 16. března v 18 hodin do sokolovny v Klášterci svou legendární „didaktickou klauniádu“ na motivy nejslavnějšího románu historie Don Quijote de la Ancha. Hra, v níž se Vám představí přední světový chůdoherec Lenoire Montaine, vznikla už koncem 80. let minulého století za režijního dohledu Bolka Polívky a od té doby má za sebou již přes pět tisíc (!) repríz u nás i v zahraničí. Představení je vhodné i pro rodiny se školními dětmi. Těšíme se na Vás!DQ zmenš

Po několikaleté pauze obnovuje svou aktivní divadelní činnost ochotnický soubor Tyl z Králík. Již v neděli 25. února tak budou moci diváci v Klášterci zhlédnout jejich nově nastudovanou hru Naši nejhorší přátelé v režii Libora Líbala. Pro příznivce Ledříčka bude hra jistě zajímavá svou nápadnou tématickou a žánrovou podobností s naším Přátelákem. Přijďte se tedy podívat, jak téma přátelství uchopili naši kolegové z Králík.

Zde je stručná anotace hry:

Přátelé. Mnohdy je snazší si je udělat než se jich potom zbavit. Vincent a Juliette tráví odjakživa prázdniny s Christelle a Patrickem. Nyní však směřují do vyšších společenských kruhů odpovídajících jejich novým profesním ambicím. Když hledají záminku, jak se zbavit svých starých přátel, kteří se jim stali přítěží, uvíznou v pasti svých vlastních lží. Někdy není snadné zbavit se svých nejlepších přátel...

Plakát Kraliky NNP Klasterec

Proměňte sebe i své děti k nepoznání a přijďte si zaskotačit na karneval. Kromě bohatého programu je pro Vás připraveno i bohaté občerstvení od sladkého dortíčku s kafíčkem až po výživnou večeři.

PLAKÁT 2 comp

Po podzimních zájezdních představeních v Líšnici a Dolní Dobrouči a klášterecké repríze se Přátelák vydává na zimní mini-šňůru po okolních městech.

A začínáme rovnou městem okresním, konkrétně Malou scénou v Ústí nad Orlicí, kde v neděli 18. února vystoupíme rámci XV. ročníku Orlické Thálie – přehlídky amatérských divadelních souborů o Cenu Hynka Viceny (odkaz zde).

Následovat bude v sobotu 24. února představení v letohradské Orlovně na Orlici.

plakát Orlovna compp web

A zatím poslední štací bude KC Jablonné nad Orlicí, kde v neděli 3. března vystoupíme v rámci jarního abonentního divadelního programu (jako jediné amatérské představení vedle tří profesionálních - odkaz zde).

Pokud jste náš Přátelák ještě neviděli, budeme se na Vás těšit na některé z uvedených scén.

Váš Ledříček

Následující